Ferec Duası Çok Özel Bilgiler Eşliğinde Mucizevi Bir Niyaz!

Ferec Duası Nedir, Nasıl Yapılır, Neden Kabul Edilmez, Nasıl Kabule Karin Olur?

Birçok insan Allahu Teala’nın kudretine sığınmak, ondan yardım dilemek, onun tecellilerine mazhar olmak ve onun güzel merhameti ile içli dışlı olmak ister; işte bu anlamda ferec duası kişiyi merhamet ve rahmete sevk eden, mutluluk ve saadete ulaştıran mucizevi bir niteliğe sahip olması yönüyle karşımıza çıkar ve eminiz ki her müminin de bir şekilde karşısına çıkmıştır.

  • Hakikaten ferec duası işlem basamakları ve önemli hususları dikkatli bir şekilde tatbik edilince müminin her türlü mutluluk ve saadet ile dolup taşmasına ve bahtiyar olmasına vesile olan bir niyazdır.

Fakat maalesef birçok mümin ferec duasının etki gücünden habersiz olduğu gibi tam anlamıyla nasıl yapılması gerektiğini de bilmediği için yanlış yollara yönelir ve yanlış uygulamalar gerçekleştirir. Bu yazımızda en doğru haliyle ferec duasını nasıl yapmanız gerektiğini anlatacağız, bunun yanı sıra bu müthiş duanın hangi amaçlar için yapılabileceğini de izah edeceğiz.

Ferec Duası Hangi Amaçla Yapılır?

İslam alimlerinin beyanları, ferec duasının her türlü amaç için gerçekleştirilebileceğini ifade etmektedir, bu nedenle bir kişi içindeki sıkıntıyı def etmek ve içinde bulunduğu problemi telafi etmek maksadıyla her an ve her durumda ferec duasına başvurup Allahu Teala’nın kudretine iltica edebileceği gibi, başka insanların sıkıntılardan kurtulmak ve onların da felaha ve feraha kavuşması için bu duaya başvurabilir.

  • Haliyle ferec duası oldukça geniş etkilere sahip, kişinin içindeki darboğazdan kurtulmasından tutun da zenginlik ve nimete kavuşmasına, içinde bulunduğu aşk acısından kurtulmasından tutun da hastalıklardan şifa bulmasına kadar oldukça geniş yelpazede kişiyi mutlu kılabilecek bir yeterliliğe ve potansiyele sahip olan bir duadır.

Bütün bu etkilerin en güzel şekilde kabul edilmesi için kişinin ferec duasını gerçekleştirirken mümkün mertebe dikkatli olması ve duanın ayrıntılarını titizlikle tatbik etmesi gerekmektedir.

Ferec Duası Neden Kabul Edilmez?

İşte duanın ayrıntıları titizlikle tatbik edildiğinde mucizevi sonuçlar doğurmasına rağmen, duanın ayrıntılarına dikkat edilmediği takdirde oldukça kötü sonuçlarla karşılaşılabilir; bu nedenle kişi ferec duasını doğru bir şekilde gerçekleştirmeye ve aşağıda aktaracağız bütün hususlara bilhassa dikkat kesilmeye çalışmalıdır.

Ferec duasının kabul olmamasının en önemli sebeplerinden birinin de duanın bazı ayrıntılarının neredeyse hiçbir yerde anlatılmıyor olmasıdır, işte biz burada size bu ayrıntıların neler olduğunu da anlatacağız ve bu sayede ferec duasını tam anlamıyla ve dört dörtlük bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlayacağız.

İlginizi Çekecek: İşlerin Açılması için Dua Neden Çok Etkili?

Ferec Duası Nasıl Yapılmalı?

Öncelikle ferec duasının niyetini düşünmeli, yani bu duayı neden yaptığınızı ve hangi amaca hizmet etmesi için gerçekleştirdiğinizi tefekkür etmeye çalışmalı ve bu duygular ve düşünceler içerisinde sessiz bir yere geçip aşağıdaki duayı okumalısınız:

“Bismillahirrahmanirrahim

İlahi, azum’ el belau ve berih’ al hefau v’en keşef’ el ğitau ve’ ngata’ er recau ve zagati’l arzu ve muniet’is semau ve ente’l musteanu ve ileyke’l müşteka ve aleyk’el muavvelu fiş şiddeti ve’r reha.

Allahümme salli ala Muhammed’in ve ali Muhammed, uli’l emriileine ferazte Aleyna taetehum ve arreftena bi zalike manziletehum fe ferric enna bi haggihim feracen acilen gariben kelemh’il basari ev hüve egrabu ya Muhammed’u, Ya Aliyyu, Ya Muhammed, ikfiyani feinnekuma kafiyan. Vensurani feinnekuma nasiran.

Ya mevlana ya Sahibez zaman! El ğavs El ğavs, el ğavs, edrikniy, edrikniy, edrikniy, es saate, es saate, es saate, el acel, el acel, el acel, ya erham’er-rahimine, bihaggi Muhammedin ve alihit tahirin.”

