Çok Kısa Sürede Etki Eden Özel Bir Kadeh Duası Öğreneceksiniz!

Bu Yazıyı Sonuna Kadar Okuyun, Kadeh Duasını Tam Olarak Öğrenmek İstiyorsanız Sonuna Kadar Okumalısınız!

Bugün size, “Kadeh Duası” ile ilgili birkaç noktadan söz ederek bu duanın kavli dualar içinde bir yeri olup olmadığını ve kavli duaların tek başına etkili olmadığını, bu durumun “tevekkül” kavramına aykırı olduğunu anlatmaya çalışacağız ve aynı zamanda çok özel bir kadeh duasından da söz edeceğiz.

  • Kadeh Duası’nı anlatmaya çalıştığımız ilk cümle size karmaşık gelmiş olabilir. Korkmayın, teker teker bu cümleleri açıp ayrıntılı bir surette izah edeceğiz. Bu yazıyı sonuna kadar okuma azmini gösterirseniz Kadeh Duası ile ilgili bilmeniz gereken birçok şeyi; hatta fazlasını öğreneceksiniz.

Genel anlamda dualarla ilgili, özel olarak da Kadeh Duası ile ilgili bir eksiğimizi ve yanlış uygulamamızı dile getirerek başlamak istiyoruz: Biz toplum olarak Arapça bilmediğimiz için okuduğumuz surelerin, ayetlerin ve Arapça duaların anlamını bilmeden okuruz.

  • Mesela içimizde Yasin Suresi’ni bilen çok olmasına rağmen bu surenin bir ayetinin anlamını bilen kişi sayısı çok azdır.(Ki 83 adet ayet vardır bu surede) Düşünün, günde 40 kez okuduğumuz Fatiha Suresi’nin bile anlamını çoğumuz bilmeyiz değil mi?

Peki, ne anlama geldiğini bilmediğimiz kelimeleri dilimize pelesenk etmek bize ne katar? Tamam, anlamasak bile onların da belli bir sevabı vardır, doğru; ama papağan gibi anlamsız şekilde tekrar etmektense manasını öğrenerek okusak, sevabımız katlanmaz mı, kalbimizle beraber aklımız da kanatlanmaz mı, nur üstüne nur olmaz mı?

Bu kısa izahtan sonra Kadeh Duası’nın bilinmesi gereken detayları ile devam edelim:

Kadeh Duası Ne için Okunur?

En çok merak ettiğiniz kısım bu sorunun yer aldığı kısım değil mi? Evet, Kadeh Duası ne için okunur sorusuna cevap açıktır: Her şey için. Yani, gönlünüzde gerçekleşmesini istediğiniz her ne muradınız varsa bu dua ile Allah’a arz edebilirsiniz. Fakat Kadeh Duası olarak bilinen bu dua, genelde aşk ve sevda için, muhabbet ve sevgi için, ayrılan eşleri ve sevgilileri geri getirmek için okunur.

Ama lütfen şuraya dikkat edin: Allah sadece Arapça anlayan (haşa), diğer dilleri bilmeyen bir Yaratıcı değil ki? Tüm dilleri yaratan Allah’a istediğiniz şekilde ve dilde dua edebilir, gönlünüzden geçen her ne ise ondan dileyebilirsiniz. Kısaca sadece belli dualarla Allah’a gönlünüzü açmanız şart değil.

Şimdi kadeh duasının nasıl yapılması gerektiğini anlatma kısmına geçelim:

Kadeh Duası Nasıl Yapılır ve Nasıl Okunur?

