Depresyondan Kurtulmak için 4 Mucizevi Dua Yaptım

Depresyondan Kurtulmak için Dua Yaptım ve Ciddi Anlamda Rahatlama Yaşadım

Depresyon, çağımızın hastalığı ve insan üzerinde gerçekten de yıpratıcı bir etkiye sahip olduğu için üstesinden gelinmesi, halledilmesi ve telafi edilmesi gereken bir durum.

  • Bilhassa depresyonla birlikte anksiyete de meydana geldiğinde, insan ruhunu sarıp sarmalayan karanlık bir atmosfer meydana çıkmakta ve bu karanlık atmosfer insanı hayattan bezdirip soğutmaktadır.

Gerçekten bu konuda depresyonu bitiren bir duadan bahsedeceğiz ve depresyon ve anksiyete için çok etkili bir esmaül hüsna aktararak bu konuda size faydalı olmaya çalışacağız.

Öncelikle depresyondan kurtulmak için yapılması gereken duanın (anksiyeteyi bitiren esmaül hüsnanın) bir kişide nasıl bir etkiye sahip olduğunu sunmak istiyoruz, sonrasında duanın ayrıntılarını ele alacağız, lütfen dikkatlice okumaya devam edin:

Depresyondan Kurtulmak için Dua ile Bir Yıllık Sıkıntı Sona Erdi

  • “Tam bir yıl boyunca depresyon içerisinde kalmanın beni mahveden ve anksiyeteye sürükleyen halini size hiçbir şekilde anlatamam, çünkü bu durum kelimelere sığmaz ve tarifi olanaksız bir yapıya sahip.
  • Sadece şu kadarını söyleyebilirim ki insanlar içine çıkmaktan hiçbir şekilde hoşlanmadığım gibi bu depresyon sürecinde yaşadığım sıkıntılar bana kan ağlatıyor ve beni neredeyse her dakika intihar düşüncesi ile dolduruyordu.
  • Öylesine sancılı ve böylesine eziyet verici bir durumda depresyonu bitiren bir dua öğrenerek bu dua içerisindeki esmaları daima yapıp içinde bulunduğum kötü durumu ve içler acısı vaziyeti sonlandırmaya çalıştım.
  • Allah’a şükürler olsun ki yapmış olduğum duanın etkisini hiç ummadığım bir şekilde kısa sürede görüp depresyon ve anksiyete gibi rahatsızlıklarım tamamen geride kaldı. Bu nedenle size de depresyondan kurtulmak için ve evhamlarınızı, kuruntularınızı tamamen atlatabilmeniz için bu duayı ve esmaül hüsnayı kesinlikle yapmanız gerektiğini bildirmek istiyorum.”

Şimdi depresyondan kurtulmak için dua olarak neler yapabileceğinizi anlatalım:

İlgili Yazı: Korunma Duası

Depresyondan Kurtulmak için 1. Etkili Dua

Evvela Ya Şâfi ve Ya Kâfi esmalarını sessiz bir yere geçerek 21’er defa okumanız, depresyon ve kaygı, evham ve sıkıntı için çok etkili bir uygulama olacaktır.

  • Yani sessiz bir yere geçerek 21 defa Ya Şâfi, ardından da 21 defa Ya Kâfi esmaül hüsnasını okuyarak depresyon illetini geride bırakabilirsiniz.

Yalnız İslam alimleri bu duayı (yani Ya Şâfi ve ya Kâfi esmaül hüsnasını) her fırsatta okumanız gerektiğini bildirirler ve bu esmaların hatırına insanın içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan, anksiyeteden ve stresten kurtularak rahatlayacağını ifade ederler.

Tarihte de benzer durumlar yaşandığını dile getirip birçok kişinin Ya Şâfi ve Ya Kâfi esmaül hüsnası sayesinde içinde bulundukları depresyonu geride bıraktıklarını ve şifa bulduklarını dile getirirler.

Bir başka dua da şöyledir:

Depresyondan Kurtulmak için 2. Mübarek Uygulama

Kişi eline bir tesbih alıp sessiz bir yere geçer ve bu tesbihin üzerine 33 defa İhlas Suresini okuyup sonra da şunları söyler:

  • “Allah’ım ruh halimin sıkıntısı bana güzel bir yaşam vaat etmekten çok uzak, beni yaratıp bu dünyaya gönderdiğine ve güzel bir hayat yaşamamı istediğine göre, beni güzellikler ile donatmayı da arzularsın elbette ki. İşte bu durumda yaşadığım içler acısı vaziyet ve depresyon hayattan hiçbir şekilde zevk alamamama neden olduğu, beni yürüyen bir cenazeye dönüştürdüğü için, varlığına sığınarak okumuş olduğum surenin hatırı için depresyondan kurtulmayı ve evhamlarımdan sıyrılmayı talep ediyorum, amin.”

Alimler depresyondan kurtulmak için tesbihle yapılacak bu dua sonrasında bu tesbihin haftada bir kez çekilmesi gerektiğini (yani bu uygulamanın haftada bir defa yapılması lazım geldiğini) ifade edip kişinin bu uygulamayı birkaç hafta boyunca yapması halinde depresyonun da son bulacağını bildirmişlerdir.

İnşirah Suresi Uygulaması

Bu sıkıntılı süreçten kurtulmak için ve depresyona iyi gelen duayı ve sureyi yaparak bu karanlık atmosfere son vermek için din büyüklerimiz, bize İnşirah Suresini de tavsiye etmişlerdir.

Yani İnşirah Suresinin de cumayı cumartesiye bağlayan gece yatsı namazını müteakiben 21 defa okunmasının ruhsal sıkıntılara ve psikolojik rahatsızlıklara iyi geldiğini bildirmişlerdir. Bu nedenle İnşirah Suresi de tarif edildiği şekli ile 21 defa okunabilir.

Sıkıntı ve Dert için Vakıa Suresi ve Ya Hâdi Esması

Bunun yanı sıra Vakıa Suresinin sessiz bir yerde 3 defa üst üste okunmasının ve ardından da 21 defa Ya Hâdi esmasının okunmasının da depresyonu bitireceği ve kişiye şifa sunacağı, kaynaklar arasında sıkça tekrarlanan bilgilerden biridir.

  • Bu yazıda dualar ve sureler ile (yanı sıra esmaül hüsna ile) depresyondan nasıl çıkılır sorusunu cevaplandırmaya çalıştık ve sahih kaynaklardan derlediğimiz bilgileri siz değerli kardeşlerimize sunduk.

Bu konuda şu tavsiyemizi de kesinlikle dikkate almalısınız:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*