Bebekler İçin Nazar Duası Okuyun, Evladınızı Koruyun!

Nazar en çok bebeklere değer, bu itibarla nazar duası okumak büyük önem taşır

Nazar Peygamber Efendimizin dediği gibi “haktır”, yani var olduğuna inanılması gereken bir güçtür. Nazardan dolayı hayatı olumsuz biçimde etkilenen sayısız mümin bulunmaktadır. Nazar öylesine güçlü etkiye sahiptir ki dualar okuyarak tesiri yok edilmezse ciddi sıkıntılara yol açabilir.

Nazarın en çok bebeklere, yeni evli çiftlere, eli ekmek tutmaya başlayan gençlere, gebe kadınlara, doğum yapmış annelere ve terbiye ile yetişmiş çocuklara değdiği ifade edilmektedir. Sıralanan bu kişiler içinde nazarın en şiddetli biçimde tesir ettiği kişiler ise bebeklerdir. Bu nedenle bebeklerin her türlü nazardan korunması için dua etmek büyük önem taşımaktadır.

Bu yazımızda bebekler için okunan iki farklı nazar duasının sözleri ve okunma usulü hakkında bilgiler vereceğiz:

Bu dualardan birincisi “yabancı şahısların nazarını def etmek için okunan nazar duası”dır. İkinci dua ise “anne babaların kendi evlatlarını nazarlamasına mani olmak için okunan dua”dır. Zira unutulmamalıdır ki bebekler yalnız yabancılar tarafından nazarlanmaz. Anne babaların bebeklerini nazarlamaları da mümkündür. Hatta anne babaların nazarı yabancıların nazarından daha güçlüdür.

Bebekler için okunan nazar duası 1

Yabancı şahısların nazarına karşı okunan dua

Başka şahıslar bebeği gördükten sonra anne babası veya bir başka yakını bu duayı okursa inşallah nazarın olumsuz tesirleri görülmez. Nazarı olduğundan şüphelenilen kişinin duymayacağı bir şekilde duayı okumak gerekir. Ayrıca mümkün olduğu kadar kısa sürede duanın okunması da büyük önem taşımaktadır.

Eğer bebek evden çıkarılacaksa ve gün içinde pek çok farklı kişinin bakışlarına maruz kalacaksa evden çıkmadan önce de bu dua okunabilir.

Hazreti Muhammed, bu duayı torunları Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin’in nazardan korunması için okumuştur:

Bismillahirrahmanirrahim

Euzu bi kelimâtillâhi’t tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh. (amin)

Duanın Türkçe karşılığı

“Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah’a sığınırım.”

Bebekler için okunan nazar duası 2

Anne babaların nazarına karşı okunan dua

Bebeklerin anne babalarının nazarından korunmasını temin etmek için Nisa suresi 132. ayeti kerimesi okunur. Bu duayı bizzat anne veya babanın kendisi okuyabileceği gibi diğer aile fertleri de okuyabilir.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve kefa billahi vekıla. (amin)

Duanın Türkçe karşılığı

Göklerdeki her şey, yerdeki her şey Allah’ındır. Vekil olarak Allah yeter.

Önemli bir not:

Gün içinde anne babalar bebeklerine duydukları sevgiden ötürü defalarca bebeklerini nazarlayabilirler. Bu bakımdan devamlı dua okumaya fırsat bulunmayabilir. Bu gerçekten hareketle büyük alimler anne babaların bebeklerini görünce “Barekallah” demelerini tavsiye etmektedir. Bu ifadeyi söyleyerek evladına bakan kişi inşallah bebeğini kendi nazarından korumuş olacaktır.

Bebek sahibi olmuş annenin nazardan korunması için okunan dua

Bebek doğuran kadınlar da ne yazık ki sıkça nazara maruz kalmaktadır. Yeni doğum yapmış kadınların Kalem suresinin ayetlerine dayanan bu nazar duasını okumaları inşallah korunmalarına vesile olacaktır. Bu dua aynı zamanda doğumdan sonra ortaya çıkan vesvese ve korkulardan da kurtulmayı temin etmektedir.

Bismillahirrahmanirrahim

Ve in yekadulleziyne keferu leyuzlikuneke biebsarihim lemma semi’uzzikre ve yekulune innehu lemecnunun. Ve ma huve illa zikrun lil’alemiyne. (amin)

Duanın Türkçe karşılığı

Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i (Kur’an’ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) “Hiç şüphe yok o bir delidir” diyorlar. Hâlbuki o (Kur’an), âlemler için ancak bir öğüttür. (Kalem-51, 52)

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

 

Dilerseniz Kenzül Arş Duası başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*