Kadeh duası adıyla da bilinen ve birçok İslam aliminin aktarımına göre Kenzül Arş Duası olarak da geçen bu mübarek ve mukaddes duayı yapmaya başlamadan önce, evvela niyetinizi kafanızda kesinleştirmeye çalışmalı, Cenabı Hakk’ın sonsuz ve sınırsız kudretine itimat etmeli ve bu iki koşulu yerine getirdikten sonra sessiz bir yere geçip aşağıdaki uygulama ile kadeh duasına devam etmelisiniz:

Evvela yanınıza bir su bardağı dolusu süt ve bir çay kaşığı dolusu toz şeker alarak sessiz bir yere geçmeli, bu iki dua malzemesini yanınıza aldıktan sonra kıble yönüne dönüp dizüstü çökmeli ve bu iki malzemenin üzerine şu mübarek ayeti kerimeyi okumalısınız:

“Ve vecedeke dâllen fe hedâ.”

Duha suresi’nin 7. ayeti kerimesi olan bu mübarek ayeti, 7 defa süt ile toz şekerin üzerine okuduktan sonra bir çay kaşığı dolusu toz şekeri alıp sütün içerisine dökmeli ve ortalama 1 dakika boyunca karıştırmalı, bu karıştırma aşamasını bitirdikten sonra da şu Türkçe duayı okumalısınız:

  • “İlahi, senin bana yardımcı olman için dergahı merhametine yöneldim, sütün içerisine şekeri döktüm ve karıştırdım, inşallah bu şeker ve bu süt birbirine karıştığı gibi benim kalbimdeki halis niyet ve senin bana armağan edeceğin güzellikler de birbirine karışır ve ben de niyetimin içtenliği ve samimiyeti gibi güzellikler ve huzur ile ödüllendirilirim. Senin kudretinin ve merhametinin yüceliğine itaat etmekteyim, bu bağlamda şekeri süte karıştırdım ve bu iki mukaddes nimeti senin huzuruna getirerek güzellikler ile bana ihsanda bulunmanı ve beni mutlu bir kul kılmanı diledim. Dileğimin samimiyeti senin malumundur Allah’ım, öyleyse kapına gelen insanların hiçbirini geri çevirmediğin gibi beni de hiçbir surette geri çevirme ve bana da ilminin derinliğini yoldaş eyleyip güzellikleri önüme aç, amin.”

İlginizi Çekecek Bir Yazı: Bu Kavuşma Duası ile Vuslatınıza Kısa Zamanda Kavuşacaksınız İnşallah!

Bu şekilde bu iki dua malzemesinin üzerine yukarıdaki tılsımlı sözcükleri okuduktan sonra şimdi ellerinizi gökyüzüne kaldırıp kadeh duasının asıl duası olarak geçen şu sözcükleri okumalısınız:

“Melik olan, Hak olan ve Mübin (Açıklayıcı, Açıklık Sağlayıcı) olan Allah’tan başka tanrı yoktur. Hakem, Adl ve Metin Allah’tan başka ilah yoktur. O Allah, hem bizim hem de eski atalarımızın Efendisi’dir. Ey Rabbim, senden özge tanrı yoktur. Sen tüm kusurlardan arınmışsın. Ben kendine zulmedenlerden oldum. Allah’tan başka ilah yoktur. Allah’ın asla şeriki ve ortağı yoktur. Yönetici O olduğu gibi yönetim de O’nundur. Övgüler ve senalar onun içindir. O hem diriltir ve hem öldürür. O, öyle bir diridir ki ebediyen ölmeyecektir. Hayır da şer de onun kontrolünde, onun denetimindedir. Dönüş de gidiş de yalnız onadır. Ve O her şeye gücü yeten yegane varlık olan Kadir’dir. Ve biz ancak ondan yardım diler, ondan yardım dileniriz. İyilik yapmaya, kötülükten kaçmaya güç kuvvet sadece yüce ve her şeyi bilen Allah’tandır. Nimetlere şükür olarak, ondan başka ilah yoktur. Onun Efendiliğinin ikrarı olsun diye söylüyorum, ondan başka tanrı yoktur. Onu tazim ve tebcil (yüceleme) için, Allah tüm noksanlıklardan münezzeh ve müberradır. Ey Allah’ım! Ey Efendim! “Cebrail’in kanadında yazılı olan adının hürmetine, Mikail’in kanadında yazılı olan adının hürmetine, İsrafil’in alnında yazılı duran adının hürmetine, Azrail’in avcunda yazılı duran adının hürmetine, ve senin verdiğin Münker ve Nekir ismi hürmetine, ve kullarının sendeki esrarı hürmetine, İslam’ı kendisiyle tamamladığın adının hürmetine, ve Adem’in senden öğrenip cennetten indirildiği zaman kendisiyle sana seslendiği ve senin de kabul ettiğin adının hürmetine, Şit’in sana seslendiği adının hürmetine, arşı taşıyan melekleri kendisiyle teyit edip kuvvetlendirdiğin adının hürmetine, Tevrat’ta, İncil’de, Zebur’da ve Kuran’da yazılı adının ismin hürmetine.”

