Bu Barışma Duası Hayatımı Değiştirdi Hâlâ Şoktayım!

Barışma Duası ile Sizin de Hayatınız Değişecek İnşallah!

Eğer herhangi biriyle barışmak maksadıyla barışma duası arıyorsanız, en doğru yerde olduğunuzu rahatlıkla ifade edebiliriz; çünkü bu yazıyı dikkatli bir şekilde okuduğunuz ve aktardığımız taktikleri uyguladığınız zaman barışma duasının sizin de hayatınızı değiştirebilecek bir potansiyele sahip olduğunu fark edecek ve bu yazıyla karşılaşmış olduğunuz için Allah’a şükredeceksiniz inşallah.

 • Evet, barışma duası son derece güçlü ve oldukça nüfuzlu bir etkiye sahip olup kişinin hayatını değiştirebilecek ve karşı taraf ile barışmasını kesin bir şekilde sağlayabilecek müthiş bir etkiye sahip olduğu için doğru uygulandığında ve işlem basamaklarına düzgün bir şekilde uyulduğunda, son derece güzel sonuçlarla insanı ödüllendiren bir duadır. Bu nedenle aktaracağımız bütün bilgileri dikkatlice dinlemeli ve barışma duası ile hayatınızı değiştirmeye çalışmalısınız.

Barışma Duası Yapmaya Karar Verdim!

Bu noktada sözü bir okurumuza bırakıyoruz ve okurumuzun barışma duası deneyimini sizinle paylaşmak istiyoruz, çünkü bu okurumuz barışma duasını bütün yönleriyle kavramış ve dört dörtlük bir şekilde gerçekleştirmiş olmakla birlikte aynı zamanda müthiş gelişmeler yaşayarak bize rehberlik edebilecek bir konumda olan bir insan:

 • “Ben sevdiğim insanla aramın bozulmasından sonra her türlü yolu denediğim halde onu bir türlü yeniden kendime bağlayamadım ve onun ile barışamadığım için türlü türlü sıkıntılar ve eziyetler çekmek zorunda kaldım. Nihayetinde bir arkadaşımın tavsiyesi ile barışma duasını yapmaya karar verdim ve arkadaşımın getirmiş olduğu eski bir kitapta geçen barışma duasını aynen gerçekleştirerek kısa süre içerisinde sevdiğim insanın kalbini yeniden kazandım, onun bana yeniden samimi bir şekilde dönmesine vesile oldum.

Barışma duasını gerçekleştirirken, hangi noktalara dikkat ettiğimi ve hangi hususları bilhassa yerine getirdiğimi sizlerle de paylaşacağım, fakat bunu yapmadan önce barışma duasının mutlaka ama mutlaka bilinmesi gereken en önemli ayrıntılarını ve şartlarını da size aktarmak zorundayım. Zira bu duanın kabulü için Cenab-ı Hakk’ın özellikle istediği birkaç önemli husus olduğunu bilmelisiniz:

Barışma Duasının Kabulü için Çok Önemli Şartlar

Birçok insan barışma duası yaparken bu duanın şartlarını yerine getirmediği için amacına ulaşamamakta ve muradına kavuşamamaktadır. Oysaki barışma duasının son derece etkili bir dua olduğunu bilmekteyiz, bu noktada bize düşen, barışma duasını gerçekleştirirken bu müthiş etkili duanın şartlarını da en güzel şekilde gerçekleştirmek olacaktır.

Zira bu muazzam duanın şartlarına riayet eden ve duayı doğru bir şekilde gerçekleştiren insanların kısa süre içerisinde muratlarına kavuştuklarını ve amaçlarına vasıl olduklarını daima gözlemlemekteyiz. Bu noktada biz de duanın şartlarını esas almalı ve Cenab-ı Hakk’ın bizden talep ettiği şeyi aynı şekilde gerçekleştirmek zorundayız.

İlginizi Çekecek: Kenzül Arş Duası ile Her Türlü Muradınız Gerçekleşecek, İnşallah!

Barışma Duası için İçtenlik Şart Dedi!

Bu anlamda barışma duasını yapan bir kişinin tamamen içtenlik içerisinde olması ve karşı tarafın kalbini yeniden kendisine bağlayabilmek için içtenlik ve samimiyet ile hareket etmesi gerektiğini öğrendim ve ben de barışma duasını yaparken hiçbir art niyet taşımadan ve hiç kimseye kötü duygular beslemeden bu duayı tamamen içten duygularla ve samimi bir eda ile gerçekleştirmeye çalıştım.

 • Bu samimiyetin ve içtenliğin ödülü olarak Cenab-ı Hakk’ın merhametine nail oldum ve barışmak istediğim kişinin kalbindeki samimi duyguları da kendime çekebildim.

