Çok Kısa Sürede Etkili Olan Denenmiş Evlilik Duası

Evlenmek için Dua Yapmadan Önce Mutlaka Okumalısınız!

Her insan güzel bir evlilik hayatı kurmak ve saadet içerisinde evliliğini sürdürmek ister, işte bu bağlamda evlenmek için duanın ne kadar önemli bir mahiyete sahip olduğunu elbette ki bilmekteyiz.

 • Çünkü bu dua, Cenab-ı Hakk’ın bize nimet ve ihsan kapılarını açmasına vesile olan oldukça etkili ve güzel bir dua olmakla birlikte, kişinin hayat yolculuğunda saadet ve mutluluk ile ömrünü geçirebilmesi için de lüzumlu olan her türlü özelliğe sahip olan bir uygulamadır.

Eğer siz de hayırlı bir evlilik yapıp hayatınızı mutlu kılmak ve ömrünüzü saadet içerisinde geçirmek istiyorsanız, evlenmek için dua yaparak huzur ve saadete ulaşabileceğinizi bilmelisiniz, bu anlamda aşağıdaki detayları dikkatli bir şekilde takip edip duanın size de yol göstermesine izin vermelisiniz.

Evlenmek için Dua ve Kağıt Kalem

Öncelikle evlenmek için yapılacak olan duanın birçok malzeme ile yapılabileceğini, fakat İslam alimlerinin aktarımlarına göre bu malzemelerden en etkilisinin ve en önemlisinin kağıt ve kalem, ayrıca karbonatlı su malzemeleri olduğunu bilerek hareket etmelisiniz.

 • Bu anlamda bu malzemelerin kesinlikle büyü yapmak amacıyla kullanılmadığını, aksine Cenab-ı Hakk’ın mübarek ve mukaddes nimetleri gözüyle bakılması gereken malzemeler olduğunu da düşünmeli ve bu malzemelerle uygulanan duaların da ekseriyetle güzel sonuçlara vesile olduğunu bilmelisiniz.

Bu anlamda evlenmek için dua uygulamasına başlamadan önce yanınıza 1 adet kırmızı kurşun kalem ve 1 adet A4 kağıdı almalı, sonrasında da bir çay kaşığı dolusu karbonat ve bir çay bardağı dolusu su alarak evlilik duasını gerçekleştirebileceğiniz bir yere geçmelisiniz.

Evlenmek için Dua ve Karbonatlı Su

Dua malzemeleri içerisinde yer alan ve bilhassa evlenmek için duada da kullanılması adet haline gelen bir çay kaşığı dolusu karbonat ve bir çay bardağı dolusu su, Cenab-ı Hakk’ın oldukça önemli nimetlerinden ikisi olduğu için son derece güzel sonuçlara vesile olan iki dua malzemesi olarak bilinmektedir.

 • Zaten İslam alimleri evlilik duasını yapacak olan insanlara karbonat ve suyun, ayrıca kırmızı kurşun kalem ve A4 kağıdının mutlaka gerekli olduğunu bildirmişler ve bu duanın bu malzemeler eşliğinde yapılmasının çok daha güzel sonuçlar doğurduğuna parmak basmışlardır.

Öyleyse duayı yapmadan önce bu 4 malzemeyi temin etmeli ve sonrasında da aşağıdaki tariflerimiz eşliğinde evlenmek için duayı uygulamaya koymaya başlamalısınız.

İlginizi Çekecek Dua: Bu Uzun Muhabbet Duası Mutluluğu Yakalamanıza Vesile Olacak!

Evlenmek için Dua ve Niyetin Önemi

Evvela evlilik duasının diğer birçok duada olduğu gibi mutlaka ama mutlaka gerekli olan en önemli şartlarından birinin de niyet aşaması olduğunu bilmeli ve bu farkındalık içerisinde hareket ederek duayı gerçekleştirirken niyet kısmına kesinlikle riayet etmeye ve hassasiyet göstermeye gayret göstermelisiniz.

 • Çünkü birçok insan bu duayı yapmadan önce niyet aşamasını gerçekleştirmediği için yanlış sonuçlar ile karşılaşmış ve duasının reddedilmesi dolayısı ile üzüntü ve hüzün içerisinde bir hayat geçirmek zorunda kalmıştır.

Kısaca evlenmek için duanın etkili olup amacına ulaşabilmesi, niyet aşamasının tam manası ile uygulanmasına bağlıdır; bu noktada niyet aşamasını nasıl yapmanız gerektiğini de aşağıda bulacaksınız:

Evlenmek için Dua Nasıl Yapılır? Karbonat, Su, Kağıt, Kalem

Evet halis bir niyet içerisinde evlenmek için yapacağınız duayı gerçekleştirmeden önce yukarıda da dile getirdiğimiz gibi bir çay kaşığı karbonat, bir çay bardağı su, 1 adet A4 kağıdı ve 1 adet kırmızı kurşun kalemi temin etmeli, sizi hiç kimsenin rahatsız edemeyeceği sessiz bir yer bulup o ortama geçerek tamamen halis duygular içerisinde ve samimiyet çerçevesinde bu sessiz ortamda aşağıdaki uygulamalarla Cenab-ı Hakk’a yönelmelisiniz.

