Hiç Bu Kadar Etkili Bir Dilek Duası Okumadınız

Eğer Dilek Duası ile Hayatınıza Yön Vermek İstiyorsanız Okuyun!

Birçok insanın hangi adımları atması gerektiğini bilmediği için yanlış adımlar attığını ve yanlış yollara girdiğini görüyoruz maalesef, bu insanların yapmış oldukları girişimler ve atmış oldukları adımlar tamamen dileklerini gerçekleştirmek ve kendilerine güzel bir gelecek hazırlamak için tabi.

  • Fakat buna rağmen birçok kişi dileklerini ve isteklerini gerçekleştirebilmek için dilek duası gibi muazzam bir uygulama olduğunun bilincinde değil, bu nedenle biz de mümin kardeşlerimize faydalı olabilmek adına dilek duasının nasıl yapılması gerektiğini, hangi adımların atılması halinde en doğru şekilde uygulanabileceğini açık ve net ifadelerle anlatmaya çalıştık.

Bu yazımızda dilek duasının her türlü ayrıntısını ve en güzel anlatımını bulacak, bu duayı yaptıktan sonra Cenab-ı Hakk’ın izniyle her türlü amacınıza (meşru olması şartıyla) kavuşabilmenin huzuru içerisinde bulunacaksınız.

Dilek Duası Hangi Amaca Hizmet Eder?

Dilek duası, kişinin meşru olması şartıyla aklındaki ve kalbindeki her türlü niyetin gerçekleşebilmesini sağlayacak müthiş bir potansiyele sahip olan oldukça etkili, denenmiş, tecrübe edilmiş ve defalarca kanıtlanmış bir dua uygulaması olarak bilinmektedir.

  • Bu bağlamda dilek duası hangi amaca hizmet eder diyenlere, bu müthiş dua, kişinin hayatında daha düzenli ve daha faydalı işler yapabilmesini sağlayacak her türlü girişimin önünü açmaya ve her türlü engeli kaldırmaya hizmet eder diyebiliriz.

Bu nedenle siz de dilek duasını kalbinizdeki her türlü meşru dileğin ifa edilmesi ve ruhunuzda esip gürleyen arzuların gerçekleşmesi maksadıyla uygulayabilirsiniz.

Dilek Duası Bazen Neden Kabul Edilmez?

Bazı insanlar dilek duasını tamamen uygun bir şekilde yapmalarına rağmen dualarının kabul edilmediğini fark ederler ve bunun nedenini bize sorarlar, onların da sizin de bilmeniz gereken en önemli noktalardan biri de dilek duasının kabulünde gizliliğin son derece önemli bir ölçüt olduğudur.

  • Gerçekten de birçok kişi dilek duasında gizliliği esas aldığı için bu duanın faziletinden istifade etmiş olmasına rağmen, yine bazı insanlar bu duada gizliliği esas almadıkları için duanın faziletinden istifade edememekte ve yarı yolda kalmaktadır.

Bu nedenle siz de dilek duasını gerçekleştirirken gizliliği esas almalı, yani bu duayı yaptığınızı ve uyguladığınızı hiç kimseye anlatmamalı, aynı zamanda dileğinizi ve muradınızı da hiç kimseyle paylaşmamaya gayret göstermelisiniz. Çünkü başka insanların size nazar etmesi mümkündür ve kem gözlerin hain bakışları duanın hükmünü tamamen iptal edebilecek bir kötülüğe sahiptir.

İlginizi Çekecek: Hiç Kimse Bu Kadar Tesirli İstek Duası Okumadı

Dilek Duası Niçin Bir Adet Kalem ile Yapılmalı?

Yine birçok kişinin dilek duasının kabule karin olmamasının en önemli nedenlerinden biri de bu duayı gerçekleştiren insanların dilek duasının 1 adet kırmızı kurşun kalem ile yapıldığını bilmemeleridir.