Bu nedenle siz de barışma duasını yaparken bu şartın ne kadar önemli olduğunu bilmeli ve içtenlik içerisinde Cenab-ı Hakk’a iltica etmenin mucizevi bir etkiye sahip olduğunu bilerek hareket etmeye gayret göstermelisiniz.

Barışma Duasının Niyetini İhmal Etme Ha!

Bunun yanı sıra aşağıda barışma duasının nasıl yapılması gerektiğini izah etmeye başladığımda, niyet aşamasının da son derece önemli olduğunu ifade etmeye çalışacağım ve bu noktada sizin de niyetinize tam anlamıyla odaklanmanız gerektiğini izah edeceğim.

 • Evet, barışma duasının amacına ulaşması ve Cenab-ı Hakk’ın indinde kabule karin olması için kişinin niyet aşamasını tam manası ile gerçekleştirilmesi ve bu hususa da tam anlamıyla dikkat etmesi gerekmektedir; çünkü niyet aşamasını ihmal eden ya da yerine getirmeyen birçok insanın barışma duasının da kabul edilmediğini defalarca gözlemledim.

Bu önemli noktalardan bahsettiğimize göre artık duanın nasıl yapılması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatabiliriz, mümkünse bundan sonraki kısımları en az 2 defa okuyun. Çünkü aktaracağımız barışma duasının herhangi bir detayını atlamanız halinde sıkıntı yaşayabilir ve duanın reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Barışma Duası Nasıl Yapılır?

Evet, barışma duasını gerçekleştirirken sessiz bir yere geçmeli ve kendinizi Cenab-ı Hak ile adeta baş başa hissedip O’nun varlığını ve kudretini iliklerinize kadar duyumsamaya çalışmalısınız.

O’nun varlığının ve kudretinin yüceliği ile kendinizden geçtiğiniz bir zaman diliminde barışma duasını gerçekleştirirken, kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir ortam seçmeli ve bu ortamda şu uygulamayı gerçekleştirmelisiniz:

 • Evvela, kıble istikametine dönmeli ve sonrasında da gözlerinizi kapatıp ayaktayken 21 defa besmele-i şerif çekmeli ve bu işlemi gerçekleştirirken de niyetinize odaklanıp barışma duasını hangi amaçla ve hangi niyetle yaptığınızı düşüncelerinizde ve fikirlerinizde netleştirmeye çalışmalısınız.

Barışma duasının niyetine tam manası ile odaklanarak ayaktayken ve gözleriniz kapalı bir vaziyette kıble istikametine dönmüşken 21 defa besmele-i şerif okuduktan sonra şu ifadeyi telaffuz etmelisiniz:

“Allah’ım dergahı izzetinden ve merhametinden şifa, rahmet ve barış talep etmekteyim.”

Barışma Duası ve Ya Habib Esması

Yukarıdaki uygulamayı tarif edildiği şekli ile gerçekleştirdikten sonra ise dizüstü çökmeli, gözlerinizi açmalı ve 77 defa Ya Habib esmaül hüsnasını okumalısınız; yani 77 defa Cenab-ı Hakk’ın Ya Habib esmasını telaffuz etmelisiniz. 77 defa Ya Habib dedikten sonra ise şu ifadelerle barışma duasını bitirmelisiniz:

 • “Allah’ım senin Ya Habib esmaül hüsnanın yüzü suyu hürmetine iltica ederek ve besmele-i şerifin sonsuz kudretine boyun eğerek dergahı izzetine gelmiş bulunmaktayım ve bu gelişim tamamen içtenlik içerisinde ve samimiyet ekseninde sana iltica edebilmek için gerçekleşiyor. İlahi, senin kudretinin sonsuzluğuna iltica eden hangi insan yarı yolda kalmıştır ve sana boyun eğmenin şerefine ve izzetine ulaşan hangi insan kendisini arzuladığı geleceğe aday hissetmemiştir ki? İşte ben de arzuladığım güzel günlerin adaylığı için senin merhametin ile ödüllendirilmeyi beklemekteyim ve işte ben de sana yönelmenin huzuru ile dergahı merhametine iltica etmekteyim. Ne olur kalbimdeki muradı gerçekleştir ve bana barışma duasının güzel bir şekilde amacına ulaşmış görmenin faziletini ve izzetini armağan et, amin.”

Evet, bu uygulamayı bu şekilde gerçekleştirip bitirdikten sonra artık barışma duasını da bitirmiş olacaksınız ve Cenab-ı Hakk’ın izniyle barışma duasının en kısa sürede gerçekleşmiş olduğunu görmenin faziletini ve şerefini yaşayacaksınız.

