Bu Duayı Yaptım Kötülüklerden Tamamen Korundum

Kötülüklerden ve Sıkıntılardan En Hayırlı Biçimde Korunma Duası

İnsanların kötülüklerden korunmak istemesi, hayatlarına sadece iyilik ve güzellik çekmek istemeleri ve bu doğrultuda hareket ederek musibet ve sıkıntıları, hayırsızlık ve uğursuzlukları hayatlarından def etmek istemeleri gayet insani bir durumdur.

  • Nitekim Cenabı Haktan hayır dilemeyi ve kötülüklerden korunmayı Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam da diğer bütün peygamberler gibi tavsiye buyurmuştur.

Bu hakikatten yola çıkarak biz de kötülüklerden korunma duasını siz değerli mümin kardeşlerimize öğretebilmek için bu yazıyı kaleme aldık. Hakikaten Ya Hafîz ve Ya Rakîb esmaları ile gerçekleştirilen korunma duası, insanın hayatında dış müdahalelerin etki yaratabileceği bütün kötülükleri ve şer güçleri devre dışı bırakıp insanın adeta bir muhafaza ve fanus içerisinde bulunmasına vesile olmaktadır.

  • Kaldı ki kötülüklerden korunma duası, sadece yapan kişiyi değil yapan kişinin çevresindeki bütün insanları da koruyup kollayarak ona rahatlama ve müthiş bir özgüven de vermektedir.

Şimdi korunma duasının hangi şekilde yapılması gerektiğini anlatmaya başlamadan önce, bu duayı yapıp hayatında belalardan ve uğursuzluklardan, kötülüklerden ve şer güçlerden korunan birinin yorumunu paylaşmak istiyoruz. Bu yorumun ardından korunma duasının yapılış şeklini anlatmaya başlayacağız.

Korunma Duası Sayesinde Farklı Gelişmeler Yaşadım

  • “Çevremdeki insanların bana her zaman kötü davrandığına şahit olunca, bu durumun sebebini anlamakta güçlük çekiyordum, çünkü ben onlara daima iyi davranıyor olmama rağmen onların benimle iyi geçinmemesi, beni daima hırpalamaları ve ötelemeleri, bu durumda bir yanlışlık olduğu hissiyatını bana veriyordu.
  • Hakikaten bu durumu değerli bir İslam alimine açtığımda bana üzerimde kötü enerji olduğunu ve kötülüklerin bana akıp geldiğini, daima benimle içli dışlı olduğunu, bu durumdan kurtulabilmek için de korunma duası yapmam gerektiğini tavsiye etti.
  • Korunma duasını 7 gün boyunca üst üste yaptıktan sonra gelebilecek bütün kötülüklerin adeta teğet geçtiğini, beni ıskaladığını ve bana isabet etmeden geçip gittiğini fark ederek sonsuz bir mutluluk ve huzur yaşamaya başladım.
  • Gerçekten kötülüklerden korunma duasını yaptıktan sonra, bütün musibetler ve sıkıntılar, belalar ve eziyetler, acılar ve ıstıraplar adeta bana uğramadan geçip gidiyordu ve ben onları dışarıdan seyrediyordum. Bununla birlikte çevremdeki yakınlarımın da bu durumdan istifade ettiğini gözlemledim. Allah’a şükürler olsun ki artık bu duanın faziletini ve tesirini hayatımda daima gözlemliyorum.”

Evet bir okurumuzun kötülüklerden korunma duası ile alakalı tecrübelerini paylaştıktan sonra şimdi duanın yapılış şeklini anlatmaya başlıyoruz:

İlgili Yazı: Baş Ağrısı için Dualar

Korunma Duası Nasıl Yapıldığında Etkin Olacaktır?

Aktaracağımız hususları 7 gün boyunca üst üste yapmanız gerektiğini bilmelisiniz ve bu doğrultuda şu uygulamayı gerçekleştirmelisiniz:

  • Sakin ve sessiz bir yerde sizi başka insanların huzursuz ve rahatsız edemeyeceği bir ortama geçip yanınıza bir bardak su alarak bu bir bardak suyun üzerine 21 defa Ya Hafîz esmasını okuyup bu esmanın Cenabı Hakk’ın kullarını muhafaza buyuran ismi şeriflerinden biri olduğunu da düşünmelisiniz.

Bu uygulama sırasında size isabet eden ya da isabet etmesi muhtemel olan bütün kötülükleri ve belaları düşünerek bu belalardan artık kurtulmak istediğinizi de düşünmelisiniz ve 21 defa bu düşünceler içerisinde Ya Hafîz esmasını okuduktan sonra suyun üzerine şunları söylemelisiniz:

  • “Muhafaza etmeni, belalardan korumanı, sıkıntıları def etmeni, beni ve çevremdeki insanları sevgi ve huzur içerisinde koruyup kollamanı, başımıza gelebilecek dert ve kederleri telafi etmeni, göndermiş olduğun peygamberlerin ve güzel insanların hatırı için temenni ediyorum. Merhametini göster, kılavuzluğunu göster ve bana hidayet içerisinde güzel bir nur bağışla Allah’ım, amin.”

Bu ifadeler sonrasında şimdi de suyun üzerine 17 defa Ya Rakîb esmasını okuyun, bu esmayı okurken de Cenabı Hakk’ın Ya Rakîb ismi şerifinin insanı daima gözetleyen ve kuluna sürekli bir şekilde bakan manasını taşıdığını aklınızda tutmaya çalışın ve ardından da şunları suyun üzerine okuyun:

Korunma Duasında Ya Rakîb Esmasının Gücü

  • “Biz aciz kullarını yaratıp dünya konuk evinde misafir ederek ağırlayan kudretin, bizi daima gözetlemekte ve bize gelebilecek bütün musibetleri en güzel şekilde def ederek üzerimizden kaldırmaktadır. Ya Rakîb, bizi koruyup kollayan merhametinin derinliğine ve yumuşaklığına iltica edip senden hayırlı bir korunma talep ediyorum ve bana korunma duasının gücünü göstermeni istirham ediyorum, amin.”

Bu ifadeleri de okuduktan sonra suyu sağ elinize alıp üç yudumda içmeniz gerekir, fakat aldığınız her yudum öncesinde bir kere Felak Suresini okumalısınız.

  • Bu uygulamayı yukarıda da bahsettiğimiz gibi 7 gün üst üste yapmanız halinde inşallah kötülüklerden korunma duasının etkisini kısa süre içerisinde görmeye ve bu enerjiye şahit olmaya başlayacaksınız.

Bundan sonra hayatınız selamet, mutluluk, huzur ve saadet içerisinde devam edip gidecek ve siz de Allah’ın izniyle Cennet hayatına ulaşıncaya kadar bu mutluluğu yaşayacaksınız.

Şu tavsiyemizi de incelemelisiniz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*