  • Evet, bu dua 1 adet kırmızı kurşun kalem ile gerçekleştirilir ve bu duayı bu şekilde yapan insanlar da en kısa zamanda Allah’ın merhameti ile müjdelenir ve ödüllendirilir.

Dolayısı ile siz de dilek duasını tam manası ile gerçekleştirebilmek için İslam alimlerinin de ifade buyurdukları bu hususa dikkat etmeli, 1 adet kırmızı kurşun kalemi temin ederek öylece duayı yapmaya başlamalısınız, duanın yapılış kısmında ise şunları gerçekleştirmelisiniz:

Evvela sessiz bir yer bulun, bu sessiz yere geçin, bu sessiz yere geçerken yanınıza 1 adet kırmızı kurşun kalem alın, ayakta iken gözlerinizi kapatıp kıble istikametine dönün, bu pozisyondayken kalemi sağ elinize alın, bu durumda 21 defa Bismillahirrahmanirrahim diyerek dilek duasının niyetini düşünün ve sonrasında gözlerinizi açıp şu sözcükleri kısık bir ses tonu ile telaffuz edin:

  • “İlahi besmele-i şerifin hürmeti elbette ki büyüktür ve sen kullarına merhamet ederek onların ihtiyaçlarını en güzel şekilde gideren, onların dertlerine derman olan ve onların yaralarına merhem süren sonsuz kudretin yegane sahibi. Dergahının dışında herhangi bir kapı olmadığı gibi kudretinin dışında herhangi bir kuvvet ve kudret de bulunmamaktadır, zatının dışında herhangi bir varlık olmadığı gibi varlığının dışında herhangi bir dayanak noktası ve ümit kapısı da bulunmamaktadır, işte elimdeki kalem ile dilimdeki besmele ile sana geldim, dileğimi gerçekleştir Allah’ım, amin.”

Bu ifadeleri tarif ettiğimiz şekilde telaffuz ettikten sonra şimdi de dilek duasının ikinci aşaması olan Kalem Suresi aşaması ile devam etmeliyiz, şöyle:

Dilek Duası ve Kalem Suresi’nin 5. Ayet-i Kerimesi

Bu aşamada dizüstü çökün, iki dizinizin arasına kırmızı kurşun kalemi koyun, sonrasında da Kalem Suresi’nin 5. ayeti olan şu ayeti 7 defa kalemin üzerine okuyun:

“Fe se tubsıru ve yubsırûn.”

Kalem Suresi’nin 5. ayeti kerimesi olan bu önemli ifadelerin son derece etkili bir şekilde dilek duasını amacına ulaştırabilecek bir yeterliliğe sahip olduğunu asla unutmamalısınız, bu nedenle bu ifadeleri telaffuz ederken oldukça dikkatli davranmaya çalışmalısınız ve kendinizi Allahu Teala’nın sonsuz kudretine teslim ederek bu hazineden istifade etmelisiniz, bu okumaları yaptıktan sonra ise aşağıdaki tılsımlı sözcükler ve tesirli kelimeler ile devam etmelisiniz:

Dilek Duası ve Muazzam Tesirli Kelimeler

Kalem Suresi’nin 5. ayetini tarif ettiğimiz şekilde okuduktan sonra yine kırmızı kurşun kalemin üzerine şu muazzam kelimeleri ve cümleleri okuyun:

  • “İlahi, Kalem Suresi’nin tarif ettiği güzelliklerin hakkı için başta Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam olmak üzere göndermiş olduğun bütün peygamberlerin, sevgili kulların, evliyaların ve güzel kalpli insanların hatırı için şimdiye kadar İslam alimlerinin dökmüş oldukları mürekkep ve şehitlerin dökmüş oldukları kan için, senin yolunda akan ter ve gözyaşı için, sana içtenlikle yönelen kullarının kalplerinde oluşan muazzam muhabbet ve sevgi için, dilek duasını en güzel şekilde gerçekleşmesi için bana kuvvet ve ümit ver, amin.”

