Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları Bu Tüyolar İlişkinizi Kurtaracak

Erkek ne kadar “özgür” olursa size o kadar “bağlı” olur

Erkeğin size bütün yüreği ile bağlanmasını istiyorsanız ona özgür davranabileceği fırsatlar sunun ve tüm zamanına sahip olmaya çalışmayın.

Erkeğin bir ailesinin olduğunu, sizden önce de bir arkadaş çevresinin bulunduğunu ve kendisine ait zevkleri ile hobilerinin olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Onu olduğu gibi kabul edin ve ona geniş bir özgürlük alanı temin edin. Ayrılık yaşayan erkeklerin çoğunun “Boğuluyordum, bana nefes aldırmıyordu.” dediğini hatırınızdan çıkarmayın.

Kadınların çoğu biraz da “annelik güdüsü”nün etkisi ile birlikte olduğu erkeği tüm yönleri ile denetlemeye çalışır. Siz sakın böyle bir hataya düşmeyin ve erkeğin en güçlü bağlılıklarının ancak özgür ortamlarda gelişebileceğini bilin.

Tutkulu mu ağırbaşlı mı?

Hem tutkulu hem de ağırbaşlı olmalısınız. Nasıl mı? İki farklı davranış kalıbını farklı yerlerde sergileyerek.

Erkeğin ailesinin yanında ve onun arkadaşları arasında “ortama uygun” davranıp ağırbaşlı olabilirsiniz. Erkek böylesi durumlarda müthiş bir rahatlık hissedecek ve sizin yapabileceğiniz “muhtemel hatalarınız” nedeniyle endişeye kapılmayacaktır.

Ancak erkek ile yalnız kaldığınız ortamlarda tam bir çılgına dönüşebilirsiniz. Çünkü erkekler tutkularını ortaya koyan kadınlardan müthiş derecede etkilenmektedir. Hele hele erkek farklı ortama göre hem tutkulu hem ağırbaşlı olduğunuzu anladığında size olan hayranlığı daha da artacaktır.

Kesinlikle iyi bir dinleyici olmalısınız

Erkeklerin en fazla ihtiyaç duydukları şeylerden biri de kendilerini dinleyen dostlardır. Çünkü erkeklerin çoğu kendilerini dinleyip anlayacak dostlardan mahrumdur.

Siz erkek ne söylerse söylesin onu sabırla dinleyin. Özellikle içini dökmeye karar verdiği anlarda asla sözünü kesmeyin. Bırakın kendisini sabırla ve uzun uzun anlatsın. O anlattıkça size bağlanacaktır. Çünkü erkekler için kendilerini dinleyen kadınlar her zaman “güvenli bir liman” olmuştur.

Gizemli olmak her kadına yakışır

İster kısa süren bir yaz aşkı olsun ister evlilik gibi uzun süreli bir ilişki, hiç fark etmez. Kadın her türlü ilişki içinde gizemli olmayı bilmelidir.

Gizemli olmak kadını çekici kılar ve erkek her zaman kadını biraz daha yakından tanımak için içinde büyük bir istek duyar.

Gizemli olmak doğuştan varolan bir özellik değildir aksine kadının kişisel tercihidir. Kadın, kendisi hakkında her türlü detayı bir defada vermemelidir. Özellikle geçmişi hakkında tüm açıklığı ile kendisini ortaya koyamamalıdır. Bu tarzda davrandığında her kadın, erkeğin gözünde bir anda “gizemli kadın” olabilmektedir.

Zekanızı ve yeteneklerinizi göstermekten çekinmeyin!

Aşkın ilk günlerinde kadının zekası ve yetenekleri erkek için bir çekim unsurudur. Aşkın ilerleyen safhalarında ise bu unsurlar aşkın devamlılığını sağlar. Bu bakımdan kesinlikle kadın sahip olduğu potansiyeli ortaya koymaktan çekinmemelidir.

Bir önceki maddemizde “Kadın gizemli olmalıdır.” dedik. Ancak bu kadının yeteneklerini göstermesine engel değildir. Hatta yeteneklerini gösteren kadın, bunları nerede geliştirdiği konusunda erkeğe net bilgi vermezse çok daha etkileyici olacaktır.

Mesela çok güzel satranç oynayan, çok güzel dans eden, bir müzik aletini başarıyla çalan bir kadın bu yeteneğini göstermeli ancak bunları daha önce nerede uyguladığı konusunda erkeğe bilgi vermemelidir.

İltifat et ama dozunda, yerinde ve zamanında…

Erkekler de en az kadınlar kadar iltifattan hoşlanmaktadır. Ancak erkeklere iltifat edilirken biraz daha farklı bir dil kullanmak gerekir. Çünkü erkeklerin durumları ve olayları algılama biçimi kadınlardan farklıdır.