Ferec duasının ilk aşaması olarak bilinen bu dua, genelde internet ortamında aktarılan tek dua olduğu için (yani ferec duasının devamı aktarılmadığı için) kişi duasının yarım kaldığının farkına bile varamaz; ne var ki bu duanın Cenab-ı Hak katında kabule karin olabilmesi için iki ve üçüncü aşamalarına da kesinlikle geçilmesi gerekir. Bu anlamda aşağıdaki hususlarla duayı yapmaya devam etmelisiniz:

Ferec Duası ve Bir Adet Hurma Tanesi

Bu aşamada yukarıdaki duayı 1 defa içli bir şekilde okuduktan sonra, şimdi 1 adet hurma tanesi alıp sağ elinizde bu hurma tanesini tutmalı ve dizüstü çökmüş bir vaziyette ellerinizi gökyüzüne açıp sağ elinizdeki hurmayı da gökyüzüne kaldırarak şu tılsımlı sözcükleri telaffuz etmelisiniz:

  • “Allah’ım ferec duasını hangi niyetle ve hangi amaçla yaptığımı tabii ki biliyorsun, kalbi yaratan sen olduğun gibi kalpteki bütün duygulara vakıf olan da sensin, insan beynini yaratan sen olduğun gibi insan beyninden geçen bütün düşüncelere hakim olan da şüphesiz ki sensin. Öyleyse benim niyetime de ve düşüncelerime de vakıf ve hakim olduğun için hangi amaçla ferec duasını yaptığımı elbette ki biliyorsun. Okumuş olduğum sözcüklerin ve mübarek kelimelerin hatırına, yaratmış olduğun hurma nimetinin hakkı için ve bu hurmayı defalarca kez şifa niyetine yiyen Hz Peygamber Aleyhisselatu Vesselam’ın yüzü suyu hürmetine bana ferec duasının kabulünü göster, amin.”

Bu güzel kelimeleri içli bir şekilde telaffuz ettikten sonra ferec duasının bir diğer aşaması olan Lokman Suresi 21. ayet aşamasına geçmeli ve sonrasında da aşağıdaki uygulama ile devam etmelisiniz:

Ferec Duası ve Lokman Suresi 21. Ayet

“Ve izâ kîle lehumuttebiû mâ enzelallâhu kâlû bel nettebiu mâ vecednâ aleyhi âbâenâ, e ve lev kâneş şeytânu yed’ûhum ilâ azâbis saîr.”

Bu noktada aynı pozisyonda iken Lokman Suresi’nin 21. ayeti kerimesini hurmanın üzerine 3 defa okuyarak üflemeli ve son olarak duanın son aşaması olan şu tılsımlı sözcüklerle duayı bitirmelisiniz:

Ferec Duasının Tılsımlı Sözcükleri

  • “İlahi biz aciz kullarına ihsan etmiş olduğun nimetlerinin haddi hesabı yoktur, bunların her biri için sana canı gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz, yaratmış olduğun bütün mahlukatın her türlü hamdü senası benim dilimden de sana defalarca kez dökülsün ve sana teşekkürlerini ve şükranlarını eda etmeye çalışan bütün varlıkların hamdü senası binlerce defa benim dilimle de ifade edilsin. Allah’ım ferec duasının mübarek sözcükleri ile kapına ve dergahına geldim, Lokman Suresi’nin mübarek ayeti kerimesi ile sana yöneldim, bütün peygamberlerin mübarek varlıkları hatırına sana iltica ettim, senden başka gidecek hiçbir kapım olmadığı için sadece ve sadece sana sığınıp sana boyun eğdim, bana duanın kabulünü göstererek nimetlerinin devamını ihsan et ve beni şükranlar içerisinde bırakmaya devam et Allah’ım, amin.”

Bu tılsımlı sözcükleri de içli bir şekilde kısık bir ses tonuyla ve yakarır bir eda ile okuyup bitirdikten sonra şimdi sağ avucunuzda tutmuş olduğunuz hurmayı afiyetle yemeli ve bu hurmanın çekirdeğini götürüp bir toprak parçasının içerisine gömerek ferec duasını bitirmelisiniz.

Bu duayı yukarıda tarif edildiği şekliyle gerçekleştiren insanların amaçlarına ulaştıkları ve faziletlere mazhar oldukları defalarca gözlemlenmiş bir hakikattir, umarız siz de aynı şekilde bu duanın hakikatine mazhar olursunuz. Şimdi bir tavsiye ile yazımızı bitiriyoruz:

Ferec Duası ve Önemli Bir Eser Önerisi

Şimdiye kadar Abdülkadir Çelik Bey’in Kenzül Dua Kitabı ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı bilmiyoruz, ama bu kitabı başucu kitabı haline getirmeniz gerektiğinden kesinlikle eminiz; çünkü Kenzül Dua Kitabı, binlerce insanın hayatını değiştirebilecek bir potansiyele sahip olmakla birlikte yine yüz binlerce kişinin hayata yeniden tutunmasına ve mutlu bir gelecek inşa etmesine vesile olan muazzam dua uygulamaları ile dolu.

Bu anlamda okuyucu yorumlarını mercek altına alırsanız ne demek istediğimizi daha açık bir şekilde anlayacak ve bize hak vereceksiniz. Bu değerli eserin indirme linkini ve bazı okur yorumlarını aşağıya alarak sizi bu muazzam eser ile baş başa bırakıyoruz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Şu duamızı da okuyabilirsiniz: Sevgi Duası ile Özel Hayatınız Çok Daha Mutlu Geçecek İnşallah

1 yorum

  1. Selamun aleyküm hocam Ferec Duasıyla ilgili bir çok aşama paylaşmışsınız hangisini yapacağımı bilmiyorum hep farklı terkipler var? Niyete göre mi birini secmeliyiz yardımcı olur musunuz lütfen

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*