 • Öncelikle kıble istikametine dönüp ayaktayken 3 defa besmele-i şerif okumalı ve besmele-i şerif okurken de evlilik duasının niyetini aklınızda sabitlemeye (yani duanın niyetine odaklanıp bu niyeti tam olarak düşünmeye) çalışmalısınız.

Ardından, dizüstü çöküp bir çay kaşığı karbonatı, çay bardağı dolusu suyun içerisine katıp iyice karıştırmalı ve bu karıştırma esnasında da şu duayı okumalısınız:

 • “İlahi, evlenmenin kutsal bir nimet olduğunu ve senin başta Peygamberlerin olmak üzere bütün büyük zatlara armağan ettiğin bir nimet olduğunu elbette ki biliyorum, öyle ise bana da evlilik için çıktığım bu mukaddes yolda karşıma çıkabilecek bütün engellerin kaldırılması nimetini nasip eyle ve bana hayırlı, huzurlu, faziletli ve erdemli bir evlilik bahşederek gönlümün muradını nasip eyle, amin.”

Bir çay kaşığı dolusu karbonatı, çay bardağının içine boşaltıp karıştırırken bu duayı okuduktan sonra şimdi de evlenmek için duanın 2. aşaması olan Ya Vedûd esması kısmına geçmelisiniz, şöyle ki:

Evlenmek için Dua ve Ya Vedûd Esması

Yukarıdaki uygulama sonrasında şimdi de elinize kırmızı kurşun kalemi alıp A4 kağıdının üzerine tam ortasına gelecek şekilde 3 defa Ya Vedûd esmasını yazmalı, yan yana gelecek şekilde 3 kere Ya Vedûd esmasını yazdıktan sonra ise kağıdın en altına şu ifadeyi kaydetmelisiniz:

 • “Ya Vedûd, sevginin ve muhabbetin aşkına bana bahtiyarlık nasip eyle ve evliliğin huzurunu kısmetime yaz.”

Bu uygulamayı tarif ettiğimiz şekilde yapıp gerçekleştirdikten sonra, kırmızı kurşun kalemi kağıdın içerisine yerleştirip kağıdı rulo haline getirin ve sonrasında da rulo haline getirdiğiniz bu kağıdı, içi karbonatlı su ile dolu olan çay bardağının içerisine atıp orada kalmasını sağlayın, ardından da aşağıdaki uygulama ile evlenmek için duanın 3. ve son aşamasını gerçekleştirin:

Evlenmek için Dua ve İnşirah Suresi

Bu noktada yukarıdaki tarifleri tam manası ile uyguladıktan sonra, artık evlenmek için duanın 3. ve son aşaması olarak dizüstü çökmüş bir pozisyonda İnşirah Suresi’ni 7 defa üst üste okuyun ve İnşirah Suresi okumaları esnasında da yine evlilik niyetinizi ve içinizdeki samimiyeti pekiştirmeye çalışın.

İnşirah Suresi’ni 7 defa üst üste okuyup içinizdeki samimiyeti pekiştirdikten sonra, son olarak şu duayı yapmalısınız:

 • “İlahi kutsal nimetlerini talep eden her kuluna nasip ettiğin gibi evlilik nimetinin bahtiyarlığını ve huzurunu talep eden şu kuluna da en güzel nimetlerin ve ihsanların ile karşılık vereceğini biliyorum, çünkü sen mukabele edenlerin en hayırlısı ve sana yönelen kullarını amaçlarına ulaştıran merhametlilerin en merhametlisisin. Ben de dergahı izzetinde nasiplenmek ve mukaddes bir amaç için faydalanarak geldiğim için bana da armağan edeceğin nimetlere muhtacım ve beni de İnşirah Suresi’nin yüzü suyu hürmetine amacıma ulaştıracağını bilmekteyim. Ne olur bahtiyarlık ve huzur içerisinde bir ömür yaşayacak şekilde hayırlı bir evlilik ile bana fazilet ve nimet bahşeyle, amin.”

Bu duayı okuyup bitirdikten sonra evlenmek için duanın 3. ve son aşaması da bitmiş olacak, bu noktadan sonra okumuş olduğunuz İnşirah Suresi’ni ve yukarıdaki duayı 3 defa üfleyecek şekilde bardağın üstüne üflemelisiniz.

 • Bu üfleme işlemi 3 defa yapılmalı ve sonrasında bardak götürülüp lavaboya dökülmeli, içindeki rulo haline getirilmiş kalem ve kağıt ise götürülüp ciddi bir yerde saklanmalı ve gözlerden ırak kalacak bir şekilde, orada bir hafta boyunca kalması temin edilmelidir. Bir hafta sonra ise götürüp bu iki dua malzemesini hiç kimsenin göremeyeceği bir yerde toprağa gömerek evlenmek için dua uygulamasını bitirmelisiniz.

