En Güzel Duaları Uygulayın Muazzam Değişimi Siz de Görün

En Güzel Dualar İstisnasız Herkesi Etkisine Alıyor

Bu makalemizde en güzel dualar üzerinde durup İslam alimleri tarafından sahih bir şekilde nakledilen ve Peygamber Efendimize dayandırılan dualar paylaşacağız ve bu duaların hangi faziletlere, hangi derin hikmetlere ve hangi güzelliklere vesile olabileceği konusunu da anlatacağız.

  • Öyle ki en güzel dualardan bazılarını paylaştığımızda ve siz de bu duaları hayatınıza uyguladığınızda, zenginliğe kavuşma; muradına ulaşma; hastalıklardan şifa bulma ve başarı kazanma gibi her türlü konuda amacınıza ulaşabileceksiniz. Paylaşacağımız en güzel dualardan bazıları da aşk hayatınızda istediğiniz gelişmeleri yaşamanıza vesile olacak türdendir.

Aşağıdaki ayrıntıları takip ederseniz en güzel duaların nasıl hikmetlere sahip olduğunu ve hayatınızı nasıl değiştirebileceğini de zaten fark etmiş olacaksınız.

En Güzel Dualardan Biri Şudur

Namazdan sonra, dua ederken: “Allahümme ecirnî minennâr ve edhılnil Cennete” demezse melekler: “Yazık şuna, Cehennemden korunmasını istemekten âciz kaldı.” Cennet ise: “Yazık şuna Cenneti istemekten âciz oldu.” der.) [Taberânî]

Bu duada öylesine müthiş bir tesir ve öylesine güçlü bir etkinlik bulunmaktadır ki bir kişi, her namazdan sonra bu duayı 1 defa okursa ve bunu 3 gün boyunca devam ettirirse, o kişinin bütün günahlarının silineceği ve anadan doğmuşçasına tertemiz bir hale geleceği bildirilir.

  • Bununla birlikte bu duayı yine üç gün boyunca üst üste okuyan kişi artık borçlarını eda edebilecek, maddi sıkıntılardan kurtulabilecek ve içindeki bütün psikolojik problemleri de telafi edebilecek bir donanıma sahip kılınacaktır. Yani Cenabı Hak, bu duanın yüzü suyu hürmetine bu kişinin maddi ve manevi bütün problemlerini kaldırıp ona fazilet dolu bir hayat armağan edecektir denilir.

En güzel dualardan biri olan yukarıdaki uygulamayı 3 gün boyunca gerçekleştirebilen bir kişi (yani toplamda 15 namaz vaktinde yapabilen bir kişi) bu duayı ederken sevdiği insana kavuşma ve aşkını güzel bir şekilde yaşama niyetini de getirirse, o kişi aşkına kavuşacak ve Allah’ın izniyle aşk hayatı tam manası ile istediği gibi şekillenecektir.

İlgili Yazı: Gece Okunacak Dualar

En güzel dualardan biri olan bir başka dua da şöyledir ve yine çok etkilidir:

Toplamda 14 Defa Okunan En Güzel Dua

(Sabah akşam 7 defa “Allahümme ecirnî minennâr.” diyen Cehennemden kurtulur.) [Ebu Davud]

Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’a dayandırılan ve yukarıya almış olduğumuz ifadeleri sabah akşam 7 defa okuyan bir kişi (yani sabah vaktinde uyandıktan sonra 7 defa ve gece yatağa girmeden önce 7 defa okuyan, toplamda 14 defa telaffuz eden bir kişi) Allah’ın izniyle cehennemden kurtulur.

  • Fakat bu duanın hassasiyeti sadece kişiyi ahirette cehennemden kurtarması ve cennete ehil bir hale getirmesi değil, aynı zamanda bu kişinin ve çevresindeki bütün insanların hastalıklardan kurtulması ve şifaya mazhar olması şeklinde bir iksiri azam olduğunu da hatırlatmakta fayda bulunmaktadır.

Nitekim tarihi olaylar bu duayı her gün 7 defa sabah ve 7 defa akşam okuyan kişilerin bütün hastalıklarından kurtularak şifaya nail olduklarını, yanı sıra çevresindeki değer verdiği dostlarının ve ahbaplarının da şifa bulduklarını ortaya koymaktadır.

Yukarıdaki en güzel dualardan biri olan duayı sabah akşam 7 defa okuyan insanların başarı konusunda inanılmaz gelişmeler yaşadıkları, insanların gıptayla bakacağı konumlara yükseldikleri ve acayip gelişmeler yaşadıkları da bilinmektedir.

Eğer herhangi bir konuda başarısızlık yaşıyorsanız bu duanın yüzü suyu hürmetine bu başarısızlığın geçmesini ve başarı dolu bir hayat hikayesi inşa etmeyi temenni edebilirsiniz.

En güzel dualardan biri olan bir başka dua da şöyledir:

Günde 6 Kez Okunması Gereken En Güzel Dua

(Sabah akşam, 3 defa, “Bismillahillezî lâ yedurru ma’asmihî şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemî’ul alîm” okuyan, büyücü ve zâlimden emin olur.) [İbni Mâce]

Bu mübarek dua öylesine tesirli ve öylesine etkilidir ki bir kişi sabah uyandığında 3 kez, gece yatağa girdiğinde de 3 kez olmak üzere toplamda 6 defa bu duayı okursa, kendisine bir koruma kalkanı armağan edilir; bütün büyücülerden, bütün zalimlerden, bütün kötülüklerden ve bütün musibetlerden korunabilecek bir hassasiyete sahip kılınır.

Cenabı Hak, bu kişi hakkında daima hayır yazar ve melekler bu kişiyi sürekli muhafaza etmek için yarışırlar denilir.

  • Bu duanın enerji potansiyeli o kadar yüksektir ki bu uygulamayı alışkanlık haline getirip günlük hayatında süreklilik arz eden kişiler, her türlü kötülüğün şerrinden korunmak ile birlikte acayip bir bahtiyarlık ve saadet içerisinde yaşamlarını sürdürüp psikolojik ve ruhsal anlamdaki bütün problemlerini de atlatabileceklerdir inşallah.

Yukarıdaki dua hakikaten en güzel dualardan biridir, çünkü bir kişi bu uygulamayı başarı kazanmak ve yaşamış olduğu sıkıntıları gidermek için yaptığında, amacına ulaşabileceği gibi, aynı insan bu duayı aşkını kazanmak ve bir başka insanın kalbine muhabbet yerleştirmek maksadıyla yaptığında da yine amacına ulaşır.

Yine bu duanın yüzü suyu hürmetine Cenabı Hak bütün melekleri o kişinin muhafazası ve korunması için göndermek ile birlikte, bu duayı yapan kişi en hayırlı şekilde eşinin sevgisini de kazanıp onun kalbinde tarifi imkansız bir konuma yükselir.

Evet, en güzel dualardan bir seçki sunmaya çalıştığımız bu yazımızı bitirirken daha birçok faziletli dua taşıyan şu değerli eseri de tavsiye etmek istiyoruz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*