Bu Yazıyı Okumadan Çevirgel Duası Yapmayın Sakın!

Çevirgel Duası Nasıl Yapılır, Ne Yapmalısınız, İşte Tüm Detaylar!

Şimdiye kadar yapmış olduğunuz dualar içerisinde belki de en etkili ve en işlevsel yere sahip olacak olan çevirgel duasının en doğru halini öğrenecek ve bu duayı yaparak hayatınızın aşkını elde edebileceksiniz; fakat bu fırsatı yakalamak, makaleyi uzun olsa da son kelimesine kadar okumanıza bağlı.

  • Evet, çevirgel duasının en doğru halini öğrenerek hayatınızın aşkını yeniden kazanmanın ve elde etmenin en doğru halini öğrenecek ve bu sayede muradınıza kavuşup mutluluk içerisinde bir hayat yaşamaya başlayacaksınız inşallah.

İnternet ortamında aktarılan ve çevirgel duası olarak adlandırılan duaların çoğunun sahih olmadığını ve doğru kaynağa dayanmadığını ifade ederek başlamak istiyoruz ve bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanız halinde çevirgel duasının bütün ayrıntılarını öğrenebileceğinizi de vurgulamak istiyoruz:

Çevirgel Duası Yapmaya Karar Verdim!

Bu konuda sözü çevirgel duası yaparak hayatı değişen bir okurumuza bırakmak ve onun aktarımlarını sizinle paylaşarak en doğru duayı size bildirmek istiyoruz:

“Ben çevirgel duası yapmaya karar verdiğimde, en sevdiğim erkek arkadaşım beni terk etmiş ve kendisine sırılsıklam aşık olduğum bu kişinin beni terk etmiş olması bende adeta bir depresyona sebebiyet vermişti.

  • Bu depresyon sürecinde çevirgel duasını ararken bu duanın mucizevi bir şekilde hem giden sevgiliyi geri getirme mahiyetine sahip olduğunu hem de kişinin kendisini terk eden eşini yeniden elde etme ve geri getirme mucizesine sahip olduğunu öğrendim.

Fakat internet ortamında çevirgel duasının en doğru halini bulamadığım için ne yapacağım konusunda tereddütte kalmaya başladım, işte bu noktada İngiltere’den gelen bir arkadaşımın Kumeda isimli kitaptan aktarmış olduğu kadim çevirgel duasını öğrendim.

  • Kudema isimli bu kitaptan öğrenmiş olduğum çevirgel duasını yaptıktan kısa süre sonra muradıma kavuştum, erkek arkadaşımın yeniden bana sırılsıklam aşık olmasına vesile oldu ve bu mutluluk içerisinde hayatıma devam ettim.

Şimdi hangi detayları bilmeniz gerektiğini ve çevirgel duasını bizzat nasıl gerçekleştirmiş olduğumu sizinle paylaşacağım. Bu noktada dikkatli bir şekilde okuyup aktaracağım duanın ayrıntılarına odaklanmanızı tavsiye ederim ve bilmeniz gereken hususları mutlaka bilmeli ve uygulamalısınız, derim.

Çevirgel Duasının Kabulü için Çok Önemli Şartlar

Bir kere çevirgel duasının kabulü için bazı çok önemli şartlar olduğunu bilmeli ve bu şartlara ve hususlara dikkat etmeden yapılan çevirgel duasının etkisiz olacağını ve size fayda getirmekten ziyade zarar getireceğini bilmelisiniz Bu anlamda bu çok önemli şartlardan bir kısmını aşağıya alıyorum ve bunları kesinlikle bilmeniz gerektiğini ifade etmek istiyorum:

Çevirgel Duası için İçtenlik Şart Dedi!

Evvela çevirgel duasının en önemli şartlarından birinin içtenlik olduğunu bilmelisiniz ve içtenliğin herhangi bir kişiye art niyet beslemeden ve herhangi bir kişinin arkasından kuyu kazmadan ve samimiyet içerisinde gerçekleştirilmesi gereken bir husus olduğunu anlamaya çalışmalısınız.

  • Bu anlamda karşı tarafı kendinize yeniden bağlamak ve aşık edebilmek için saf bir niyet içerisinde Allah’a yönelmeli ve O’nun sonsuz kudretine teslim olduğunuzu bildiren içten gelen bir ışık ve yine içten gelen bir duygu ile Cenab-ı Hakk’a yönelmenin zevkini ve hazzını yaşamaya çalışmalısınız.

Aynı zamanda duayı gerçekleştirirken Cenab-ı Hakk’ın sonsuz kudretinin şimdiye kadar milyonlarca insana yar ve yardımcı olduğu gibi size de yar ve yardımcı olacağını düşünerek bu farkındalık ve idrak içerisinde hareket etmelisiniz.

İlginizi Çekecektir: Korku Duası Hükmünde Okunan Bu Niyazlar Hayatınızı Değiştirecek!