Bu uygulamayı bitirdikten ve bu tılsımlı sözcükleri içinizden kopan derin bir sevgi ve muhabbet eşliğinde okuyup Allahu Teala’nın size dileğinizi ve isteğinizi vereceğinden emin olarak telaffuz ettikten sonra, dilek duasının son aşaması olan aşağıdaki uygulamayı aynen gerçekleştirmelisiniz:

Dilek Duasında Son Aşama Kalemin Gömülmesi

Şimdi 2 dizinizin arasına koymuş olduğunuz ve üzerine onlarca güzel ifade okumuş olduğunuz kırmızı kurşun kalemi sağ elinize almalı, bu kalemi götürüp hiç kimsenin göremeyeceği bir yerde gizli bir şekilde toprağa gömmeli, kalemin ucu altta kalacak şekilde gizli şekilde toprağa gömdükten sonra ise üzerini kapatmalı ve üzerini kapattıktan sonra ise toprağın üzerine öncelikle 7 defa İhlas Suresi’ni, ardından da şu tılsımlı sözcükleri telaffuz etmelisiniz:

  • “İlahi yaratmış olduğun mahlukatın özellikleri hatırına, sana yönelmenin samimiyeti içindeyim, işte İslam alimlerinin tarif ettiği şekliyle kırmızı kurşun kalemi toprağın içerisine gömdüm ve işte üzerine 7 defa İhlas Suresi’ni okuyarak muradıma kavuşmak ve amacımı gerçekleştirmek için dergahı merhametine geldim, sana gelenler yarı yolda kalmaz ve sana yönelenler hiçbir zaman mağdur olmaz, bana sevinç ve mutluluk içerisinde güzellik ve huzur bahşet, beni bahtiyar eyle Allah’ım, amin.”

Bu ifade sonrasında dilek duası tastamam bitmiş olacak ve Cenab-ı Hakk’ın kudreti üzerinizde tecelli etmeye başlayacak inşallah ve bu sayede yine Allah’ın izniyle en kısa sürede dileğinizin gerçekleştiğini görecek ve mutluluktan havalara uçacaksınız inşallah. Bu önemli bu duayı bitirdikten sonra yine çok önemli bir tavsiye ile yazımızı noktalayalım:

Dilek Duası ve Müthiş Bir Eser Tavsiyesi

Birçok kişi nasıl dua etmesi gerektiğini bilmediği ve Cenab-ı Hakk’ın kudretine hangi şekilde iltica etmesi gerektiğinin farkında olmadığı için yapmış olduğu duaların reddi ile karşılaşır, duasının kabul edilmediğini görerek hüzün ve üzüntü içerisinde kalır.

  • Oysaki artık hiçbir müslümanın böyle bir dert içerisinde bulunmasına gerek yok, çünkü son derece değerli bir İslam aliminin yazmış olduğu Kenzül Dua isimli kitap, binlerce insanın nasıl dua etmesi ve muradına nasıl kavuşması gerektiğini bütün açıklığı ile anlatan oldukça değerli bir eser.

Bu eserin ne kadar faydalı ve ne kadar etkili olduğunu anlayabilmeniz için bazı okuyucu yorumlarını aşağıya alıyoruz ve kitabın indirme linkini de veriyoruz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Şu dua yazımızı da okumalısınız: Karınca Duası Niçin Okunur, Sahih Bir Dua mıdır, Sözleri Nelerdir?

3 yorum

  1. hocam bu kırmızı kalemi nereye gömebilirimki istanbul gibi bir yerde gündüz biryere gömemem gecede zaten dışarı çıkamam bir gören olsa napıyosun dese ne derim beni büyü falan yapıyo sanıyolar söylesemde benim hacetim kabul olmaz nasıl yapacağız bir akıl verin lütfen bir saksının dibine falan gömsek olurmu

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*