Hiç Kimse Bu Kadar Tesirli İstek Duası Okumadı

Eğer İstek Duasını Öğrenmek İsterseniz Detaylara Dikkat!

Birçok kişi isteklerini gerçekleştirebilmek için oldukça farklı ve garip yollara başvururlar, oysaki bir kişinin isteğini gerçekleştirebilmek amacıyla ilahi yardımdan medet umması ve Cenab-ı Hakk’ın kudretine teslim olması, atılabilecek en değerli adım ve izlenebilecek en güzel yollardan biridir.

İşte bu nedenle size istek duası eşliğinde Allahu Teâlâ’ya yönelmenin ve O’ndan medet ummanın ne kadar mantıklı olduğunu anlatmaya çalışacağız, bu yazımızı baştan sona dikkatli bir şekilde okuyup istek duasının nasıl yapılması gerektiğini öğrenirseniz hayatınızda güzel bir dönüm noktası yaşayacak ve Allahu Teâlâ’nın derin hikmetine bel bağlayarak artık dua dışında farklı yöntemlerle istekte bulunmanın ne kadar yanlış olduğunu da anlamış olacaksınız.

İstek Duası Kabul Edilir Ama 2 Önemli Nokta Var

Değerli mümin kardeşlerimiz istek duası doğru yapıldığı zaman gerçekten etkili olan ve kişiyi amacına ulaştırıp isteklerine nail eden çok işlevsel bir dua olmasına rağmen, bu duanın kabulünde birçok kişinin sorun yaşamasının en önemli nedeni istek duasının iki önemli noktasına dikkat etmemeleri ve bu iki önemli noktayı önemsememeleridir.

İşte bu noktada size istek duasının kabulü için çok önemli iki nokta olduğunu ifade edip ardından da duanın işlem basamaklarına geçeceğiz ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini anlatacağız:

İstek Duasının Kabulü ve Niyeti Gizlemek

Evvela istek duasını istediğiniz her türlü amaç için uygulayabileceğinizi ifade etmeliyiz, fakat bu duayı uygularken niyetinizi de tamamen gizlemeniz ve hiç kimseye açık etmemeniz gerektiğini de izah etmeliyiz.

Yani istek duası, kabul edilmek için niyetin gizlenmesine bağlı olan bir duadır ve bu nedenle bu duayı gerçekleştiren kişi, çevresindeki insanlara böyle bir isteği ve niyeti olduğunu söylememeli, yine aynı şekilde istek duası yaptığını da ifade etmemelidir. Çünkü çevredeki insanların kötü gözleri ve kötü düşünceleri duanın kabulüne engel olabilir ve onların kötü enerjileri duanın amacına ulaşmasına sekte vurabilir.

İstek Duası ve Bir Su Bardağı Dolusu Suyun Önemi

Bazı insanların yapmış oldukları istek duasının kabul edilmeme sebeplerinden birinin de bir su bardağı dolusu su ile gerçekleştirilmesi gereken bu duanın bu önemli ve faziletli malzemesinin kullanılmamasıdır.

Evet, gerçekten de istek duasında bir su bardağı dolusu suyun oldukça hayati bir öneme sahip olduğunu bilmekteyiz, ne var ki birçok kişi bu dua malzemesinin önemini bilmediği veya fark edemediği ya da istek duasında bu su bardağının olması gerektiğinin farkına varamadığı için duasının reddedilmesi üzüntüsü ile yaşamak zorunda kalıyor.

İlginizi Çekebilir: Karınca Duası Niçin Okunur, Sahih Bir Dua mıdır, Sözleri Nelerdir?

Dolayısıyla eğer siz de istek duasının amacına ulaşmasını ve bu sayede muradınıza kavuşmayı talep ediyorsanız, duayı yapmaya başlamadan önce bir su bardağı dolusu suyu temin etmeli ve öylece başlamalısınız, şöyle:

İstek Duası Nasıl Tatbik Edilir, Nasıl Yapılır?

Musluktan dolduracağınız bir su bardağı dolusu suyu ayarladıktan ve temin ettikten sonra, bu su bardağını sağ elinize almalı ve sessiz bir yere geçip niyetinizi de düşünerek (yani hangi maksatla istek duasını yapacağınızı da düşünerek) kıbleye doğru yönelmeli ve su bardağı elinizde olacak şekilde gözlerinizi kapatıp ayakta iken 7 defa Fatiha Suresi’ni okumalısınız.

7 defa Fatiha Suresi’ni okurken yukarıda da tarif ettiğimiz gibi bir bardak su ile dolu olan bardağı sağ elinizde tutmalı ve bu şekilde niyetinize de odaklanarak istek duasının 1. aşamasını gerçekleştirmelisiniz; sonrasında gözlerinizi açmalı, dizüstü çökmeli ve şu tılsımlı sözcükleri 2 dizinizin arasına almış olduğunuz su bardağının üstüne okumalısınız:

  • “Allah’ım senden başka gidilecek kapı olmadığını fark eden bahtiyar kullar, elbette ki senin dergahına yönelmek dışında her eylemin gereksiz ve her işlemin lüzumsuz olduğunu fark edecektir; su gibi berrak olan kalbimdeki niyeti sana sunmak maksadıyla işte bir bardak dolusu suyu senin dergahına getirmişim. Suyun kalbine hükmeden adaletinin ve hikmetinin insanları bahtiyar kıldığı bu evrende, sana yönelen hiç kimsenin mutsuz olmadığını ve seni bilen yüreklerin tamamen dolu olduğunu bilmenin heyecanı ile istek duamı sana arz ediyorum.”

