Dilek Tesbihi En Doğru Anlatım Harika Bilgiler

Dilek Tesbihi Yapacak Olanlar Dikkatlice Okumalı

Eğer hiç kimseden yardım almadan evde tek başına ve hiçbir uzmana müracaat etmeden dilek tesbihi yapmak istiyorsanız, bu yazıda bu muhteşem uygulamanın bütün teferruatını bulacağınızı fade etmeliyiz ve bu uygulamanın hiçbir ayrıntısını kaçırmadan yapmanız gerektiğini de dile getirmeliyiz eğer.

Dilek tesbihi uygulamasını düzgün bir şekilde yapabilirseniz, birçok muradınızın gerçekleşeceğini düşünebilirsiniz; çünkü birçok İslam alimi bu uygulamayı doğru bir şekilde gerçekleştiren insanların hayatlarında müthiş değişimler olduğunu ifade etmişlerdir ve buna bizler de şahidiz zaten.

Dilek Tesbihi Ne için Yapılır?

Bir kişi dilek tesbihi uygulamasını hemen hemen her amaç için okuyabilir ve meşru olması şartıyla her dileğinin ve her arzusunun gerçekleştirilmesi amacıyla tatbik edebilir.

Bu anlamda dilek tesbihi uygulamasını ister kendinize aşık etmek istediğiniz kişinin kalbini kendinize celbetmek için, ister borçlarınızdan kurtulup fazilet ve güzelliğe kavuşup zenginlik içerisinde yaşamak için, isterseniz de aklınıza gelebilecek diğer her türlü muradınız için gerçekleştirebilirsiniz. Yeter ki duayı doğru bir şekilde yapın ve uygulamayı işlem basamaklarına riayet ederek gerçekleştirin.

Dilek Tesbihi için Hangi Tesbih Kullanılmalı ve Nasıl Yapılır?

Dilek tesbihi uygulamasında öncelikle 1 adet 33 taneli tesbih olması yeterlidir, internet ortamında bazı sayfalarda 99 taneli tesbihlerden söz edilir; fakat bu ifadeler tamamen yanlıştır.

  • Çünkü İslam alimlerinin eski kadim kitaplarını incelediğimizde dilek tesbihi uygulamasının bilhassa 33 taneli tesbih ile yapılmasının gerekli olduğunu öğreniriz ve bu tesbihin renginin ya da şeklinin herhangi bir önemi olmadığı da bilinmelidir.

Bu anlamda yanınıza 33 taneli bir tesbih alarak sessiz bir yere geçin ve orada Cenabı Hakk’ın kutsal kıldığı Mekke’de bulunan Kıble istikametine yönelip gözlerinizi kapatarak hangi dileği ve hangi isteği kalbinizden geçirdiğinizi iyice düşünün ve ayaktayken gözleriniz kapalı bir şekilde tam 7 defa “Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim” deyin ve bu mübarek kelimeleri söylerken dilek tesbihi uygulamasını yapacağınız 33 taneli tesbihi sağ avucunuzda tutun.

Bu işlem sonrasında dizüstü çöküp iki dizinizin arasına tesbihi yerleştirin ve üzerine şu sözcükleri okuyun:

  • “İlahi, varlığın kainata hükmeden sonsuz kudretin hakimidir elbette ki, ve sen sınırsız ilmin, sınırsız şefkatin ve sınırsız hikmetin ile yaratmış olduğun bütün mahlukata en güzel şekilde muamele buyurup onları en güzel şekilde büyütür ve yaşatırsın. İlahi, elbette ki kalbimde hangi niyetle sana iltica ettiğimi benden çok daha iyi biliyorsun ve ilahi biliyorum ki bana güzellikler bahşederek beni dergahı merhametinden güzel bir şekilde uğurlayacaksın. İşte sana faziletler ve güzellikler ile geliyorum, sen de bana kalp rahatı ve huzuru bahşederek içimdeki niyeti ve dileği en güzel şekilde yerine getir, amin.”

Mutlaka Oku: Sakinleşmek İçin Dua Bütün Ruhsal Yapıyı Değiştiriyor!