Çevirgel Duasının Niyetini İhmal Etme Ha!

Yine çevirgel duasını gerçekleştirmeden önce niyetinizi kesinlikle içinizde tutmalı ve niyet aşamasını gerçekleştirmeden yapacağınız her türlü duanın işlevsiz ve etkisiz olacağı gerçeğini de aklınızda tutmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz.

  • Zira şimdiye kadar bizzat benim de şahit olduğum binlerce insanın niyet aşamasını gerçekleştirmediği için çevirgel duasının etkisiz hale geldiğini ve bu nedenle de bu kişilerin amaçlarına ulaşamadıklarını siz de bilmelisiniz.

Size aşağıda yazının ilerleyen kısımlarında niyet aşamasını nasıl uygulamanız gerektiğini de anlatacağım, bu nedenle endişelenmeden ve kaygılanmadan yazıyı dikkatli bir şekilde okumayı sürdürmenizi öneririm:

Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

Evet, çevirgel duasını yapmaya karar verdiğinizde, evvela sessiz bir yer bulmalı ve geçeceğiniz bu sessiz yerde sükunet içerisinde davranmaya ve tam bir sessizlik ortamını sağlamaya çalışmalısınız.

  • Tam bir sessizlik ortamını sağlayıp sükunet içerisinde kalbinizdeki bütün kötü duyguları atıp Cenab-ı Hakk’a yönildikten sonra kıbleye doğru dönüp gözlerinizi kapatarak ayakta olacak vaziyette 7 defa besmele-i şerif okumalı, bu okumayı gerçekleştirirken de çevirgel duasını hangi niyetle yaptığınızı düşünerek şu ifadeyi gözleriniz kapalı bir şekilde okumalısınız, yani 7 defa besmele-i şerif okuduktan sonra şu ifadeyi okumalısınız:

“İlahi, kalbimdeki kişinin bana yeniden dönmesi ve bana sırılsıklam aşık olması için dergahına başvuruyorum, senin dergahın benim başvurabileceğim en güzel kapıdır.”

Bu ifadeyi gözleriniz kapalı bir şekilde kıbleye dönmüş bir vaziyette ve ayakta iken bir defa okuduktan sonra çevirgel duasının 1. aşamasını tamamlamış olacaksınız, şimdi 2. aşama ile devam edelim:

Çevirgel Duası ve Ya Vedûd Esması

Bu noktadan sonra yine gözleriniz kapalı bir şekilde diz üstü çökmeli ve yine kıbleye dönük bir vaziyette 21 defa Ya Vedûd esmaül hüsnasını telaffuz edip (yani Cenab-ı Hakk’ın Ya Vedûd ismini okuyup) ardından da şöyle dua etmelisiniz:

  • “İlahi, sonsuz kudretiyle kalplerimize aşkın mührünü basan hikmetinin ve sonsuz ilimin ile yüreğimize sevda yazısını nakşeden yüceliğinin hatırı için, kalbimdeki aşkın karşılığı olan kişiyi bana yeniden geri döndür ve onun bana yeniden bağlanması için bütün vesileleri yaratarak önümü aydınlat, ufkumu genişlet ve bana merhametini yar et. İlahi, sen kendisine müracaat edilen varlıkların en hayırlısı ve şüphesiz ki bize yardımcı olacak olan yüce kudretin sahibisin. Ben de bu idrak ve bu farkındalık ile senden başka gidilebilecek hiçbir kapı olmadığını fark etmiş bulunmaktayım ve çevirgel duasının amacına ulaşması için sana yönelmenin huzuru içinde bulunmaktayım. Ne olur bu huzurumu daim eyle ve bana kalbimdeki kişinin geri dönmesi için çevirgel duasının kabulü şerefini göster, amin.”

Bu aşamayı gerçekleştirdikten sonra çevirgel duasının 2. aşaması da bitmiş olacak ve şimdi de aşağıya 3. aşamanın detaylarını alıyorum:

Çevirgel Duası ve Mucizevi Bir Ayet-i Kerime

Çevirgel duasının belki de en önemli aşaması olan ve 3. aşama olarak bilinen şu ayeti kerimeyi okumalı ve ardından da aşağıda aktaracağım son hususları gerçekleştirmelisiniz:

Hud Sûresi: 88. Âyet

“Ve mâ tevfîkî illâ billâh (billâhi), aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb.”

Yukarıda da ifade ettiğim gibi bu ayeti kerime, çevirgel duasının belki de en önemli kısmı hükmünde olduğu için bu kısmın herhangi bir şekilde atlanması veya uygulanmaması, yapacağınız duanın hükümsüz olmasına sebebiyet verebilir ve sizi yarı yolda bırakabilir; bu nedenle bu ayeti kerimeyi 7 defa üst üste okumalı ve sonrasında da İnşirah Suresi’ni 3 defa okuyup çevirgel duasını bitirmelisiniz.

