Evliyaların Tavsiye Ettiği İç Rahatlatan Dua

İç Rahatlatan Çok Özel Bir Dua

Gerçekten içinizi rahatlatmak, huzura ermek ve mutlu olmak istiyorsanız, iç rahatlatan duanın mucizevi niteliklerine siz de şahit olabilirsiniz, çünkü bu duanın muazzam niteliklerine ben de hayatımda şahit olmanın huzurunu yaşadım.

  • İç rahatlatan dua, Ya Müheymin, Ya Kayyûm ve Ya Latif esmaları ile yapılır, kişinin içinin rahatlamasına, huzur bulmasına, dertlerinden sıyrılmasına, mutluluklara adım atmasına ve bütün problemlerini geride bırakıp sükunet bulmasına vesile olur.

İç rahatlatan duayı keşfetmeden önce çoğu kez doktorlara gidip psikolojik tedavi görmek istedim, her şeyi kafama taktığım, her şekilde anksiyete ve kaygı duyduğum, strese ve depresyona girdiğim için defalarca ilaç kullanmak zorunda kaldım. Bu kullandığım ilaçların da çoğu antidepresan idi zaten.

  • Ne var ki iç rahatlatan duayı ve bu dua yapılırken okunan Ya Müheymin, Ya Kayyûm ve ya Latif esmalarını öğrendikten sonra sanki müthiş bir değişim yaşamışçasına bedenimdeki bütün sinirlerin alındığını hissettim. Kaygılarımın ve anksiyetemin tamamen geride kaldığını görme şansını yakaladım.

Bunun için sessiz bir yere geçip bu sessiz yerde Ya Müheymin, Ya Kayyûm ve Ya Latif esmalarını tarif edeceğim şekilde okuyarak siz de içinizi rahatlatabilir, dertlerinizi, kaygılarınızı ve sıkıntılarınızı bir kenara atıp sükunet bularak sakin bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Benzer Yazı: Kazanç Duası

İç Rahatlatan Dua Adım Adım Böyle Yapılır

Sessiz bir yere geçerek yanınıza bir bozuk para alıp bu bozuk paranın üzerine 9 defa Ya Müheymin esmasını okuyun, Ya Müheymin esmasının koruyup kollayan ve merhameti ile gözetip duran Allahu Teala’yı ifade ettiğini, bu esmayı okurken de düşünün.

  • Ardından bozuk paranın üzerine 9 defa Ya Kayyûm ismi şerifini okuyun, bunu yaparken de Allah’ın evreni yaratıp canlıları bu evren içerisine serpiştirerek onları güzel bir şekilde tanzim ettikten sonra hem kainatı hem de diğer bütün varlıkları ve canlıları kendi kudretiyle ayakta ve hayatta tutmaya evam ettiğini düşünmelisiniz. Zira Kayyûm ismi şerifi bu manayı ifade eder.

Ardından yine bozuk paranın üstüne 9 defa Ya Latif esmasını okumak gerekir ve bu esmayı okurken de Cenabı Hakk’ın hem lütuf ve ihsan sahibi olduğunu, hem de kainat içerisinde her şeye kudretinin yettiğini düşünmek gerekmektedir.

Bu yüce manalar içerisinde iç rahatlatan duayı yaparak bu üç esmanın her birini 9 defa bozuk paranın üzerine okuyup bu işlemi bitirdikten sonra şimdi şu sözcükleri okumalısınız:

İç Rahatlatan Duada Özel Kelimelerin Gücü

  • “Sıkıntıların def olması, musibetlerin geride kalması, dert ve tasanın tamamen yok olması, ancak ve ancak senin dileğin ve senin kudretin ile gerçekleşebilir. Sen herhangi bir şeye ol dediğinde o şey aniden oluverir ve sen herhangi bir şeyi engellemek istediğinde, onu herhangi bir insan artık yapamaz, beceremez hale gelir. Şimdi iç rahatlatan dua ile senin mübarek ve mukaddes esmayıhüsnânı da kendime şefaatçi eyleyerek içinde bulunduğum depresyondan ve sıkıntıdan, kaygıdan ve problemli ruh halinden tamamen kurtulmayı, merhametinle buluşmayı ve şefkatine kavuşmayı istiyorum. Allah’ım bana yüce esmaül hüsnanın hatırı için içimi rahatlatan bir vesile gönder ve beni stresten ve kaygıdan tamamen uzak bir hayata mazhar eyle, amin.”

Bu ifadeleri bozuk paranın üstüne okuduktan sonra, şimdi bu bozuk parayı yanınızda taşımaya devam edin ve iç rahatlatan dua aklınıza her geldiğinde ya da bu bozuk para ile temas ettiğiniz her vakitte bozuk parayı çıkarıp üzerine 1 defa Felak Suresini ve bir defa da Nas Suresini okuyup yeniden yanınızda taşımaya devam edin.

Bu şekilde iç rahatlatan duanın etkisi kalıcı olacak ve siz de bu etki sayesinde sükunet ve huzur bulmaya devam edeceksiniz inşallah.

İç Rahatlatan Dua Yaparken Hangi Ruh Halinde Olmalısınız?

İç rahatlatan duayı bu şekilde yaparken bu uygulamayı bilhassa sessiz bir yerde sükunet içerisinde ve kendinizi Cenab-ı Hak’la baş başa hissettiğiniz bir zaman diliminde huşu içindeyken yapmanız gerektiğini de ifade etmek isterim.

  • Ben bu duayı her yaptığımda müthiş bir huzur ve sükunet ile kaygılarımdan uzaklaşıyorum ve dertlerimi bir kenara bırakıyorum. İslam âlimleri bu duayı yapan müminlerin dertlerinden arındıklarını ve hastalıklarına şifa bulduklarını hep ifade etmişlerdir.

İç rahatlatan duayı yapan kişinin, öncesinde 2 rekat namaz kılması ve duayı da abdestli bir şekilde yapması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda bu bozuk parayı her fırsatta yanınızda taşımanız gerektiği de bildirilmektedir.

İslam alimlerinin aktarmış oldukları farklı dualar bulunduğunu da bilerek şu tavsiyemizi de incelemelisiniz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*