4444 Duası Çok Tesirli Esrarengiz Sırlara Sahip!

4444 Duası Yapanları Bekleyen Muazzam Gelişmeler Bulunmakta, Dua Ederken Peygamberi Aracı Etmek ve 4444 Duası ya da Diğer Adıyla Tefriciye Duası

Müslümanlar Allah’tan yardım isteyecekleri zaman salâvat getirerek ve duaya Peygamberi de aracı kılarak çok daha güçlü olarak sıkıntıları için avuç açarlar. Hiç şüphe yok ki Allah kullarının kendinden dilemesini istemektedir.

  • Bu nedenle sahih rivayetlere göre, isteyin vereyim kullarım, demektedir. Bu nedenle kullar belki de zamanı olan dualarına peygamberin yüzü suyu hürmetini de ekleyerek çok daha tesirli bir şekilde yardım beklemektedirler. Bu anlamda 4444 duasının gücü de inkâr edilemez.

Aslında her namazdan sonra bile okunan salli ve barik dualarıyla bile peygambere salât edilmektedir. Çünkü Müslümanlar arasında peygambere olan saygı ve sevginin, özlemin bir göstergesidir salâtlar ve selamlar.

Müslümanlar arasında çokça okunulan bir diğer büyük salât ise 4444 duası olarak bilinen duadır. Kullar bu dua ile hem peygambere salât eder hem de dilek ve sıkıntılarını dile getirerek peygamberimizin aracılığı ile duanın kabulünü beklerler.

4444 Duası Nedir?

Diğer bir adı ile Salât-ı Tefriciye olan 4444 duası, Yüce Allah’ın rızasını kazanarak peygamberin şefaatçi olması ile her türlü kazadan, beladan, hastalıklardan, yaşanan her türlü kötülükten kurtulmak ve Allah’tan istenecek olan çok önemli dileklerin kullarca Allah’a meramını anlatma şeklidir.

  • Burada kulun Allah ile köprüsü olan duaya Peygamber Efendimiz de dâhil edilerek “Ey Rabbim benim hatırım yok ise Peygamberimizin yüzü suyu hürmetine dualarımı kabul eyle” denilmektedir.

Müslümanların pek çoğu 4444 duası sayesinde Allah’a halini arz ederek dua ederler. Bu dua edilirken pek çok niyet ile edilebilinir; bunlar arasında evlenmek, hastalıktan kurtulmak, borçlardan kurtulmak, bereket, bolluk, iş bulmak, ilim irfan öğrenmek, feraha çıkmak gibi niyetler bu dua ile göklere yükselmektedir.

4444 Duasının Anlamı Nedir ve Bu Uygulama Nasıl Yapılır?

Kullar 4444 duası ederken şunları söylemektedir:

  • “Allah’ım tüm kullardan üstün olan peygamberimize salât ve selam ederim. Peygamberimiz için sıkıntılar giderilir, olmazlar oldurulur, kederler yok olur, kim ne isterse ulaştırılır, yaşanan hüzünler ve tüm ihtiyaçlar onun için giderilir, peygamberimiz için her iş güzelleştirilir, onun için yağmurlar yağar, bereket bolluk verilir. Peygamberimize, ashabına ve akrabalarına kâinatta bulunan her bir zerrecik kadar salât ve selam eylerim.”

Evet, İslâm inancında dünyada var olan her şey için peygamberin istemesi ile yaratılacağına inanılmaktadır. Çünkü Allah’ın en sevdiği kulu peygamberimizdir. 4444 duası ile de Allah’ın en sevdiği kula selam ederek ve salât getirerek hem Allah’ın hoşnutluğu kazanılır, hem de peygamberden dua için size aracı olarak şefaat etmesi beklenilir.

Günümüzdeki İslâm alimleri, eski alimlerin de görüşünü esas alarak bu duanın aynen yukarıdaki gibi okunması gerektiğini (yani Türkçe olarak) ifade etmişlerdir. Siz de aşağıdaki bilgileri de esas alarak duayı Türkçe okuyun.

İlginizi Çekecek: Mutluluk Duası

4444 Duasının Fazileti

Eğer bir kul Allah’tan bir şey isteyecek ise bunu 4444 duası ile ister ise Allah bu kulun istediğinin olabilmesi için çeşitli sebepler yaratarak kişiye istediğini mutlaka verir.

Bu Dua Neden 4444 Kere Okunur

Bu özel ve güçlü duanın faziletine inanarak okuyan İslam âlimlerince 4444 defa okunması halinde çok daha makbul olacağına inanılmıştır. Bu nedenle 4444 defa okunulmaktadır. Elbette kul Allah’tan isteyeceği için gönlünden geldiği kadar da okuyabilir.

Bu Dua Kaç Günde Okunulmalıdır?

4444 duasını okurken belirli günde başlanır veya bitirilir gibi bir ibare bulunmamaktadır. Duaya ihtiyaç duyduğunuz anda okumaya başlayabilirsiniz.

4444 Duası Okunurken Abdest Şart mı?

Bu dua okunurken abdestli olmak şartı bulunmamaktadır. Ancak abdestli okumak çok daha sevap kazandırdığı için Müslümanlarca abdest alınarak okunmaktadır.

Duaya Başlanmadan Evvel Neler Yapılır?

Duaya başlarken besmele çekerek istiğfar ediniz. Allah’a şükür ve minnetlerinizi dile getiriniz.  Ardından da duayı okumaya başlayabilirsiniz.

  • Bu dua okunurken her seferinde mutlaka besmele çekmelisiniz. Besmele zorunlu değil, ancak her seferinde Allah’ın adını anmak bu duanın tesiri için oldukça önemlidir.

Farklı kaynaklarda ise bu duaya başlanmadan evvel 21 istiğfar edilerek ve besmele çekilerek başlanılması makbuldür, denilir. Tüm sayı tamamlandıktan sonra okunan bir dua daha (Fatiha Suresi) bulunmaktadır. Bu duayı da okuduktan sonra kişi ellerini açarak Allah’tan ne isteyecek ise ister ve duasını eder.

Yani duayı bitirdikten sonra 7 kez Fatiha Suresi ile uygulama bitecek.

Şu tavsiyeye de mutlaka bakın:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*