Erkeklere yapılacak iltifatlar kısa cümlelerden oluşmalıdır. Hatta bazen bir kelimelik “harika”, “süper”, “müthiş” gibi ifadeler dahi erkekler için çok büyük önem taşıyabilmektedir.

Erkekler, herhangi bir konuda emek verdiklerinde yaptıklarının görülmesini istemektedir. Bu nedenle erkeklerin yaptıkları büyük-küçük her türlü “iş”ten sonra onları kutlamak son derece etkili olmaktadır.

Unutmayın ki erkekler dış görünüşlerine ya da kişiliklerine dair iltifatlar söz konusu olduğunda sıkılgan tavırlar sergilemektedirler. Bu nedenle doğrudan erkeğin şahsına yönelik iltifatlar yapmak yerine onun “yaptığı işler”in takdir edilmesi çok daha faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Erkekler Nelerden Zevk Alır?

Fikir alışverişine dikkat!

Erkekler ile kadınlar arasındaki diyalogda en hassas noktalardan birisi de fikir alışverişinde takınılan tutumdur. Çünkü birisi ile fikir alışverişinde bulunmak ile ona hükmetmek veya ona boyun eğmek arasında çok ince bir çizgi vardır.

Kadınlar sevdikleri erkeklere fikir danışmaktan haz alırlar. Erkekler de sevdikleri kadınlara belli konularda yol göstermekten. Ancak bu karşılıklı iletişim tarzı bir süre sonra erkeğin “hakim ve güçlü” kadının ise “mahkum ve zayıf” algılanmasına neden olabilir. Bu nedenle erkeğe fikir danışan kadın “son söz”ün kendisinde olduğunu her zaman bilerek hareket etmelidir.

Erkeğe fikir verirken de dikkatli olmak gerekir. Eğer herhangi bir konuda erkek sizin fikrinizi soruyorsa birden fazla seçenek sunun. Çünkü herhangi bir konuda tek yol önermek aslında kişiyi “yola çıkarmaktır”. Ancak birden fazla seçenek sunduğunuzda ona gerçek anlamda yardımcı olursunuz ve asıl kararı da karşınızdaki kişiye bırakırsınız.

Zarif, şık ve bakımlı olmalısınız!

Bakımlı kadın olmak, klasik bir taktik olmasına rağmen değinmeden geçemeyeceğimiz kadar önemli bir husus.

Kadın giyim kuşamına özen göstermeli, makyaj ve güzel kokular konusunda titiz davranmalı. Yürüyüşünün, bakışının ve konuşma tarzının da aslında birer “güzellik detayı” olduğunu her zaman göz önünde bulundurmalı.

Güzel sohbet etmeyi bilmelisiniz

Kim ne derse desin erkekler ile kadınlar iki ayrı dünyanın insanları. Çünkü hobiler farklı, zevkler farklı ve yaşama bakış farklıdır. Aşk zaten “iki farklı dünyanın aynı yörüngede seyahat etmesi”dir.

Bu ciddi farklılıklara rağmen erkekle her zaman konuşulabilecek konular bulunmalıdır. Çünkü “konuşacak bir şeyi olmamak” ilişkinin de bitmesi anlamına gelecektir. Bu bakımdan kadın “hoşsohbet olmanın yolları”nı aramalıdır.

“Dürüstlük” her şeyin başı

Bir aşka başlarken hem kadın hem de erkek ister istemez kimi “masum yalanlar”sarf eder. Bu yalanlar daha çok “kur yapmanın” sonucudur ve çok da sarsıcı sonuçlara yol açmazlar.

Ancak ciddi konularda kesinlikle yalan konuşulmaması ilişkinin sağlam zemine oturması açısından son derece önemlidir.

Ne “bencil” ol ne de gereğinden fazla “özverili”

Kadın ilişkiyi her zaman kendi zevkleri ve isteklerine yönelik yaşamaya çalışırsa yani bencil hareket ederse erkeğin tepkisi tahmin ettiğinden sert olacaktır. Çünkü erkek aşkta her şeyi “paylaşmak” ister. Kadının “ben merkezli” davranışları ise erkeği kendisinden uzaklaştırır.

Ancak kadının her konuda “aşırı özverili” davranması ve kendi benliğini yok ederek tamamen erkeğe bağlanması da erkeği tedirgin etmektedir. Çünkü erkekler bu tarzda davranan kadınların ileride “her şeyi yapabilecek karakterde” olduğuna inanmakta ve bu “tehlikeli kişi”den uzak durmaya çalışmaktadır.

Yani erkeği kendine bağlamak isteyen bir kadın kesinlikle “denge” durumunu gözeterek hareket etmelidir.

Eğer şimdiye kadar En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın etkinliğine şahit olmadıysanız artık tam zamanı. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki birbirinden ilginç yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu değerli eseri indirmek için şuraya tıklayın. (Tıkla, indir.)

İnternette buna benzer yüzlerce mucizevi yorum bulunuyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*