İşlerin Açılması için Dua Neden Çok Etkili?

İşlerin Açılması için Duanın Tüm Detayları, Yapılışı, Okunuşu…

Birçok kişi işlerinin kesat gitmesi nedeniyle sıkıntı yaşamakta ve ne yapacağını bilememenin endişesi ve kaygısı içerisinde hareket etmektedir maalesef. Yine birçok kişi, işlerinin açılması için hangi adımları atması gerektiğini bilmediği için ciddi anlamda maddi darlık çekmekte ve bu maddi darlık neticesinde de yanlış yollara başvurabilmektedir.

  • İşte bu anlamda size işlerin açılması için çok etkili bir dua aktarmaya karar verdik ve bu yazımızı bu duanın mucizevi özelliklerine ayırmak istedik.

Eğer yazıyı baştan sona kadar dikkatli bir şekilde okuyup işlerin açılması için duayı da uygun bir şekilde yapabilirseniz, inşallah işlerinizin açıldığına şahit olacak, maddi anlamdaki darboğazdan kurtulacak ve daha faziletli bir ömür yaşama yolunda hareket etmiş olacaksınız.

İşlerin Açılması için Dua Neden Etkisiz Oluyor?

Konunun detaylarına başlamadan önce işlerin açılması için dua eden insanların, bu dualarının neden etkisiz ve işlevsiz olduğu konusuna kısaca değinmek istiyoruz.

İşlerin açılması için dua neden etkisiz olur, çünkü birçok kişi bu duayı nasıl yapması gerektiğini bilmez ve duanın işlem basamaklarını bilmediği için de yanlış adımlar atar, yanlış uygulamalar gerçekleştirir ve en nihayetinde de yanlış yaptığı için duanın tesirsiz olması neticesi ile karşılaşıp maddi darboğaza girmeye devam eder.

İşlerin Açılması için Duada Kalem Neden Olmalı?

İşlerin açılması için dua yanlış yapıldığında etkisiz sonuçlara sebebiyet verdiği için, yukarıda da değindiğimiz gibi doğru yapılması gereken ve işlem basamaklarına kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir duadır ve bu anlamda kırmızı kurşun kalem ile yapılan bu duanın belki de olmazsa olmaz malzemelerinden birinin de kırmızı kurşun kalem olduğunu bilmek zorundasınız.

  • Evet, birçok kişinin işlerinin açılması için dua etmesine rağmen dualarının etkisiz ve işlevsiz olması, kırmızı kurşun kalem ile yapılması gereken bu duanın bu malzemesinin kullanılmamasından kaynaklanmaktadır.

Bu bağlamda yanınıza herhangi bir kırtasiyeden alabileceğiniz ya da herhangi bir yerden temin edebileceğiniz kırmızı bir kurşun kalem almalı ve duayı bu malzeme eşliğinde gerçekleştirmelisiniz, şöyle ki:

İşlerin Açılması için Dua Nasıl Yapılır?

Cenabı Hak, Kalem Suresi’nde bize kalemin ne kadar önemli ve ne kadar değerli bir varlık olduğunu ifade etmiştir ve Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam da kalemin ilk yaratılan nesnelerden biri olduğunu bildirmiştir.

  • Bu anlamda bu mübarek malzeme ile yapılacak olan işlerin açılması için dua, sizin de hayatınızda çok güzel gelişmeler yaşanmasına vesile olacaktır inşallah. Bu anlamda duayı şöyle yapmalısınız:

Sessiz bir yere geçip kırmızı kurşun kalemi de sağ elinize alıp ardından da bu sessiz yerde kıble yönüne doğru yönelmeli, ayaktayken ve gözleriniz kapalı bir vaziyette iken 7 defa İhlas Suresi’ni içtenlikle telaffuz etmeli, bu esnada da Allahu Teala’nın kudretine ve ilminin sonsuzluğuna iltica ederek onun size de en güzel şekilde şifa ve rahmet vereceğini ve maddi anlamdaki darboğazdan sizi kurtaracağını düşünmeye çalışmalısınız.

İlgili Yazı: Sevgi Duası ile Özel Hayatınız Çok Daha Mutlu Geçecek İnşallah

Bu düşünceler eşliğinde 7 defa İhlas Suresi’ni okuduktan sonra gözlerinizi açıp dizüstü çökmeli, 2 dizinizin arasına almış olduğunuz kırmızı kurşun kalemin üzerine şu sözcükleri okumalısınız:

  • “İlahi, rahmetin elbette ki sonsuzdur, merhametin kesinlikle bütün kullarını kapsayıcı bir niteliğe sahiptir, merhametine ve rahmetine iltica eden hangi kul biçare kalmış ve hangi insan yarı yolda kalmanın üzüntüsünü yaşamıştır ki? İşte mübarek kıldığın kalemin üzerine okuduğum mübarek sözler ile işlerin açılması için duanın kabulünü talep etmekteyim.”

