Kazanç Duası 4 Farklı Konuda 4 Etkili Niyaz

En Tesirli Kazanç Dualarının Sözleri ve Okunma Adabı

Müminlerin helal kazanç elde etmek için çalışıp çabalamaları ve rızıklarının peşinden koşmaları kadar doğal bir şey yoktur. Elbette ki rızık veren ve kullarına her konuda lütufta bulunan yüce Allah’tır. Ancak yüce Allah kullarının rızık kazanmak için emek vermelerini de onlara farz kılmıştır. Yani müminler çalışıp çabalayacak fakat nihayetinde rızık verenin yüce Allah olduğunu kabul edecektir.

  • İnsanların sahip olduğu zenginlik de çektikleri yoksulluk da bu dünyadaki birer sınanma aracıdır. Her iki durum da kişinin sınava tabi tutulmasından başka bir şey değildir. Mümin hangi durumda olursa olsun her halükarda Rabbine şükretmelidir.

İslam tarihi boyunca okunan muhtelif kazanç duaları vardır. Bu kazanç dualarının her biri farklı alanlarda okunmaktadır. Duaları okuyarak geniş bir rızık ile nasiplenen çok sayıda müminin anlatımları bulunmaktadır. Aşağıda sahih kaynaklarda geçen 4 farklı konuya dair 4 kazanç duasının sözlerine yer verilmiştir. Ayrıca duaların okunma adabı hakkında da önemli bilgiler verilmiştir:

Yoksulluktan kurtulmaya vesile olan kazanç duası

Kaynaklarda “Hz İsa’nın duası” olarak da geçmektedir. Bu duanın her sabah üç defa okunduğu evlerde inşallah yoksulluk çekilmeyecektir. Kuran-ı Kerim’in ayeti olan bu dua aynı zamanda “hayırlı bir iş bulma duası” ve “borçlardan kurtulma duası” hükmünde de okunmaktadır.

Bismillahirrahmanirrahim

Kale ıysebnü meryemellahümme rabbena enzil aleyna maidetem mines semai tekunü lena ıydel li evvelina ve ahırina ve ayetem mink verzukna ve ente hayrır razikıyn. (amin)

Duanın Türkçe meali

Meryemoğlu İsa da: “Allah’ım, Rabbımız, bizim üzerimize gökten bir sofra indir ki, bizim için, önce ve sonra gelenlerimiz için bir bayram ve senden bir mucize olsun. Bizi rızıklandır, sen rızık verenlerin en hayırlısısın!” dedi. (Mâide-114)

İlginizi Çekebilir: İşlerin Açılması İçin Dua

Kişinin büyük bir zenginliğe ulaşmasına vesile olan kazanç duası

Zenginliğe sahip olmak ve kazanılan malı Allah yolunda harcamak isteyen müminlerin okuduğu bir duadır. Hz Süleyman’ın büyük servete sahip olmasına vesile olan niyazdır. Bu duayı okuyarak zenginleşme talebinde bulunan müminler zenginliğin kişiye birçok sorumluluk yüklediğini bilmeli ve büyük servete kavuştuklarında harama tevessül etmemeleri gerektiğini asla unutmamalıdır.

Bu kazanç duasının her cuma sabahı okunması makbul kabul edilmektedir.

Bismillahirrahmanirrahim

Kale rabbığfir lı veheb li mülkel la yembeğıy li ehadim mim ba’di inneke entel vehhab. (amin)

Duanın Türkçe meali

Süleyman, “Ey Rabbim! Beni bağışla. Bana, benden sonra kimseye layık olmayacak bir mülk (hükümranlık) bahşet! Şüphesiz sen çok bahşedicisin!” dedi. (Sad-35)

Helal yollardan zenginleşmeye vesile olan kazanç duası

Hz Muhammed’in Hz Ali’ye öğrettiği bir duadır. Bu duayı okuyan müminler inşallah yaptıkları her türlü alışverişten kazançlı çıkacaklar ve hiçbir şekilde maddi sıkıntı yaşamayacaklardır. Sahih hadis kitaplarında geçen bu önemli duanın gün içinde iki defa (sabah ve akşam) okunması tavsiye edilmektedir.

Bismillahirrahmanirrahim

“Allahümme’kfini bi helalike an haramike veğnini bi fadlike ammen sivake.” (amin)

Duanın Türkçe meali

“Allah’ım! Bana helal rızık nasip eyle haramlardan koru! Lütfunla beni senden başka kimseye muhtaç etme!” (Tirmizi)

Kazanç duası hükmünde okunan 7 esma

Allah’ın güzel isimlerinden olan şu 7 esmanın gün içinde fırsat bulundukça niyaz edilmesi inşallah işlerin rast gitmesine vesile olacak ve müminlerin kazancının bollaşmasına vesile olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Latif

Ya Gani

Ya Muğni

Ya Mukit

Ya Rezzak

Ya Muhsi

Ya Kerim (amin)

Kazanç duası hükmünde okunan esmaların Türkçe karşılığı

El-Latif esması “kullarına lütufta bulunan, sonsuz kerem sahibi olan” manasındadır.

El-Gani esması “çok zengin olan, zenginlikte dengi bulunmayan” demektir.

El-Muğni, “dilediğini zengin eden” anlamında gelmektedir.

El- Mukit, “besleyen, bakıp koruyan” manasındadır.

El-Rezzak esması “rızık veren” anlamı taşımaktadır.

El-Muhsi, “her şeyin sayısını eksiksiz bilen” manasındadır.

El-Kerim esması “çok cömert olan, sınırsız ikramda bulunan” anlamına gelmektedir.

Kazanç duası okuyacak müminlerin dikkat etmeleri gereken 3 önemli husus

Büyük alimler kazanç duası okuyarak yüce Allah’tan lütuf dileyen müminlerin şu hususlara dikkat etmeleri gerektiğini buyurmaktadır:

  1. Daha fazla servet kazanmak için faiz, tefecilik ve kul hakkı yemek gibi dinen caiz olmayan yollara başvurulmamalıdır. Bir mümin sadece helal kazanç peşinde koşar ve diğer gelir yolları fırsat olarak karşısına çıksa bile bunları elinin tersi ile geri çevirir.
  2. Kazanılan malda yoksulların da payı vardır. Bu itibarla bir mümin malının zekatını tam olarak vermelidir. Ayrıca sadaka vermek de ihmal edilmemelidir. Unutulmamalıdır ki sadaka vermek kaza belayı def eder, kişiyi her türlü musibete karşı muhafaza eder ve malın da bereketlenmesini sağlar.
  3. Kazanç duası okuyacak müminler içten duygularla dua etmenin duaların kabulünde en önemli şart olduğunu bilmelidir. Zira kişinin tüm kalbiyle el açması halinde inşallah elleri boş çevrilmeyecek ve duaları kabul görecektir.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*