Celcelutiye Duası Neden Mucizevi Etkilere Sahiptir?

Bu Uygulamayla Herkesin Yaşadığı Güzel Tecrübeler Bulunuyor, İnşallah Sıra Sizde

Celcelutiye duasının gerçekten mucizevi nitelikler taşıdığını, insanların hayatlarında dönüm noktası sayılabilecek farklılıklara vesile olduğunu ve onlara yeni bir yaşam sunduğunu fark etmek her müslümanın sorumluluğudur ve yine her müslümanın hakkıdır.

  • Çünkü celcelutiye duası Hazret-i Peygamberden Hazret-i Ali’ye geçen ve onun tarafından da diğer müminlere aktarılan müthiş bir duadır ve bu duayı doğru bir şekilde gerçekleştiren insanların yaşadıkları tecrübeler de bize bu konuda örneklik teşkil etmektedir.

Bu yazımızda celcelutiye duasının nasıl yapılması gerektiğini izah etmeye çalışacağız, fakat bu mübarek duanın aynı zamanda hayat değiştirici fonksiyonuna da inmemiz gerekiyor.

  • Bu nedenle celcelutiye duası ile hayatı değişen birkaç kişinin aktarımlarını ve nakillerini de sizinle paylaşmak istiyoruz.

Evvela celcelutiye duası konusunda Hassan bin Sabit Hazretleri’nin söylemlerini sunuyoruz:

Bir Din Büyüğü Celcelutiye Duası Hakkında Neler Söylüyor

  • “Değerli evlatlarım, hayatım boyunca birçok dua ile karşılaştım ve Hazret-i Peygamberin birçok sözünü sizlerle paylaşma şerefine ulaştım, fakat şimdiye kadar paylaştığım dualar ve aktardığım hadisler içerisinde belki de en güçlü ve en faziletli olan duanın celcelutiye duası olduğunu sizlere söylemek durumundayım.
  • Çünkü celcelutiye duası hastalıklara şifa, dertlilere deva sunan, fakirliği tamamen ortadan kaldıran ve bir müminin maruz kalabileceği bütün hastalıkları ve sıkıntıları komple devre dışı bırakan bir mahiyet ile mucizevi bir nitelik taşımaktadır. Bu duayı yaparak birçok öğrencimin hastalıktan kurtulduğunu, birçok öğrencimin fakirlik illetini geride bıraktığını ve yine birçok öğrencimin meşru dileklerine kavuştuğunu biliyorum. Bu nedenle bu mübarek duayı sizlere de her seferinde tavsiye ediyorum.”

Evet değerli bir İslam aliminin celcelutiye duası konusunda aktarmış olduklarının ardından şimdi de değerli bir okurumuzun yaşadıklarını sizinle paylaşmak ve ardından da duanın nasıl yapılması gerektiğini anlatmak istiyoruz:

İlgili Yazı: İç Rahatlatan Dua

Bu Uygulama Bende Nasıl Bir Etki Oluşturdu?

“Ben sevdiğim insanın beni terk edip gidişine içerlediğim bir dönemde ciddi bir depresyona girmiş ve bu depresyondan birkaç ay boyunca çıkamamıştım. Sonrasında bu depresyon hali bende panik atağa ve sosyal anksiyete bozukluğuna sebebiyet verdi.

  • Panik atak ve sosyal anksiyete bozukluğu birleşince beni adeta mahvetti ve eve hapsetti. Evden dışarıya çıktığımda sanki rezil olacakmışım gibi bir korkuya kapılıyor, kendimi oldukça rahatsız hissediyor ve psikolojikmen mahvoluyordum.

Bununla beraber herhangi bir iş yapamaz hale gelmiştim, bu durum neticesinde de bütün arkadaşlarımı ve dostlarımı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış, beş parasız bir şekilde etrafta cirit atmaya başlamıştım. Yani evin içinde kafayı yiyecek hale gelmiştim.

  • Bir arkadaşımın tavsiyesi ile celcelutiye duasını her gün yatsı namazından sonra okumaya başladıktan sonra ikinci günde mucizevi değişimler yaşadım; içimdeki bütün kötülüklerin yok olup gittiğini, bütün sıkıntılarımın bir anda hiç yokmuşçasına tamamen ortadan kalktığını, ruhumdaki prangaların sökülüp atıldığını hissetmeye başladım.

Sanki yeniden dünyaya gelmiştim ve yeniden doğmuştum. Eski dertlerim tamamen tükenmişti ve yaşamış olduğum onca sıkıntı hayal olmuştu. Böylesine güzel bir duyguyu daha önce hiç yaşamamıştım, sonrasında celcelutiye duasını her seferinde insanlara aktararak onların da bu faziletli ve hayat kurtarıcı uygulamadan faydalanmaları gerektiğini düşünerek hareket ettim. Çok şükür çevremdeki birçok kişinin de bu sıkıntılardan kurtulduğunu her seferinde gözlemledim.”

Evet celcelutiye duası ile hayatında yeni bir sayfa açan, eski yaşadıklarını geride bırakıp daha güzel bir hayata adım atan bir okurumuzun paylaşımlarının ardından, şimdi de duanın gerçek halini sizinle paylaşmak istiyoruz:

Celcelutiye Duası Nasıl Yapılmalı, Hangi Şekilde Tatbik Edilmeli?

Bu dua okunduğunda öncelikle 1 defa Fatiha Suresi okunur, sonrasında 7 defa İhlas Suresi okunur, ardından da dua şöyle yapılır:

Bu Arapça metin okunduktan sonra ise şu dua edilir:

  • “İlahi, celcelutiye duası Hazret-i Peygamberin Hz. Ali’ye armağan ettiği ve onun da biz mümin kullarına armağan ettiği çok etkili, çok güçlü ve kalıcı bir duadır. Başta Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın şefaati ile, ardından da onun ashabı kiramı içerisinde belki de en yakını ve damadı olan Hazret-i Ali’nin yüzü suyu hürmetine, bu duanın bereketini bizi de mazhar kılmanı temenni ediyoruz. İçimizdeki dertleri şifaya çevir ve içinde bulunduğumuz kötülükleri tamamen ortadan kaldırıp bize tam bir selamet ve bahtiyarlık nasip eyle Allah’ım, amin.”

Bu dua yapıldıktan sonra 33 defa Ya Selam zikri çekilir, yani Cenabı Hakk’ın Ya Selam esmaül hüsnası 33 defa okunur ve bu şekilde celcelutiye duası bitirilir.

  • Bu uygulama düzgün bir şekilde yapıldığında kişi kısa süre içerisinde amaçladığı her türlü meşru dileği gerçekleştirebilecek bir pozisyonda bulunur, çünkü Cenabı Hak o kişinin muradını yaratarak ona fazilet ve ihsanlarını cömertçe sunar.

Celcelutiye duası ile birlikte şu mübarek tavsiyeyi de dikkate almalısınız:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*