  • Evet, bu son aşamada çevirgel duasının gerçek anlamda amacına ulaşabilmesi için 7 defa yukarıdaki ayeti kerimeyi okumalı ve yine 3 defa İnşirah Suresi’ni okuyup bu mübarek duayı tamamlamaya çalışmalısınız.

Eğer bu yaptıklarımı aynı şekilde yapabilirseniz, Allah’ın izniyle siz de bu duanın bereketi ile karşılaşıp hayatınız boyunca mutluluk içerisinde yaşamaya aday olacaksınız.”

Çevirgel duası yapan kişiler şu hikayedeki hususa dikkat ederek duayı yapmak durumundadırlar, çünkü hikayede çevirgel duasının nasıl yapılması gerektiğine dair çok özel ve önemli bir ayrıntı bulunmakta. Şöyle ki:

Günün birinde Mekke müşrikleri Peygamber Efendimizi öldürme ve ortadan kaldırma kararı alırlar ve bu amaçla da kendi döneminde saldırganlığı ve kabadayılığı ile meşhur olan bir adamı Hazret-i Peygamberin üzerine salarlar.

Adam yalınkılıç bir şekilde İki Cihan Serveri Hazreti Muhammed’in yanına gelir, onun bir çardak içerisinde uyuduğunu fark eder, kılıcını kaldırır ve Hazret-i Peygamber’e hamle yapar. Bu esnada Cenabı Hakkın izni ve inayetiyle Hz Peygamber uyanır ve adamın kendisine şöyle seslendiğini duyar:

“Şimdi seni benim elimden kim kurtarabilir?”

İki Cihan Serveri ve Gönlümüzün Efendisi olan Hz Muhammed Aleyhissalatu Vesselam, bu Mekke müşrikinin ‘şimdi seni benim elimden kim kurtarabilir’ sorusuna karşılık olarak tek kelimeyle Allah Azze ve Celle der ve bu esnada adamın iki omuzu arasına bir yıldırım isabet eder.

Cenabı Hakk’ın hikmeti ile adam sendeler ve yere düşer, bunun üzerine Peygamber Efendimiz, adamın yere düşürdüğü kılıcı alıp adamın elinden tutar ve onu kaldırır, göğsüne elini koyar ve ‘hakka teslim ol, kurtuluşun ancak bu şekilde gerçekleşebilir’ der.

Adam, demin öldürmeye çalıştığı kişinin kendisini İslamiyet’e davet etmesi neticesinde kalbi yumuşar ve bu olayı daha sonra başka insanlara anlattığında, şöyle der:

  • “Allah Resulü, elini kalbime koyduğunda o an için ve o andan sonra benim için dünyanın en sevimli ve sevgili insanı o olmuştur.”

Bu olayın çevirgel duası ile alakası şudur ki İslam alimleri ve yolumuzu aydınlatan din büyükleri, çevirgel duasını yapan kişinin Hazreti Peygamberin teslimiyeti ile Allah’a teslim olması, onun koruması ve onun muhafazası bilinci içinde çevirgel duası yapması gerektiğini dile getirirler.

Esasında bütün dualarımızda Hz Peygamber Aleyhissalatu Vesselam’ın Allah’a olan inancı, imanı ve teslimiyeti içerisinde bulunmamız gerekir, ama bilhassa çevirgel duası söz konusu olduğunda bu iman, bu inanç, bu itaat ve bu teslimiyet çok daha önemli olacaktır; dolayısı ile aktarılan çevirgel duasını yaparken bu hususları mutlaka dikkate almanız gerekmektedir.

Evet, bir okurumuzun bu duanın en sahih halini aktarmış olduğu yazısını sizinle paylaştıktan sonra şimdi de bir kitap tavsiyesi ile size veda etmek istiyoruz:

Çevirgel Duası ve Kenzül Dua Kitabı

İçerisindeki mucizevi dualarla binlerce insanın hayatında gerçek anlamda müthiş değişimler yaşanmasına ve birçok kişiye yeni bir umut ve yeni bir tutamak olduğu için müthiş etkiler barındırdığına inandığımız Kenzül Dua Kitabı, sizin de mutlaka müracaat etmeniz ve sizin de mutlaka istifade etmeniz gereken bir kitap olduğu için bu kitabı gönül rahatlığıyla size de tavsiye etmekteyiz.

Bu anlamda aşağıdaki okuyucu yorumlarını incelerseniz Kenzül Dua Kitabının gerçekten de insanlara umut ışığı olduğunu ve insanların zorda kaldığında kesinlikle müracaat etmeleri gereken bir eser olduğunu rahatlıkla anlayacaksınız ve birçok okurun yazdıklarına siz de hayret edeceksiniz. İşte okuyucu yorumları ve kitabın indirme linki:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Sitedeki değişik duaları da okumanızı ve dua kültürünüzü bu sayede daha fazla geliştirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Mesela şu yazımızı da okumalısınız: İç Sıkıntısı için 4 Adet Muazzam Etkili Dua Öğreneceksiniz!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*