Bu Nasip Duası ile Binlerce İnsanın Nasibi Açıldı

Nasip Duası Nedir, Nasıl Yapılır, Neden Dikkatli Okunmalıdır?

Yapacağınız nasip duasının tam manasıyla etki göstermesini istiyorsanız dikkatlice okuyun, aşağıdaki detayları öğrenip uygulayan kişilerin kısa sürede nasipleri açıldı, bu nedenle her ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

  • Bazen insanlar nasiplerinin, kısmetlerinin kapandığını hissederler. İşlerinde bozulmalar yaşanır rızıkları azalabilir. Hatta çoğu zaman kısmet bağlanması hissi kalbinizde zuhur edebilir.

İşte bu durumların ortadan kalkması için nasip duası okunmalıdır. Bu duanın okunması ile sıkıntılarınız son bulacak ve kısmetiniz yeniden açılacaktır.

  • İnanan kullar nasip duası ile kısa zaman içerisinde eskisi gibi bolluk ve şanslı günlerine dönecektir. Yüce Allah’ın dilemesi ile dualarınız cevap bulacak ve nasibiniz oldukça açılacaktır.

Bazı kişilerin iş bulamadıklarını, işlerinin kötüye gitmeye başladığını, evlenme çağına gelmiş olmasına rağmen hala bir kısmet bulamadıklarını duyarsınız.

  • İşte bu kulların veryansın etmek yerine duaya sığınmaları gerekmektedir. Okunacak nasip duası sayesinde Allah’ın izni ile bu yaşanan durumlar son bulacaktır.

Nasip duası rivayetlere göre peygamberimiz tarafından okunan özel dualardandır. Efendimizin bu duasını ezbere bilmeli ve hayatımızın her anında dilimizden düşürmemeliyiz.

Çünkü sadece işler kötüye gittiğinde dua etmek akla gelmemelidir. Nasip duası her gün düzenli okunarak tüm hayat boyunca iyi bir şekilde nasiplendirilmek için de okunabilinmektedir. Bu duada geçen her kelime Kuran’da yer almaktadır.

Nasip Duası Hangi Durumlarda Okunur?

Oldukça güçlü dualardan biri olan nasip duasını bolluk bereket istemek için, hayırlı bir kısmete kavuşmak için, işlerinizin düzene girmesi için gibi konularda okumalısınız. Kişiler tam manada hallerini arz ederek ve kalben inanarak bu duayı okuduklarında kısa sürede sıkıntıların giderildiğine şahit olurlar.

  • Yüce Allah duaların edildiği, hallerin arz edildiği, ellerin ve dillerin, gönüllerin açıldığı tek mercidir. Bu nedenle sıkıntılarını dile getirirken kesinlikle Allah’ın size şah damarınızdan yakın olduğunu ve zaten durumunuzdan haberdar olduğunu unutmayınız.

Yüce Allah kullarının sadece kendinden istemesinden hoşnut olduğu için bize dua etme şansını vermektedir. Eğer Allah bir kimsenin kendisine dua etmesini istemez ise ona bu fırsatı asla vermez. Bu ince hususları dua ederken hep aklınızda bulundurmalısınız.

İlgili Yazı: Vesvese Duası

Nasip Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Kulların dünyevi meseleler ile yaşadıkları sıkıntıları gidermek için en etkili olan dualardan biri de nasip duası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu duayı rızkınız azaldığında, evlenmek istediğinizde, işe girmek istediğinizde okuyabilirsiniz.

  • Hatta bebeği olmayan pek çok kişi bu dua sayesinde evlat sahibi olmuştur. Duanın çok daha tesirli olması adına abdestli olarak okunması çok daha uygundur.

Hatta duaların kabulü için uygun zaman olan sabah namazı ve yatsı namazı sonrası, Perşembe geceleri, Cuma vaktinde sela ve ezan arasında okuyabilirsiniz. Kendinizi tam açmak adına kıbleye dönerek ve yalnızken bu duaları etmeniz çok daha iyi olacaktır.

  • Duanızın çok daha kısa sürede cevap bulmasını istiyor iseniz salt ve selamlar ile peygamberimizi dualarınıza aracı tayin ederek Allah’tan isteyebilirsiniz.

Unutmayınız her duanın bir zamanı vardır. Ancak duanız kabul olmadı diye umudunuzu asla kesmeyiniz. Israrcı bir şekilde dua kapılarını aşındırmaya devam ediniz. Elbette Allah size istediğiniz mutlaka verecektir.

Nasip Duası Nasıl Yapılmalıdır?

İslam dinince uygun olan dua ederken abdestli olmaktır. Bu nedenle mutlaka abdestli bir şekilde yalnızken ve dua kalbinizden taşmaya başladığında ellerinizi semaya açarak ve kıbleye yönelerek Allah’tan nasibinizi istemelisiniz. Allah duaları kabul edendir. Bu duayı aklınıza geldiğinde de okuyabilirsiniz.

Duanızı güçlendirmek adına nasip duası okunduktan sonra 41 adet Ayetel Kürsi ile taçlandırabilirsiniz. Duanızı tamamladıktan sonra bulunduğunuz ortamın camlarını açarak bir inanışa göre nasiplerin gelmesi sağlanır. Ayrıca günlük Ya Selam ve Ya Fettah zikirleri belirli sayılarda okunmalıdır.

Nasip Duasının Okunuşu ve Türkçe Anlamı

Dua Şöyledir:

“Allâhümme raddmî bi kazâike ve bârik lî fi mâ kuddira lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahharte ve lâ te’hîra accelte.”

Duanın Türkçe Anlamı da Şöyledir:

  • “Allah kullarını rızıklandırandır. Allah kullarına her türlü kolaylığı sunmaktadır. Şüphesiz Allah kullarına yeter. Yüce Allah her şeye bir ölçü tayin etmiştir. Kullar Allah’tan korkar ve saygı duyar ise Allah ona her türlü işinde kolaylık sunar. Darlık çekenler sadece Allah’tan yardım dilemelidir. Çünkü Allah kullarına verdiği her türlü rızıktan kullarını sorumlu tutar. Yüce Allah kullarına verdiği her zorluğun ardından bir kolaylık ihsan edendir.”

Dua, hem Arapça metni ile hem de Türkçe meali ile beraber okunduğunda daha etkili, daha faziletli ve daha hayırlı olur.

Şu tavsiye de çok mühim:

Eğer şimdiye kadar En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın etkinliğine şahit olmadıysanız artık tam zamanı. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki birbirinden ilginç yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu değerli eseri indirmek için şuraya tıklayın. (Tıkla, indir.)

İnternette buna benzer yüzlerce mucizevi yorum bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*