Bu tılsımlı sözcükleri işlerin açılması için dua için okuduktan sonra duanın 2. aşaması olan Ya Rezzâk kısmına geçerek şu uygulamalarla devam etmelisiniz:

İşlerin Açılması için Dua ve Ya Rezzâk Esması

Yukarıdaki uygulamayı aynen ve harfiyen tatbik ettikten sonra şimdi de kırmızı kurşun kalemin üzerine 77 defa Ya Rezzâk esmaül hüsnasını kısık bir ses tonuyla ve içli bir eda ile okumalı, bu telaffuz esnasında da Cenab-ı Hakk’ın Rezzâk esmaül hüsnasının insanlara en güzel şekilde rızık dağıtan ve onları en güzel şekilde faziletlere mazhar kılan bir potansiyel ile dolu olduğunun bilincinde olarak hareket etmelisiniz ve bu okumayı gerçekleştirdikten sonra ise yine kırmızı kurşun kalemin üzerine şu tılsımlı sözcükleri okuyarak Allah’a samimiyet ile yönelmenin mutluluğunu yaşamalısınız:

İşlerin Açılması için Duanın Tılsımlı Sözleri

  • “İlahi, kırmızı kurşun kalemi mübarek kılan hikmetin, elbette ki bizim bilmediğimiz hakikatleri biliyor ve elbette ki yolumuzu aydınlatma anlamında hikmetinin ve ilminin sonsuzluğu kainatı kapsıyor; işlerimin açılması için maddi anlamdaki darboğazdan kurtulmak için ve bana güç olmaya başlayan hayat külfetini daha rahat bir şekilde omuzlayabilmek için merhametine ihtiyacım var ve sana bu anlamda yönelmiş bulunmaktayım. Katına gelen insanların en güzel şekilde rızıklandırıldığını ve onlara en hayırlı ödüller verildiğini, müjdeli ve hayırlı haberler aldıklarını elbette ki biliyoruz; zaten bu bilinçtir ki bizi ayakta tutmakta ve bu bilinçtir ki bize ümit ışığı saçmaktadır. Allah’ım ümit ışığımızı yarı yolda bırakma ve bize katından en güzel merhameti layık görüp işlerin açılması için duayı kabul eyle, amin.”

Bu okuma sonrasında işlerin açılması için duanın amacına ulaşması ve size faziletler kazandırması için duanın son aşaması olan Yunus Suresi 17. ayet aşamasına geçmeli ve şöyle devam etmelisiniz:

İşlerin Açılması için Dua ve Yunus Suresi 17. Ayet

“Fe men azlemu mimmenifterâ alâllâhi keziben ev kezzebe bi âyâtih innehû lâ yuflihul mucrimûn.”

Bu mübarek ayeti yine kırmızı kurşun kalemin üzerine 7 defa okuyup bu okuma esnasında da bütün peygamberlerin Allahu Teala’nın faziletiyle yüceliğini ve bütün evliyaların yine Cenab-ı Hakk’ın sonsuz nuru ve hikmeti ile vücut bulduğunu ve muazzam noktalara ulaştıklarını düşünmeye, dolayısı ile Allahu Teala’nın her kuluna en güzel şekilde muamele buyurduğu gerçeğini de aklınızda tutmaya çalışmalı ve bu mübarek ayeti 7 defa okuduktan sonra şu aşama ile duayı bitirmelisiniz:

İşlerin Açılması için Duada Kalemi Gömmek

Şimdi işlerin açılması için duanın amacına ulaşması maksadıyla ve yapmış olduğunuz duanın tam manası ile size huzur ve saadet katması, sizi en güzel şekilde amacınıza ulaştırması ve size bahtiyarlık taşıması maksadıyla bu noktada 2 dizinizin arasına almış olduğunuz kırmızı kurşun kalemi sağ elinize alıp hiç kimsenin göremeyeceği bir yerde bir toprak parçasının içerisine gizli şekilde gömerek işlemi bitirmelisiniz.

Yalnız kırmızı kurşun kalemi hiç kimsenin göremeyeceği bir yerde toprak parçasının içine dik bir şekilde gömerken kalemin uç kısmının altta kalmasına dikkat etmelisiniz ve bu uygulamayı bitirdikten sonra da şu sözcükler ile işlerin açılması için duayı noktalamış olacaksınız:

  • “Allah’ım sana yönelen içli yüreklerin ve seni bilen samimi ruhların hatırı için kapına geldim, seni bilen ve seni tanıyan insanların çaresiz kalmadıklarına defalarca şahit oldum, çünkü sen demir kapıyı kapatan altın kapıyı açan hikmetin ve kudretin ile yaratmış olduğun bütün mahlukata en güzel rızkı dağıtır ve en güzel muamele ile onları şereflendirip onurlu kılarsın. Onur ve şeref, izzet ve ikram elbette ki sendendir, işte ben de onur ve şeref ve izzet ve ikrama kavuşabilmek için gidilebilecek en güzel kapıya geldim ve başvurulabilecek en güzel noktaya iltica ettim, bu ilticanın hatırı için bana işlerin açılması için duayı görme ve hayata geçirme şerefini nasip eyle, amin.”

Bu tılsımlı sözcüklerle işlerin açılması için duayı bitirmiş olacaksınız, artık o bölgeden ayrılabilir ve günlük rutin hayatınıza dönerek başka işlemler yapmaya başlayabilirsiniz. Bu bağlamda güzel bir tavsiye ile yazımızı bitirmek istiyoruz:

İşlerin Açılması için Dua Özel Bir Tavsiye

Çok seveceğiniz ve hayatınıza renk katacağını düşündüğümüz Kenzül Dua Kitabını kesinlikle tavsiye etmek istiyoruz, çünkü şimdiye kadar bu dua kitabını tavsiye edip de pişmanlık yaşadığımız hiç kimse olmadı ve bu dua kitabını okuyup da içindeki muazzam duaları hayatına geçirip yarı yolda kalan hiç kimseyle karşılaşmadık. Bu anlamda bazı okur yorumlarını ve kitabın indirme linkini aşağıya aldık:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Şu dua yazımızı da okumalısınız: Aşk Duası Uygulaması ile Muazzam Değişimler Yaşamak İster misin?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*