Dikkat ettiyseniz bu dua, yani Kadeh Duası, Allah’a yakarışla başlayan, ardından da dilek kısmına geçilen bilindik bir duadır. Zaten dualarda, ilkin dua edilen Zat methedilir, ardından O’ndan ne istendiği dile getirilir.

Bu aşamadan sonra yine elleriniz gökyüzünde olacak şekilde 7 defa Fatiha Suresi’ni okumalı ve kadeh duasının son aşaması olan şu tılsımlı sözcükleri okuyarak duayı tamamlamalısınız:

  • “Allah’ım, davet ettin beni yüce katına, işte ben de gelmişim senin yüce kapına, nimet verdin kullara, fazilet verdin bize, bu ne güzel define bu ne güzel hazine, kadeh duası için sana yöneldim Ya Rab, kalbimdeki dertleri tamamen benden al da bu sıkıntıyı derdi hüznümü yabana at Ya Rab. Perdeler aç ve güzellikler armağan et, Ya Rab perdeleri aç ve gönlüme inşirah huzur ve saadet ver. Allah’ım kainatı baştan sona kusursuz yaratan kudretine itimad etmek güzel, seni içimde bilmek ve ruhumda taşımak hepsinden daha güzel, aydınlat bu ruhumu fazilet ver bizlere, lütfunun hazinesi sonsuzdur yoksullara ve senin sonsuz keremin elbette ki merhamet edecektir bizlere. Kalbim ve kalbimdeki niyetim senin malumun Ya Rab, bana bu niyet çerçevesinde güzellikler bağışla ve beni içimdeki duygularla yönlendir Allah’ım, amin.”

Duayı bu şekilde bitirdikten sonra kadeh duasının tam anlamıyla amacına ulaşması ve sizin de bu sayede Allah’ın izniyle muradınıza kavuşabilmeniz için, az önce şeker karıştırdığınız ve üzerine bazı tılsımlı sözcükler okuduğunuz bir bardak dolusu sütü sağ elinize alıp üç yudumda içecek şekilde bu sütü içmeli ve sonrasında da kadeh duası uygulamasını bu şekilde bitirmelisiniz.

Duayı bu şekilde tamamlamanıza rağmen aşağıdaki kısımları da son derece dikkatli bir şekilde okumak zorundasınız, çünkü duanın amacına ulaşabilmesi için aşağıdaki bilgilere de kesinlikle ihtiyaç hissedeceksiniz:

Kadeh Duası Yeterli mi?

Bakın değerli okurlarım, işin en önemli kısmına geldik! Dikkatle takip edin:

Günün birinde Hz. Ömer, halifeliği sırasında bir mescide girip orada pinekleyen bir grupla karşılaşır ve onlara: “Siz kimsiniz?” der. Onlar şöyle derler:

  • “Biz mütevekkilleriz.” Yani tevekkül edenleriz.

Hz. Ömer, tevekkül etmeyi tembellik edip eli kolu bağlı bir şekilde oturmak ve her şeyi Allah’tan beklemek şeklinde yanlış anlayan bu asalaklara şöyle der:

  • “Siz mütevekkil değil müteekkillersiniz.” Yani hazır yiyiciler!

