Ezandan Sonra Okunacak Dua ile 2 Kişi Mucize Yaşadı

Ezandan Sonra Okunacak Dua ile Gerçek Mucizeye Şahit Olan 2 Kişi Bakın Neler Söylüyor?

Ezandan sonra okunması gereken dua, ilk etapta sıradan bir dua olarak karşımıza çıksa da esasında İslam alimlerinin beyanlarını incelediğimizde ve geçmişte yaşamış olan evliyaların başından geçen olayları düşündüğümüzde mucizevi özelliklere sahip olan bir dua olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

  • Gerçekten de ezandan sonra okunacak dua ile her anlamda hayatı değişen birçok kişinin anlatımları bulunduğu gibi İslam alimlerinin bu konuda bize sunmuş olduğu örnekler de son derece şaşırtıcıdır.

Eğer siz de ezandan sonra okunacak duanın nasıl yapılması gerektiğini ve hangi alanlarda size fayda sağlayacağını öğrenmek istiyorsanız dikkatinizi uyanık tutup yazıyı pürdikkat okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Evvela ezandan sonra okunacak duanın Arapça metni ve Türkçe mealini sunuyoruz:

Ezandan Sonra Okunacak Dua Nasıl Yapılır, Arapça Metin ve Türkçe Meali

“Allahumme Rebbe hazihi’d-da’veti’t-tamme. Vesselatil kâimeti ati Muhammedenil vesilete vel fazilete ved-dereceter-refîate. vebashu makamen Mahmudenillezi veadteh. İnneke lâ tuhlifu’l-mîâd.” (Buhârî, Ezan, 8)

Anlamı:

“Ey bu tam davetin ve kılınmak üzere olan bu namazın Rabbi olan Allah’ım! Muhammed’e vesileyi, fazileti ihsan et. Bir de kendisine va’d ettiğin Makam-ı Mahmûd’u verip oraya ulaştır, muhakkak ki Sen vaadinden dönmezsin.”

Din büyükleri ve İslam alimleri bize ezandan sonra okunacak duanın ezan okunduktan hemen sonra Arapça halinin okunmasını ve ardından da Türkçe mealinin düşürülmesinin türlü türlü faziletler taşıdığını dile getirirler ve bize şunları aktarırlar:

  • “Bir kişi ezandan sonra okunacak duanın orijinal halini, yani Arapça metnini telaffuz ederse ardından da Türkçe mealini içten içe düşünüp Allah’ın yüceliğine sığınırsa, o esnada Cenabı Hakk’ın rahmet hazinesinin kapıları sonuna kadar açık olduğu için kişinin içinden geçirdiği niyet de meşru olması şartıyla kesinlikle kabul edilir.”

Yani kısaca İslam alimlerinin söylediği şudur:

Ezan sırasında ve ezandan sonra Cenabı Hakk’ın rahmet hazinesinin kapıları sonuna kadar açıktır, bu nedenle kişi bu duayı yaparsa ve bu durumda da herhangi bir dilekte bulunursa, o kişinin dileği kısa süre içerisinde gerçekleşir.

İlgili Yazı: Sekine Duası

Şimdi ezandan sonra okunacak dua ile hayatı değişen bir insanın aktarımını sunuyoruz:

Ezandan Sonra Okunacak Dua Bana Zenginlik, İtibar ve Onur Verdi

  • “Fakirlik içerisinde geçirdiğim hayat insanlar nazarında itibarımın düşmesine ve prestij kaybına sebebiyet veriyordu. Onların gözünde adeta bir böcek gibi hissediyordum kendimi. Çünkü bana hiçbir şekilde değer vermiyorlar ve beni her seferinde dışlayarak ortamlardan uzaklaştırmaya çalışıyorlardı.
  • Bu durum beni son derece rahatsız ediyordu ve bana dayanılması güç bir psikolojik sıkıntı yaratıyordu. Bu durumda Rabbime yönelerek ezandan sonra okunacak duaya ağırlık vermeye başladım. Bir hafta boyunca her ezan sonrasında bu duayı yaparak dileğimi tutup Cenabı Haktan beni bu yoksulluk ve fakirlik illetinden kurtarmasını diledim.
  • Bir hafta sonra müthiş bir gelişme yaşadım ve son derece güzel bir iş bularak o işte çalışmaya başladım, belli bir süre sonra bana ilkin kötü davranan insanların yavaş yavaş iyi davranmaya başladığına ve sonrasında da beni pohpohlamaya başladıklarına şahit oldum.
  • Kısaca ezandan sonra okunacak dua hayatımın değişmesini sağladı, hem fakirlikten kurtulmama hem de prestij kaybının sona ermesine vesile oldu.”

Bir başka okurumuzun ezandan sonra okunacak dua ile değişen hayatını inceleyelim ve aktarımlarını okuyalım:

Ezandan Sonra Okunacak Dua ile Sevdiğim Nasibim Oldu

  • “Sevdiğim erkeğin bana gönül vermemesi, beni hiçbir şekilde kabul etmemesi ve benimle asla birlikte olamayacağını ifade etmesi gibi durumlar, beni rahatsız ediyor ve yaşadığım hayattan zevk alamamama sebebiyet veriyordu.
  • Öyle ki çoğu zaman bu dünyanın anlamsız olduğuna kanaat getiriyor ve ölümümün daha hayırlı olabileceğini de düşünüyordum, ne var ki ezandan sonra okunacak duayı düzenli bir şekilde 1 ay boyunca yapıp her ezan sonrasında da bu masum dileğimi içimde tutarak sevdiğim erkeğin benimle evlenme arzusunu her ezandan sonra ve her duadan sonra dilek ve niyet olarak içimde tutmaya başladım.
  • 1 ay boyunca bunu yaptıktan sonra müthiş bir gelişme yaşadım ve gönül verdiğim erkeğin bana ilkin çıkma teklifinde bulunduğunu, ardından da evlilik teklifi yaptığını hayretler içerisinde izledim. Şimdi bu mucizevi değişimi eşime anlattığımda eşimin o 1 aylık süre zarfında (yani benim ezandan sonra okunacak duayı yaptığım 1 aylık süre zarfında) daima benim düşüncem ile dolup taştığını itiraf ettiğine de şahit oldum.
  • Kısaca ben o duayı yaparken bir ay boyunca o da benim hayalimi kuruyormuş, demek ki bu dualar sayesinde Cenabı Hak, dileğimi kabul ederek eşimin kalbine benim muhabbetimi ve sevgimi koyuyormuş.”

Evet değerli okurlarımız ezandan sonra okunacak dua konusunda hem duanın hangi neticelere vesile olacağını ve hangi güzel sonuçları doğuracağını ifade etmeye çalıştık, hem de insanların neler yaşadığını kısaca sizlerle paylaşmış olduk.

Şimdi şu tavsiyemizi de kesinlikle incelemelisiniz ve duanın gücüne her zaman iman etmelisiniz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*