Huzur Duası Uygulaması Size Mutluluk ve Sükûnet Kazandıracak Okuyun

Huzur Duası Oldukça Tesirli Bir Sükûnet ve Saadet Uygulamasıdır

Hayat şartlarının insanları sıkıntılara ve problemlere sevk ettiği bir dünyada yaşamak gerçekten de zor, böyle bir dünyada huzur ve saadet, mutluluk ve mesruriyet hislerini yaşayabilmek için kişinin ilahi bir kaynağa ihtiyacı olduğunu biliyoruz ve insanların ilahi bir desteğe bel bağlamak zorunda olduğunun da elbette ki farkındayız.

  • İşte bu noktada yanlış yollara sürüklenmek ve yanlış şeylere müracaat etmek yerine kişinin huzur duası ile hayatını yönlendirmesi ve kendisini deşarj etmesi gerektiğine de kesinlikle inanıyoruz.

Bu nedenle bu yazımızı en detaylı ve açıklayıcı ifadeler ile huzur duasına ayırmak istedik, bu yazıyı okuduktan sonra Allah’ın izniyle huzur duasının bütün inceliklerini öğrenmiş ve bu duayı gerçekleştirerek hayatınızı yönlendirebilmenin mümkün olduğunu da fark etmiş olacaksınız. Detaylarla size huzur duasını anlatmaya başlayalım:

Huzur Duası Ne Amaçla Okunur?

Değerli mümin kardeşlerimiz, huzur duası kişinin herhangi bir konuda kalbinde ve yüreğinde hissettiği huzursuzluğu ve sıkıntıyı giderebilmek için okunabilecek ve iç sıkıntısını telafi etmek için uygulanabilecek son derece güzel ve kıymetli bir duadır.

  • Bu duayı sadece kendi sıkıntılarınızı ve huzursuzluklarınızı telafi etmek ve gidermek maksadıyla değil, aynı zamanda çevrenizde bulunan ve huzursuzluğu ile gündeme gelen insanları da yeniden hayata döndürmek ve onların da yeniden rahatlamasına ve selamete kavuşmasına vesile olmak maksadıyla uygulayabilirsiniz. Kısaca huzur duası hem kendiniz hem de değer verdiğiniz insanlar için uygulanabilecek, huzursuzluğu gideren ve iç sıkıntısını def eden mucizevi niteliklere sahip önemli bir duadır.

Huzur Duası Size Hangi Anlamda Yardımcı Olacak?

Şimdiye kadar huzur duasını doğru bir şekilde gerçekleştiren birçok kişinin aile hayatında yaşamış olduğu sıkıntılardan tutun iş hayatında yaşamış oldukları problemlere kadar birçok problemlerinin ortadan kalktığı ve birçok sıkıntılarının tamamen giderildiği görülmüştür.

  • Bu nedenle siz de huzur duasını uygun bir şekilde yaparak hem iş hayatında hem aile hayatında hem de sosyal hayatta karşınıza çıkabilecek bütün sıkıntıları atlatmanın ve bütün huzursuzlukları gidermenin bir yolunu ve mucizevi bir vesilesini bulmuş olacaksınız.

Özetle huzur duası kişinin hayatı boyunca karşılaşabileceği her türlü mutsuzluğu ve huzursuzluğu giderebilmek maksadıyla uygulayabileceği oldukça kesin ve keskin bir duadır.

Birçok Kişinin Huzur Duası Neden Kabul Olunmaz?

Eğer huzur duasını tarif ettiğimiz şekli ile gerçekleştirebilirseniz, bu duanın en kısa zamanda kabule karin olduğunu görerek mutluluk ve huzur ile dolmaya başlayacaksınız; fakat maalesef birçok kişi huzur duasını doğru bir şekilde yapamadığı için bu duanın faydasız olduğunu zanneder ve hayatının geri kalan kısmında huzursuz ve mutsuz bir ömür yaşamak zorunda kalır.

  • Oysaki huzur duasının kabule karin olması için öncelikle bu duayı uygun bir şekilde tatbik etmeli ve hiç kimseye haber vermeden yapmalı ve sonrasında da aşağıda sunacağımız ayrıntıları harfiyen uygulamaya gayret göstermelisiniz.

Kısaca huzur duası gizli kalması gereken dualardan biridir ve böyle yapıldığında kişinin bahtiyarlığa ve selamete ulaşmasına vesile olmaktadır, aynı zamanda bu dua çok önemli bir malzeme ile gerçekleştirilir ve bu malzeme ile tatbik edildiğinde zaten mucizevi sonuçlarla kişiyi bahtiyarlığa sevk eder.

Bir Başka Dua: Hiç Bu Kadar Etkili Bir Dilek Duası Okumadınız

Huzur Duası Nasıl Yapılır?

Huzur duasını yapmaya başlamak için evvela sessiz bir yere geç, orada daha önce temin etmiş olduğun bir kaşık sirkeyi yanına al, bu sirkenin elma sirkesi ya da üzüm sirkesi veya başka bir sirke olması çok da önemli değildir.

  • İslam alimleri kişinin sessiz bir yere geçmesi ve bir çay kaşığı dolusu sirkeyi yanına alması gerektiğini ifade etmişlerdir sadece, çünkü bu huzur duası sirke ile gerçekleştirildiğinde oldukça etkili sonuçlara vesile olur ve kişi bahtiyarlık içerisinde huzur ve saadete kavuşur denilmiştir.

