Cuma Gecesi Okunacak Çok Faziletli Dualar

Cuma Gecesi Okunacak Bu Duaların Faziletine Siz de Kavuşun

 • Perşembeyi cumaya bağlayan gece yani cuma gecesi, okunacak dualar ve yapılacak ibadetler için mübarek günlerden biridir. Perşembeyi cumaya bağlayan saatlerin fazileti oldukça büyüktür.

Derdi olup derman isteyen, borcu olup eda isteyen, hasta olup şifa bekleyen, dileği olan, sevdiğine kavuşmak isteyen, küs olduğu kişi ile barışmak isteyen, günahı olup af dileyen kişiler, bu gecenin faziletinden dua ve zikirlerle yararlanabilir.

Günahların Affı için Cuma Gecesi Okunacak Dualar

 • İki cuma arası işlenen günahların affı için perşembeyi cumaya bağlayan gece Kehf Suresi okunur ve bu okunan sure ile kıyamet günü yerden göğe kadar nur ile aydınlığa kavuşulur.
 • Günahların affı için cuma gecesi okunacak dualar içinden biri ise salavat getirmektir. 80 adet salavat getirilirse okuyan kişinin 80 yıllık günahı silinir.
 • Cumayı perşembeye bağlayan gece okunan Yasin Suresi, günahların affı için çok faziletlidir.
 • Cuma gecesi 100 kere “Ya Gafur“ ismini zikir edenlerin günahları bağışlanır inşallah.

Dileklerin Kabulü için Cuma Gecesi Okunacak Dualar Ve Zikirler

 • Perşembeyi cumaya bağlayan gece ve cuma günü “Ya Veliyy“ esması zikredilirse hayırlı olan bütün dileklerin önü açılır.
 • Cuma gecesi ve cuma günü, gün içerisinde “Ya Rakib“ esması okunursa dilenen dilekler hayırlı ise kabul olur.
 • Cuma gecesi okunacak dualar içinde dileklerin kabulü için en faziletli olan dualardan biri de ”La ilahe illa ente ya Hannanü ya Mennanü ya Bedias semavati vel erdi Ya Zel Celali vel İkram“ dır.
 • Cuma gecesi 200 sefer ara vermeden “LA İLAHE İLLALAHÜ’L MELİKÜ’L HAKKU’L- MÜBİN” okur ise eğer dileklerin kabulüne giden yola varır.
 • Dileklerin kabulü için çok faziletli esmalardan biri ise “Ya Veliyyü Ya Allah“ esmasıdır. Düzenli bir şekilde zikredilirse hayırlı dilekler kabul olur.
 • Cuma gecesi ve cuma sabahı ve gün içerisinde 312 kez “YA-RAKİB” ismi şerif-i okunursa eğer, Cenab-ı Haktan istediği her dileğe okuyan kişi nail olur. Bu esma her türlü hayırlı dilek için okunur.

İlgili Yazı: 4444 Duası

Emin Olmak istediğin Konular için Cuma Gecesi Okunacak Dualar

Emin olunamayan, hayırlı mı değil mi tahmin edilemeyen, sonucunu hayır mı şer mi bilinmeyen ve öğrenilmek istenen tüm konular için perşembeyi cumaya bağlayan gece “Ya Darr“ esması 100 sefer okunur ise eğer merak edilen konulardan emin olunur. Aynı şekilde perşembeyi cumaya bağlayan gece veya cuma günü gün içeriside: “Lâ ilahe illâ ente yâ Hannânü ya Mennânü yâ bedî’as semâvâti vel arzı yâ zel Celâli vel İkrâm.” okunursa kişiye icabet olunur.

Hasta Olup Şifa Bekleyenler için Cuma Gece Okunacak Dualar

Şifa bekleyen hastalar için perşembeyi cumaya bağlayan gece ve cuma günü gün içerisinde abdestli bir şekilde “Yâ Allahü el-mahmûdü fî fiâlihi” 200 kere düzenli bir şekilde okunursa şifa bulunur. Allah’ın izni ile hasta şifa bulu iyileşir.

Kazadan Beladan ve Her Türlü Musibetten Korunmak İçin Cuma Gecesi Okunacak Dua

Her türlü kötülüklerden, kazalardan, belalardan, musibetlerden korunmak için Cuma gecesi okunacak dualar içinde faziletli olan dualardan biri 7 sefer ihlas suresi ile birlikte muavvizetyn duasını okumaktır.

Ayrıca namaz kılarak Fatiha suresi ile beraber İzâ Zülzile suresi 15 sefer okunur ise kıyamet gününde korunur, kabir azabından esirgenir. Perşembeyi cumaya bağlayan gece “Yâ Muhsî” esması 1000 sefer okunur ise kıyamet günü geldiğinde ve sorguya çekildiğinde hesabını kolay verir.

Maddi Olarak Bolluğa Erişmek için Cuma Gecesi Okunacak Dualar

Kişi maddi olarak bolluğa berekete ve zenginliğe kavuşmak istiyor ise Cuma gecesi okunacak dualar ve faziletlerinden yararlanmalıdır.

10 hafta boyunca 10 kez düzenli bir şekilde ve ara vermeden Yâ Ganiyy, Yâ Muğni okunur ise kişi zenginliğe ulaşır. Ayrıca Cuma suresinin ayetleri 3 kez okunduğunda okunan hafta karşısına helal yollardan para kazanacağı fırsatlar çıkar.

Şu tavsiyeye de dikkat etmelisiniz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*