Dilek Tesbihi ve Ankebut Suresi 9. Ayet

“Vellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti le nudhılennehum fîs sâlihîn.”

Bu uygulama sonrasında aynı pozisyonda iken ve aynı vaziyette iken tesbihin üzerine Ankebut Suresi’nin 9. ayetini okuyun ve bu işlemi 7 defa tekrar edin, yani dilek tesbihi uygulamasının tam anlamıyla amacına ulaşması için Ankebut Suresi’nin 9. ayetini 7 defa tesbihin üzerine okuyun ve ardından da aşağıdaki işlem ile devam edin:

Dilek Tesbihinin Tılsımlı Sözcükleri Nasıl Telaffuz Edilir?

Şimdi Ankebut Suresi’nin 9. ayetini 7 defa üzerine okumuş olduğunuz tesbihi sağ avucunuza alıp üzerine şu mübarek kelimelerle hitap edin ve bunu yaparken de yine muradınız ve dileğinizi aklınızdan geçirmeye çalışın:

  • “İlahi, gidilebilecek yegâne kapı senin kapın olduğu gibi bize güzellikleri bahşedecek yegane kudret de şüphesiz ki senin kudretindir, varlığının farkındalığı bizi diri tutmakta ve senin varlığın elbette ki bizim hayatta kalmamıza vesile olmaktadır. Şimdiye kadar bu tesbih ile ve bu tesbihin kardeşleri ile çekilmiş olan bütün zikirler ve dualar hatırına, bana yapmış olduğum duanın hakikatini göstererek beni faziletine nail eyle, gönlümdeki niyeti ve aklımdaki arzuyu bana en güzel şekilde nasip eyle, amin.”

Dilek Tesbihinin Dağıtımı Konusu

Bu ifadeleri tesbihin üzerine okuduktan sonra, mümkün mertebe bu tesbihi sürekli bir şekilde yanınızda bulundurmaya çalışın, çünkü bu tesbihin üzerine okumuş olduğunuz mübarek kelimeler sayesinde bu tespih adeta bir muska vazifesini görecek ve size hayatınız boyunca güzellikler içerisinde yoldaş olacak.

İnternet ortamında yanlış bir şekilde aktarılan tesbih dağıtımı konusu hususu ise tamamen uydurmadır; yani dilek tesbihi uygulamasında herhangi bir tesbih dağıtımı bulunmamaktadır. Sadece ve sadece işlem yapılan tesbihin kişinin sürekli bir şekilde yanında tutulması gerekmektedir, bu önemli uygulamayı aktardıktan sonra şimdi de güzel ve faydalı bir eser tavsiyesiyle yazımızı bitiriyoruz:

Dilek Tesbihi; Güzel, Faydalı ve Etkili Bir Tavsiye

Eğer aşk hayatınızda muazzam değişimler yaşamak ve kendinize delicesine bağlamak istediğiniz kişinin kalbine tam manası ile hükmetmek istiyorsanız, En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabını size de şiddetle tavsiye ederiz.

Çünkü bu kitapta yer alan dua uygulamaları her anlamda hayat değiştirici bir fonksiyona sahiptir, bunu okuyucu yorumlarına göz attığınızda siz de rahatlıkla anlayacaksınız. İşte kitabın indirme bağlantısı ve bazı okuyucu yorumları:

Eğer şimdiye kadar En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın etkinliğine şahit olmadıysanız artık tam zamanı. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki birbirinden ilginç yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu değerli eseri indirmek için şuraya tıklayın. (Tıkla, indir.)

İnternette buna benzer yüzlerce mucizevi yorum bulunuyor.

Şu dua yazımıza da bakın: Beladan Kurtulma Duası Hayatınıza Işık Olacak

1 yorum

  1. Merhaba benim sevdiğim kişi ile aramız çok iyiydi hala da deliler gibi birbirimizi seviyoruz ama annesi ve babası beni istemiyor hocam bana lütfen yardım edin hangi dua etki eder sevdiğim onlara sözünü geçirsin şuan ayrıyız ve bana gelsin kabul etmeleri için çablasın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*