Tarif ettiğimiz gibi sessiz bir yere geç, bir çay kaşığı dolusu sirkeyi yanına al ve kıbleye dönüp ayakta iken 7 defa Bismillahirrahmanirrahim de ve bu esnada gözlerin kapalı olsun, gözlerin kapalı bir şekilde ve bir çay kaşığı dolusu sirke elinde olacak biçimde 7 defa Bismillahirrahmanirrahim mübarek kelimesini telaffuz ettikten sonra gözlerini aç ve sağ elinde tutmuş olduğun bir çay kaşığı dolusu sirkeyi iç. Sonrasında da aşağıdaki uygulama ile devam et:

Şimdi bir çay kaşığı dolusu sirkeyi içtikten sonra, dizüstü çök, elindeki çay kaşığını iki dizinin arasına koy ve bu çay kaşığının üzerini şu tılsımlı sözcüklerle seslen:

  • “Allah’ım kapın, gidilebilecek en huzurlu ve en bahtiyar kapıdır, sana gelen ve sana yönelen kalbinde herhangi bir darlık ve herhangi bir zorluk hissetmez. İşleri tamamen açılır, güzellikler ve mutluluklar içerisinde yaşamaya başlar, hem ailevi ilişkilerinde hem de sosyal hayatında mutluluk ve saadet ile dolmaya başlar. Sana yönelen, seni bilen ve sana itaat eden yürekler elbette ki huzurun kaynağı haline gelir. Sen kainatı yoktan var eden kudretin sahibi olarak insanlara mutluluk ve bahtiyarlık nasip eder, onları faziletin kalbine sevk eder ve her kuluna en güzel yardımı ihsan ederek onlara saadet ile nimetlerini bahşedersin. Bana da huzur nimetini bahşederek bahtiyarlığı nasip eyle, amin.”

Bu uygulamanın ardından huzur duasının ikinci aşaması olan Leyl Suresi’nin 3. ayeti kısmına geçmelisin, şöyle:

Huzur Duası ve Leyl Suresi’nin 3. Ayeti

“Ve mâ halâkaz zekera vel unsâ.”

Yukarıdaki mübarek ve iç açıcı kelimeleri söyledikten sonra, yine çay kaşığının üzerine Leyl Suresi’nin 3. ayeti olan ve yukarıda vermiş olduğumuz mübarek ayeti 7 defa okumalısın ve bu okuma esnasında da yine içtenlik içerisinde Allah’ın sana ve sevdiklerine huzur ve saadet bahşetmesi için temennide ve istekte bulunmalısın. Bu temenni ve istekler sonrasında ise huzur duasının bir sonraki aşaması olan aşağıdaki mübarek kelimelerle Allah’a yönelmelisin:

Huzur Duası ve Çok Önemli Kelimeler

  • “Kudretinin varlığı ve yegane yaratıcı olmanın bizim için ne kadar anlamlı olduğunu seni tanıyan ve seni yüreğinde hisseden insanlar dışında hiç kimse fark edemez ve anlayamaz, sana dua etmenin insan onuru için ne kadar şerefli ve ne kadar bahtiyarlık verici bir olgu olduğunu bu muhteşem zevki tatmayan hiç kimse anlayamaz ve hissedemez. İşte kapına gelmenin bahtiyarlığı yüreğimde oluşmakta ve işte huzurun kalbine yürümenin mutluluğu beni içten içe sarmakta. İşte sana yönelmenin huzur ve dinginliği bana sirayet etmekte ve işte kapına müracaat etmenin yüceliği ruhumu okşamakta. Allah’ım, huzur ve saadet için kapına gelen kullarını hiçbir şekilde geri çevirmediğin gibi ben de huzur ve saadet için kapına geliyorum ve senin dergahını en içli eda ile ve en güzel üslup ile çalmaya çalışıyorum. Ne olur dualarımı kabule karine eyle, mutluluk ve huzur yolculuğunda bana bahtiyarlık, güzellik, saadet ve huzur nasip eyle, amin.”

Bu ifadeleri okuyup bitirdikten sonra huzur duasının son aşaması olan İnşirah Suresi aşaması ile duanı bitirmelisin, şöyle:

Huzur Duasının Son Kısmı Olan İnşirah Suresi

Bu sözcükleri telaffuz ettikten sonra 3 defa İnşirah Suresi’ni okuyarak kaşığı sağ avucuna almalı ve onun üzerine üflemelisin ve ardından da huzur duası uygulamasını bitirmelisin; bu aşamadan sonra avucundaki kaşığı götürüp hiç kimsenin göremeyeceği bir yerde toprağa gömerek duanın son aşamasını da tamamlamalı ve duayı sonuca ulaştırmalısın.

Bu önemli duayı aktardıktan sonra şimdi önemli bir tavsiye ile yazımızı bitirmek istiyoruz:

Huzur Duası Konusunda Bir Tavsiye Daha

İnsanların yanlış yollarda vakit harcaması ve zaman kaybetmesi, yine yanlış eğilimler ve yanlış yönelimler ile huzurlarını ve mutluluklarını kaybetmeleri gerçekten içler acısı ve tüyler ürpertici durumlara sebebiyet vermekte. İşte bu bağlamda yanlış yollara yönelmek ve yanlış adımlar atmak yerine en doğru adımlarla Allah’a yönelmenin bilinci içerisinde olmak gerektiğini ifade etmeliyiz.

Bu anlamda da size Kenzül Dua adıyla da bilinen Her Kapıyı Açan Murad Duaları Kitabını tavsiye etmeliyiz, bu kitabın ne kadar mucizevi özelliklere sahip olduğunu okuyucu yorumlarını incelediğinizde çok daha açık bir şekilde anlayacaksınız. İşte bazı okuyucu yorumları ve kitabın indirme linki:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Şu dua yazımızı da okumalısınız: Hiç Kimse Bu Kadar Tesirli İstek Duası Okumadı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*