Cevşen Duası Okuyanların Yorumları Bizi Çok Şaşırttı

Cevşen Duası Okuyan İnsanların Yorumları İlginç

Bilindiği gibi cevşen duası, esnasında Peygamber Efendimiz Aleyhisselatu Vesselama inen bir vahiy olduğu halde Hazreti Ali’ye bildirilmiş ve Hazreti Ali’nin bu cevşen duası sayesinde her türlü kötülükten muhafaza edilebileceğine yönelik rivayetlerde bulunulmuştur.

 • En meşhur rivayetlerden biri de Uhud Savaşı’nda Cebrail’in Hazreti Peygambere gelip: “Üzerindeki kalkanı ve zırhı çıkar, onun yerine bu cevşen duasını oku, çünkü bu zırh seni her türlü kötülükten ve musibetten muhafaza edip sana ulaşabilecek her türlü zararı kaldıracaktır.” demiştir.

Bu rivayetler bize cevşen duasının hakikaten koruyucu bir mahiyete sahip olduğunu ve insanı adeta bir zırh gibi koruyup kollayacağını ifade etmektedir. Zaten cevşen kelimesi Arapçada zırh anlamındadır ve Cenabı Hakk’ın kulunu şefkat ve merhamet ile koruması ve muhafaza etmesi manasını taşır.

 • Bu anlamda cevşen duasını okuyan insanların yorumlarını mercek altına aldığımızda hakikaten bu duanın mucizevi nitelikler sergilediğini ve insanları her türlü kötülük ve musibetten güzel bir şekilde koruduğuna kanaat getirmemek imkânsızdır.

İşte cevşen duası okuyan insanlardan bazılarının yorumlarını aşağıya alıyoruz ve cevşen duasının nasıl yapılması gerektiğini de (yani hangi şekilde yapılması halinde çok etkili ve mucizevi sonuçlara vesile olacağını da) yazının sonunda aktarıyoruz.

Şimdi cevşen duası okuyanlardan bazılarının yorumları:

Cevşen Duası Bana Mucizeler Gösterdi

 • “Çevremde bana musallat olan ve sokağa her çıktığımda beni tehdit ederek rencide eden bazı insanlar bulunmaktaydı. Bunları emniyete ihbar ettiğim halde maalesef hiçbir gelişme yaşanmadı, sonrasında bunu mahallemde bulunan bazı insanlara açtım. Onlar da ilk etapta bir şeyler yapmaya çalıştılar, fakat sonrasında bu insanların musibet getirmesinden korkup vazgeçtiler.
 • İşte bu noktada ben de internette ne yapabileceğimi araştırırken cevşen duası ile karşılaştım ve cevşen duasını bu insanlardan korunmak maksadıyla uyguladım.
 • Sonrasında da cevşen duasının yazılı olduğu bir cevşeni yanıma alıp öylece hareket etmeye başladım.
 • Karşılaştığım durum gerçekten hayret verici idi, zira beni her seferinde taciz eden ve rencide ederek bana zarar vermeye çalışan insanlar süt dökmüş kedi gibi ilk etapta bu tavırlarından vazgeçtiler, benden özür dilediler ve artık beni rahatsız etmekten tamamen vazgeçtiler. Zaten belli bir süre sonra da o bölgeyi terk edip gittiler.”

İlgili Yazı: Şans Duası

Şimdi de başka bir okuyucunun cevşen duası ile alakalı yorumu:

 • “Derslerimde başarısız olduğum için bu durum beni ciddi anlamda rahatsız ediyordu, sınıf arkadaşlarımın ve okuldaki diğer birçok kişinin başarılı olmasına rağmen benim başarısız olmam hem beni rahatsız ediyordu, hem de aile fertlerinin bana kötü gözle bakmasına sebebiyet veriyordu.
 • Kendimi adeta bir aptal ve dangalak gibi hissediyordum, bu durumun nasıl telafi edilmesi gerektiğini düşünürken karşıma cevşen duası çıktı ve bu duayı bütün içtenliğimle yaparak Allah’tan bana başarı, zihin açıklığı ve muvaffakiyet vermesini talep ettim.
 • Bunun üzerine mucizevi bir şekilde okuduğum ve dinlediğim her şeyi çok daha kısa sürede algıladığımı ve kavradığımı gördüm. Bunu fark edince cevşen duasına daha fazla sarıldım. Şu anda bu duayı her fırsatta okumaya çalışıyorum, bu sayede derslerimin çok iyi olduğunu ve insani ilişkilerimin de muazzam seviyelere çıktığını rahatlıkla söyleyebilirim.”

Başka bir okurumuzun yorumu da şöyle:

Ben de Cevşen Duası ile Her Dileğimi Gerçeğe Dönüştürdüm

 • “Sevdiğim insan beni terk edip gidince hayal kırıklığı yaşamıştım ve tam bir ay boyunca adeta bir ölü gibi, yürüyen bir cenaze gibi yaşamımı sürdürmeye çalışmıştım. O süreçte beni terk edip giden ve sırtımdan vuran insanın başka insanlara yar olması ve onların denetimine geçmesi, beni gerçekten hayal kırıklığına uğratmıştı.
 • Böyle bir durumda ne yapabileceğimi düşünürken cevşen duası mucizesi ile karşılaşıp bir hafta boyunca bu duayı uyguladım ve 1 hafta sonra, sevdiğim insanın bana yeniden dönüşü ile muazzam bir mutluluk yaşayıp havalara uçtum.”

Evet gördüğünüz gibi cevşen duası okuyanların yorumları hakikaten bu duanın ne kadar etkili olduğunu ve birçok alanda insana fayda sağladığını açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Fakat İslam alimlerinin değerli eserleri incelendiğinde cevşen duasının şöyle yapıldığını görmekteyiz:

Cevşen Duasının Doğru Hali Şöyledir

Duayı yapacak olan kişi sessiz bir yere geçip eline bir tesbih alır, bu tesbihin üzerine 33 defa besmele okur, yani 33 taneli tesbihin her bir tanesinin üzerine bir defa olacak şekilde toplamda 33 defa besmele okur ve ardından cevşen duasını baştan sona kadar 1 defa okuyup sonrasında da Fatiha suresini okuyarak bu duayı tamamlar.

İslam alimleri bize farklı alanlarda kişinin hiç tereddüt etmeden Allah’a iltica etmesi gerektiğini bildirirler, bu anlamda şu kitaptaki duaları da şiddetle tavsiye ederler:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*