Evlilik duası yapacak olan kişilerin, Hazret-i Rabia’nın başından geçen olayı da bilmeleri şarttır, çünkü ancak bu bilgi sayesinde evlilik duası, makbul olabilir, şöyle ki:

Hazreti Râbia eskiden çok oruç tutar ve ibadet ederdi. Bir keresinde, bir hafta boyunca yiyecek bulamadığı için sürekli olarak aç kaldı. Yedinci günün ardından, sekizinci gece açlığı daha şiddetli hale geldi. Bu durumda artık kendi nefsine işkence ettiğini düşünürken, bir kişi kapıyı çaldı. Bir tabak yemek getirdi, yemeği aldı ve yere koydu.

Hazret-i Rabia, yemeği yemek için mum getirmeye gitti, geldiğinde şaşırıp kaldı, çünkü bir kedinin yemeğini döktüğünü gördü. Bunun üzerine en azından su içeyim diyerek su bardağını almaya gitti. Garip bir şekilde mum sönünce, su içmeye çalışırken, bardağı elinden düşürdü ve nihayetinde bardak da kırıldı.

Şunları söyledi:

 • “Ey Yüce Rabbim, bu zavallı kulunu test ediyorsun ve imtihana tabi tutuyorsun, ama bu aciz kulun bir türlü sabırlı olamıyor.”

Bu sözlerin ardından derinden bir ah çekti. Bu ah ve inleyiş neticesinde ev neredeyse yıkılacaktı.

Bundan sonra, dünya zevklerinden kesildi, öyle ki namaz kıldığı her seferinde“bu benim son namazım.” düşüncesine kapılırdı.

Her zaman ibadet ile meşgul olur ve daima Allah’la birlikte olurdu.

Burada evlilik duası aktarımında bulunan alimler, bu olayı örnek göstererek şunları söyler:

Bir kadın veya erkek, hayırlı bir eş ve evlilik talebinde bulunduğunda, mutlaka ama mutlaka Hazret-i Rabia gibi yapmalı ve bu ruh hali içerisinde hareket etmelidir; çünkü evlilik duasının kabulü, tamamen bu ruh haline bağlıdır. Tekrar etmekte fayda var ki evlilik duasının kabulü, tamamen Rabiatül Adeviye Hazretleri’nin ruh haline bağlıdır, bu nedenle bu olayı iyice düşünüp duayı öylece yapın.

Her insanın hayırlı bir evlilik dileme hakkı bulunmakta ve Yüce Rabbimiz olan Allahu Teala, bizi bu yolu açabilmenin vesilelerini sunmaktadır, bu anlamda biz de size evlenmek için duanın detaylarını aktarıp tamamen İslam alimlerinin sahih kaynaklarını esas alarak neler yapmanız ve hangi aşamalardan geçmeniz gerektiğini tarif etmeye çalıştık. İnşallah faydalı olacaktır ve inşallah amacınıza ulaşıp mutlu olacaksınız. Şimdi de güzel bir kitap tavsiyesinde bulunmak istiyoruz:

Evlenmek için Dua ve Kenzül Dua Kitabı

Evlenmek için dua arayan ve yapan birçok insanın karşısına çıkan ve onların adeta ellerinden tutup onları bahtiyarlık dolu bir iklime ve yola sevk eden Kenzül Dua Kitabı sizin de istifade edip güzelliklere ulaşmanızı sağlayacak bir mahiyet sergilemektedir. Birçok kişinin bu kitaptan olabildiğince istifade ettiğini ve bu kitap sayesinde mutlu bir hayata kavuştuğunu bilmekteyiz ve bu bağlamda kitabı gönül rahatlığıyla size de tavsiye etmekteyiz. Kitabın indirme linkini ve bazı okuyucu yorumlarını aşağıya aldık:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

Eğer hayat yolculuğunuzda karşınıza çıkabilecek her türlü engeli rahatlıkla aşabilmenizi sağlayacak dualarla karşılaşmak ve dua ile Allah’ın dergahına en güzel şekilde iltica edip yönelmek isterseniz, sitede biraz daha dolaşıp farklı yazılarımızı da incelemelisiniz.

Örneğin şu yazımızı da okuyabilirsiniz: Ya Vedud Duası Özel Yaşamınızda Hayırlara Vesile Olacak İnşallah!

2 yorum

 1. Hayırlı çok zurumdayım bi türlü evlenemiyorum bu gerçekten çok etkilimi daha önce denenmiş tutmuşmu bide bardagın suyunu lavabaya dökmek ne demek anlayamadım bu nasıl bişe guran okumuş su lavayomu dökülürmü çaresizim yardımcı olursanız sevinirim en kısa sürede cevabınızı bekliyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*