Size bu yazımızda barışma duasının nasıl yapılması gerektiğini izah etmeye çalıştık ve bunu yaparken de bir okurumuzun gerçekleştirmiş olduğu barışma duasını aynen aktardık; şimdi de müthiş bir eser tavsiyesiyle huzurlarınızdan ayrılmak istiyoruz:

Barışma Duası ve Kenzül Dua Kitabı

Bir müminin hayatı boyunca başucu kitabı haline getirmesi gerektiği Kenzül Dua Kitabını size de şiddetle tavsiye etmekteyiz, çünkü Kenzül Dua Kitabı şimdiye kadar binlerce hatta yüz binlerce insanın masum bir şekilde ve tehlikesiz bir biçimde amaçlarına ulaşmasına, risksiz bir biçimde muratlarına kavuşmasına ve en güzel tarzda istedikleri her şeye ulaşmasına vesile olan mucizevi dualarla dolu.

Nitekim okuyucu yorumlarını incelediğinizde Kenzül Dua Kitabının gerçekten de mucizevi etkilere sahip olduğunu ve insanları hayatları boyunca ayakta tutabilecek mucizelerle son derece işlevsel bir kitap olduğunu sizler de anlayacaksınız. Bu bağlamda Kenzül Dua Kitabının okuyucu yorumlarını ve indirme linkini aşağıya alıyoruz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Daha fazla tesirli dua ile hayatınıza yön vermek ve Cenab-ı Hakk’a iltica etmenin izzetini ve onurunu yaşamak isterseniz, sitede bulunan farklı duaları ve niyazları da incelemelisiniz.

Bu bağlamda şu yazımızı da okuyabilirsiniz: Bu Bağlama Duası Herkesi Hayrete Düşürüyor, Okuyunca Şok Olacaksınız!

12 yorum

 1. Selâmun Aleyküm Hocam,

  “Allah’ım dergahı izzetinden ve merhametinden şifa, rahmet ve barış talep etmekteyim.”

  Bu duayı okumak için gözlerimi açsam duanın kabulünde sıkıntı oluşur mu?
  (Usulüne göre)

 2. Yemin ederim; mutluluktan havalara uçucam. Daha bu sabah namazından önce duamı ettim ve akşamına adım attım; işe yaradı. Kurban olduğum Allah’ım, rahmetinden ve sevginden şüphe edilemez. Verdiğin mutluluğu, yaşattığın huzur için ne kadar teşekkür etsem azdır.
  Yorum geç yayınlanabilir diye gün belirtmek isterim; 25/10/2019

 3. Kaynanam evliliğimi bitiriyo kocam boşanma davası açtı ..Nolur bana bı dua verin kocam bi kere arasın sorsun.Gozunu korkutmuş bide bizimkilerden korkuyo gördüğü yerde kaciyo bunun için ne okuyabilirim nolur yardım edin..

 4. Merhabalar sizden birsey rica edebilirmiyim ben sınav hazırlık ogrencisiyim dua kitabını almak için babama istekte bulundum fakat biraz titiz biri olduğu için ne olursa olsun ödeme yapmıyor sizden ricam sınavda başarı saglayan Sinav başarı duası derslerde başarı vs kısaca bunlara etki edecek basari duası varsa kenzul dua kitabında bana söyleyebilirmisiniz çok ihtiyacim var.

 5. Hocam dün gece saat 1 gibi okudum kız arkadaşım saat 4 gibi birdenbire 15 gün aradan sonra mesaj attı. Şaşırdım. Ama iyi şeyler yazmadı hep kötü aşağılık vb. Kelimeler kullandı. 1 saat boyunca yazistik tartıştık malesef…

 6. merhabalar
  ben eşimden ayrılmak üzereyim.1,5 yaşında bir kızım var .
  eşimden ayrılmak istemiyorum ama o ayrılmak istediğini söyledi.eşimle barışmak aynı çatı altında yaşamak istiyorum

  bana yardımcı olabilirmisniz

 7. Merhabalar evliliğe giden bir ilişkimi nisan ayında çokta kaydadeğer olmayan benim hatam yüzünden ben bitirdim, şimdi çok pişmanım normalde ağustosta düğün salonumuz tutulmuştu ev eşyalarımız alınmıştı aileler tanışmıştı herşey yolunda gidiyordu ayrılmak istediğimi söylediğimde karşı çıkmadı o ankara’da ben İstanbuldayım eğer hayırlısıysa onu ve ailesini döndürmek için nolur yardım edin bana

  • Merve Hanım merhaba, bu barışma duasını kendi niyetinizi esas alarak yapın, etkisini gören birçok kişi oldu, Allah’tan niyazımız sizin de etkisini görmenizdir inşaallah.

 8. Selamün aleyküm hocam ben 10 yıldır abimle konuşup görmüşmüyorm onun bana olan kırgınlıkları yüzünden beni affetsin istiyorum barışmak istiyorum ama o benmle aynı ortamda bile bulunmak istemiyor Allah rızası için sizden yardım istiyorum üzüntüden hasta oldum artık Allah rızası için ne yapmam gerekiyor yardımcı olun lütfen

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*