2 Adet Çok Tesirli ve Denenmiş Araba Duası

Araba Duası Yaparak Güzel Bir Vasıta Sahibi Olun

Bir insanın hayırlı bir şekilde güzel bir arabaya sahip olması, bu bineğini faziletli ve hayırlı bir şekilde kullanması, esasında Cenabı Hakk’ın insana lütfettiği güzelliklerden istifade etmek mânâsına gelir.

  • Bu nedenle binek ihtiyacı olan ve herhangi bir vasıtaya sahip olmak isteyen kişiler için bize din büyükleri tarafından aktarılan çok güzel araba duaları bulunmaktadır. Bu yazımızda size 2 adet araba duası aktarıp bu duaların fazileti sayesinde neler yapabileceğiniz konusunu da teker teker açıklayacağız.

Bunun için yazımızı dikkatli bir şekilde okuyup sunacağımız araba duası olarak bilinen niyazları da düzgün bir şekilde tatbik etmeniz gerekmektedir. Bunu yaptığınızda Allah’ın izniyle araba sahibi olacak ve insanların gıpta ile baktığı bir vasıtaya sahip olarak Allah’ın lütuflarından ve ihsanlarından siz de faydalanacaksınız. İlk araba duası şöyledir:

Vasıtaya Sahip Olmak için Uygulanan Araba Duası

“Ve kâle lehum nebiyyuhum innallâhe kad bease lekum tâlûtemelika, kâlû ennâ yekûnu lehul mulku aleynâ ve nahnu ehakku bil mulki minhu ve lem yu’te seaten minel mâl, kâle innallâhestafâhu aleykum ve zâdehu bestaten fîl ilmi vel cism, vallâhu yu’tî mulkehu men yeşâu, vallâhu vâsiun alîm.”

Birçok rivayete göre bu araba duası, sabah namazından sonra 7 defa okunduğunda, ardından gün içerisinde yine 7 defa telaffuz edildiğinde ve son olarak yatsı namazı kılındıktan sonra yine 7 defa okunduğunda, kişi, talebine kavuşup araba sahibi olacak ve istediği vasıtayı elde ettiği için de Cenabı Hakk’a şükür etmeye başlayacaktır.

  • Dolayısıyla yukarıya almış olduğumuz araba duasının sabah 7 defa, öğle 7 defa ve gece uyumadan önce de 7 defa okunması şarttır ve bu şartı yerine getirenler, hem güzel bir arabaya ve vasıtaya sahip olacak, hem de bereket ve nimet içerisinde Cenabı Hakk’ın ödülü ve mükafatı ile karşılaşacaktır inşallah.

Çünkü tarihi kayıtları incelediğimizde bu araba duasını uygulayarak ilginç bir şekilde vasıtaya (taşıta) kavuşan, ailesinin binek ihtiyacını karşılayan birçok kişinin rivayetleri bulunmaktadır.

İlgili Yazı: Tesettür Üzerine 2 İbret Verici Olay

Şimdi de başka bir araba duası üzerinde duralım:

Ilık Süte Okunması Gereken Araba Duası

Din alimleri, bu araba duasını ılık süt üzerine okumak gerektiğini bildirerek bize bu duanın tarifini yapmışlar ve insanların yanlış uygulamalara yönelmemesi için tam manası ile ne yapılması gerektiğini ifade etmişlerdir.

Onların ifadeleri doğrultusunda şu uygulama gerçekleştirilmelidir:

“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab. Ya Müheymin, Ya Bari, Ya Fettah, Ya Semi, Ya Latif, Ya Hafız, Ya Kebir, Ya Mucib, Ya Kadir, Ya Berr, Ya Rauf, Ya Nafi. Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.”

Bir bardak ılık süt alınıp iki rekat nafile namazı yani hacet namazı eda edildikten sonra, kişi araba duası yaptığının bilincinde olacak şekilde (yani bu niyet ve bu istek ile) bir bardak ılık sütü önüne alıp bu sütün üzerine yukarıdaki araba duası ifadelerini 7 defa okumalıdır.

Yukarıdaki ifadeleri takip eden süreçte ise yine ılık sütün ücretini şu Türkçe niyazı telaffuz etmelidir:

  • “Allah’ım güzel bir vasıta ve taşıt sahibi olabilmek için araba duası yapıp senin feyzinden ve lütfundan ben de istifade etmek istiyorum, çünkü merhametlilerin en merhametlisi sensin ve insanlara lütufları sonsuz olan ve keremi sınırsız olan yegâne kudretin sahibi de şüphesiz ki yine sensin. Bu idrak içerisinde gelmiş geçmiş bütün büyük zatlara ve kıymetli kullarına bahşetmiş olduğun vasıta ve bineği bana da bahşeyle, insanlar nazarında itibar, şeref ve onur kazanmama vesile ol ve senin varlığını her yerde anlatabilecek bir lütuf ile beni ödüllendir, amin.”

Bu ifadeleri ılık sütün üzerine okuduktan sonra şimdi sütü sağ elinize alıp bir kez besmele çekin ve bir yudum alın; ardından yeniden besmele çekip yeniden bir yudum alın ve son olarak 3. defa Bismillahirrahmanirrahim deyip bir yudum daha alarak ılık sütü tamamen bitirin. Bu şekilde araba duası uygulamasını yapmış ve bitirmiş olacaksınız.

  • Yukarıya almış olduğumuz duaları ara ara tekrar etmeniz halinde inşallah büyük insanların kavuştuğu feyiz, fazilet, bereket ve nimet ile siz de karşılaşacak; bu sayede Allah’ın merhametine nail olacaksınız.

Şu tavsiyemizi de dikkate almalısınız:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*