Burada kendimizi bu kıssanın dışında tutmayalım: Biz de sadece her şeyi Allah’tan beklersek, Kadeh Duası gibi duaları okumakla yetinirsek, elimizden geleni yaptıktan sonra Allah’a dayanmak anlamına gelen tevekkülü yanlış anlarsak, maalesef Hz. Ömer’in ders verdiği insanlar gibi oluruz.

Peki, ne yapmalıyız?

Yapmamız gereken, sadece Kadeh Duası gibi kavli (sözel) dualarla yetinmeyip bu duaları fiili (eylemsel) dualarla desteklemektir. Fiili duayı birkaç yazımızda açıklamaya çalışmıştık. O yazılarımıza bakabilirsiniz.

Kısaca tekrar etmek gerekirse fiili dua, insanın elinden geleni yaparak beden diliyle, çalışmasının diliyle dua etmesidir. Evrendeki tüm varlıklar fiili dua ile isteklerine kavuşur:

  • Bir bebek ağlaması sayesinde (elinden gelenin en iyisi budur) süt içer. Bir aslan hızlı koşarak (elinden gelenin en iyisini yaparak) aç kalmaktan kurtulur. Yine bir ceylan manevra kabiliyetiyle (en iyisini yaparak) aslanın pençesinden kurtulup ona yem olmaz. Kısaca bir varlığın, elindeki tüm imkânları seferber ederek bir amaca ulaşmaya çalışmasına, elinden gelenin en iyisini yapmasına fiili (eylemsel) dua denir.

Bizim fiili duamız ne olmalı: Kendimizi geliştirmek. Eğer Kadeh Duası adlı bu yazıyı, eski sevgilinizi veya eşinizi geri getirmek için, tekrar kendinize bağlamak için okumaya başladıysanız, size bugünden tezi yok hemen kendinizi geliştirmeye odaklanın dememiz gerekiyor.

Kendinizi geliştirmenin en güzel yolunun kitaplar olduğunu söylemeye gerek bile yok sanırız. Kişisel gelişim kitaplarıyla kendinizi daha donanımlı ve daha kültürlü biri haline getirerek eski sevgilinizi elde etmenin yolunu açmış olursunuz.

Bilmediğiniz ve okumadığınız takdirde kesinlikle bilemeyeceğiniz tekniklerle eşinizi, sevgilinizi getirebilir veya aşık olduğunuz insanın gönül kapılarını rahatlıkla açabilirsiniz. Her şey sizin istemenizle başlar.

Madem: “İlim, müslümanın yitik malıdır, onu nerede bulursa alsın.” buyruğu, Peybamber emridir. Öyleyse terk eden eşi veya sevgiliyi geri getirmek için kullanacağınız ve bir tıklama kadar uzağınızda olan bilgiyi de öğrenmelisiniz.

Bu anlamda size İkbal Özçelik Hanım’ın En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabını dikkatle okuyun ve öğrenin deriz.

İkbal Özçelik Hanımefendinin hazırlamış olduğu En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabını gönül rahatlığıyla herkese tavsiye etmemizin en önemli sebebi, bu kitaptaki müthiş dualarla gerçek anlamda hayatına ışık katan ve gerçek anlamda ömrünü güzellikler içerisinde geçiren birçok okuyucunun olması ve bu okuyucuların bize başlarından geçen deneyimleri anlatmış olmalarıdır.

Eğer bu kitaptaki duaların etki gücüne bizzat şahit olmasaydık açıkçası bu kitabı hiç kimseye tavsiye etmezdik, bu anlamda bazı okuyucu yorumlarını ve kitaba ulaşabileceğiniz indirme linkini şuraya aldık:

En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı

Daha fazla dua öğrenmek isterseniz şu yazımızı da okuyabilirsiniz veya sitede biraz daha dolaşabilirsiniz: Aile Huzuru için Dua Mutlaka Yapılması Gereken Basit Bir Uygulama

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*