Bu tılsımlı sözcükleri su dolu bardağın üzerine okuduktan sonra şimdi istek duasının 2. aşaması olarak bilinen Şems Suresi aşamasına geçmelisiniz, şöyle:

İstek Duası ve Şems Suresi’nin 13. Ayeti

“Fe kâle lehum resûlullâhi nâkatallâhi ve sukyâhâ.”

Aynı pozisyonda ve aynı durumda iken yukarıdaki mübarek ayeti (yani Şems Suresi’nin 13. ayetini) yine bardağın üzerine okuyun ve bu okumayı 7 defa üst üste gerçekleştirin; üst üste 7 defa Şems Suresi’nin 13. ayetini bardağın üzerine okuduktan sonra ise şu tılsımlı sözcükler ile duaya devam edin:

İstek Duası ve Acayip Etkili Kelimeler

Şems suresinin 13. ayetini 7 defa içli bir şekilde telaffuz ettikten sonra, yine içli bir şekilde ve kısık bir ses tonuyla şu tılsımlı sözcükleri bardağın üzerine okumanız gerekmekte:

  • “Allah’ım tılsımların ve uygulamaların sahibi sensin, kudretin ve hikmetin sahibi sensin, faziletin ve izzetin sahibi yine sensin, sonsuz ilminin ve sonsuz derinliğinin bize armağan etmiş olduğu varlık hazineleri elbette ki senin kapına gelmekte; çünkü bu hazineler senin kapından çıkmakta ve senin rahmet hazinenden insanlara dağıtılmaktadır. İşte rahmet hazinene müracaat eden aciz bir kul olarak sana arz etmiş olduğum Şems Suresi’nin mübarek ayeti kerimesi hatırına, göndermiş olduğun peygamberlerin işlemiş oldukları sevaplar ve güzellikler hakkı için, sevgili kullarının ve kendine sevgili addettiğin evliyaların yüzü suyu hürmetine, yaratmış olduğun kainatta isteklerine ve arzularına boyun eğmiş olan mümin kullarının hürmetine, istek duamı kabul eyle, bana faziletini yoldaş eyle, beni güzellikler içerisinde bir ömre mazhar eyle, amin.”

İstek Duası Bittikten Sonra Suyun Toprağa Dökülmesi

Bu işlemi bitirdikten sonra (yani Şems Suresi’nin yukarıda bahsi geçen mübarek ayetini su bardağının üzerine okuduktan ve yine ardından da bu tılsımlı sözcükleri telaffuz ettikten sonra) şimdi istek duasının son aşaması olan suyun toprağa dökülmesi aşamasına geçmeli ve şu uygulamayı gerçekleştirmelisiniz.

Yine sizi hiç kimsenin göremeyeceği bir şekilde sağ elinize almış olduğunuz su bardağını götürüp dışarıda bir toprak parçasının üzerine dökmeli, bardağı, suyu dökmüş olduğunuz toprak parçasının üzerine koymalı ve bardağın üzerine 3 defa İhlas Suresi’ni okuyup şu sözcükleri telaffuz etmelisiniz:

  • “İlahi, senin için ve senin varlığın hatırına yapmış olduğum duanın, katında kabule karin olması ve kudretinin sonsuzluğu içerisinde güzellikler ile ödüllendirilmek için sana yöneldim, lütfen beni reddetme ve lütfen bana merhamet eyle, amin.”

Bu işlemi bu şekilde bitirdikten sonra istek duası da bitmiş olacak, bu aşamadan sonra yine sağ elinize alıp götüreceğiniz bardağı artık günlük işlerinizde kullanabilir ve her türlü amaç için kullanabilirsiniz. Size istek duasının detaylarını ve nasıl yapılması gerektiğini anlattığımız bu yazıyı bitirmeden önce çok önemli bir tavsiyede daha bulunmak istiyoruz.

İstek Duası ve Her Kapıyı Açan Murat Duaları Kitabı

Birçok insanın isteklerine kavuşabilmek için ya da önünü kesen engelleri kaldırabilmek için yanlış yollara başvurduğunu görüyoruz maalesef. Özellikle de müslümanların ve müminlerin yanlış adımlar atması ve kötü yollara başvurması bizi acayip şekilde rahatsız etmekte ve kalbimizi üzmekte.

İşte bu anlamda bir müminin yanlış yollara başvurması ve kötü işler çevirmesi yerine amacına ulaşması ve muradına kavuşması adına başvurabileceği yüzlerce mucizevi dua olduğunu bilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle size Abdülkadir Çelik Bey’in hazırlamış olduğu Her Kapıyı Açan Murad Duaları adıyla da bilinen Kenzül Dua Kitabını mutlaka başucu kitabı haline getirmeniz gerektiğini anlatma ihtiyacı hissettik.

Bu nedenle bu değerli kitabın indirme linkini ve bazı okuyucu yorumlarını aşağıya alıyoruz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Şu dua yazımızı da okuyabilirsiniz: Kocayı Kendine Bağlamak için Defalarca Denenmiş Bir Dua

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*