Cuma Duası Yaptım Herkesi Şaşırtan Gelişmeler Yaşadım

Cuma Duası ile Türlü Türlü Amaçlar Gerçek Olabilir

Cuma duası özellikle Peygamber Efendimizden nakledilen ve birçok fazilete sahip olduğu bilinen çok özel ve güzel bir yere sahiptir. Ne var ki alimlerin değerli eserleri incelendiğinde cuma duası olarak sunulan birçok farklı dua olduğunu görebilirsiniz. Siz de bu dualardan herhangi birini istediğiniz amaca ulaşabilmek için yapabilirsiniz.

  • İşte size cuma duası ile neler yapabileceğinizi gösteren bir yol haritası sunuyoruz. Şunu da ifade etmek isteriz ki aktaracağımız cuma duaları ile ilgili yaşanan yüzlerce olumlu gelişme ve değişen yüzlerce hayat bulunduğunu da biliyoruz.

Yani yazı başlığında ifade ettiğimiz gelişme de cuma duası sayesinde bir kişinin hayatının gerçekten değiştiğini ortaya koymaktadır ve bunun gibi daha binlerce gelişme olduğunu da birlikteyiz, işte ilk cuma duası şöyle:

Her Konuda Başarıya Götüren Cuma Duası

“La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram.”

Bir insan hayatının herhangi bir aşamasında ve herhangi bir safhasında istediği herhangi bir konuda başarılı olmak istiyorsa, bu cuma duasını cuma günü sabah 7 defa, cuma namazından hemen sonra 7 defa ve yatsı namazından hemen sonra da 7 defa okuyarak ortalama birkaç hafta içerisinde istediği her şeye ulaşabildiğine şahit olacaktır.

  • Zaten tarihte bize aktarılan birçok olay da bu cuma duasını gün içerisinde toplamda 21 defa okuyan insanların başarıdan başarıya koştuklarını, istedikleri her alanda başarılı olduklarını ve önlerine çıkan her türlü engeli kaldırabilecek bir potansiyel ile dolduklarını ortaya koymaktadır.

Kısaca bu cuma duası insanın istediği herhangi bir konuda başarılı olmasını sağlayarak onun özgüvensiz ve cesaretsiz tavrını ortadan kaldırıp ona Cenabı Hakk’ın mucizevi gelişmelerini yaşatacaktır.

Cuma duası olarak okuyabileceğiniz bir başka dua da şöyledir:

Fakirlikten Kurtaran Cuma Duası

“Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.”

Bir kişi Peygamber Efendimizin yanına gelerek ona cuma gününün faziletini kaldırabilecek çok değerli bir dua okumak istediğini ifade eder ve aynı zamanda fakirlik içerisinde bulunduğunu, Cenabı Hakk’ın kendisine nimet ve ihsanda bulunmasının çok güzel olacağını ifade eder ve çevresindeki insanlara sadaka dağıtıp onlara yardımcı olmak istediğini dile getirir.

Bunun üzerine Peygamber Efendimiz yukarıdaki cuma duasını bu adama tavsiye ederek her cuma toplamda 7 kez okumasını salık verir. Bu adam, toplamda 7 defa her cuma bu duayı okumayı alışkanlık haline getirir ve kendi adeti yapar. Bunun üzerine tarih kitapları bize bu adamın yüzlerce insana fayda sağlayabilecek kadar zenginleştiğini, gönlünün bol ve ruhunun cömert bir kişilik haline geldiğini anlatırlar. Dolayısıyla bu cuma duası herkesin istifade edebileceği bir dua olarak aktarılır.

İlgili Yazı: Peygamber Efendimizin ve Evliyaların Müthiş Sabah Duası

İslam alimleri ve din büyükleri bize başka bir cuma duası da aktarmışlardır ve bunu aktarırken şu rivayeti de sunmuşlardır:

Bir Evliyanın Aktardığı Cuma Duası

Bir kişi Hasan-ı Şazeli Hazretlerinin yanına gelerek kendisine, insanlar içerisinde itibar kazanmak ve şerefli bir insan olarak hayatını idame ettirmek istediğini ifade eder; bunun üzerine Hasan-ı Şazeli Hazretleri, bu kişiye şaşkınlığını ifade eder ve şöyle der:

  • “Değerli mümin kardeşim bilmiyor musun ki bir kişi günde 7 defa İhlas Suresi’ni okursa ve bu okumayı cuma günleri 14’e çıkarırsa ve bunu 1 ay boyunca devam ettirirse, bu kişinin itibarı ve şerefi artacak diye rivayet edilir ve bu durum sahabe efendilerimiz arasında da yaşanmıştır. Bu durumu bilmeyen ve gaflette olan insanlara üzülürüm ve yanarım, sen de bu değerli surenin hatırını kendine vesile kılıp her gün 7 defa bu sureyi oku, cuma günlerine geldiğinde suresinin okunuşunu 14’e çıkar ve buna bir ay boyunca devam et. göreceksin ki şeref ve itibar, saygınlık ve onur, fazilet ve bereket seninle olacak.”

Evet, cuma duası olarak sunmuş olduğumuz bu dualar sizin de hayatınıza dokunsun ve siz de Cenabı Hakk’ın merhameti ile buluşun inşallah. Şu tavsiyemizi de inceleyin:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*