Muazzam Etkili ve Kalıcı Dualar ve Zikirler Hayatınız Değişecek İnşallah!

Muazzam Etkili ve Kalıcı Dualar ve Zikirler Hayatınız Değişecek İnşallah!

Değerli mümin kardeşlerimiz, size dualar ve zikirler başlığı altında 5 adet oldukça önemli duadan ve zikirden bahsedeceğimiz bu yazıyı oldukça dikkatli bir şekilde okumanızı önermekteyiz.

  • Zira aktaracağımız dualar ve zikirler gerçekten de sizi mucizevi boyutlara taşıyabilecek ve size gerçek anlamda ilahi mucizeler gösterebilecek potansiyele sahip olan dualar ve zikirlerdir.

Bu bağlamda yazı boyunca dikkatinizi uyanık tutup dualar ve zikirler konusunda aktaracağımız bilgileri son derece dikkatli bir şekilde incelemenizi öneririz ve bu bağlamda aşağıdaki detayları bilmeniz gerektiğini de ifade etmek isteriz:

Dualar ve Zikirler 1, Her Türlü Murat için İnşirah Suresi

İslam alimlerinin beyanlarını incelediğimizde ve bu önemli şahsiyetlerin kitaplarına göz attığımızda dualar ve zikirler başlığı altında son derece etkili ve güçlü niyazlar ve zikirler aktarıldığını görmekteyiz, bu bağlamda İnşirah Suresi ile alakalı aktarılan şu önemli bilgi son derece hayati bir detay sunmakta:

Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam bize şu değerli bilgiyi aktarmıştır:

  • “Bir kişi kendisini İnşirah Suresi’nin kollarına bırakıp gün içerisinde toplamda 7 defa İnşirah Suresi’ni muhtelif zamanlarda okursa ve bunu bir ay boyunca devam ettirirse, o kişiye rahmet hazineleri sonuna kadar açılacak ve o kişi Cenab-ı Hakk’ın nazdar ve niyazdar bir kulu olarak hayatını sürdürüp her türlü muradına ve her türlü dileğine kavuşmanın mutluluğu ve huzuru içerisinde müthiş bir ömür sürecektir.”

Evet Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselamdan aktarılan ve İnşirah Suresi’nin faziletini dile getiren bu ifadeler gerçekten de İnşirah Suresi’ni gün içerisinde 7 defa okuyan ve bunu 1 ay boyunca devam ettiren kişilerin her türlü fazilete ve her türlü muradına kavuşabileceğini dile getirmektedir.

  • Nitekim tarihi kaynakları incelediğimizde ve konuyla alakalı İslam alimlerinin bildirilerini esas aldığımızda gerçekten de İnşirah Suresi’ni günde 7 defa muhtelif zamanlarda okuyan ve bunu bir ay boyunca sürdüren insanların kavuştukları faziletleri ve ulaştıkları mutlulukları gözler önüne sermektedir.

Öyle ise dualar ve zikirler konusunda araştırma yapan her mümin, öncelikle İnşirah Suresi’ni esas almalı ve bu mübarek sureyi gün içerisinde 7 defa okumayı adet haline getirip bunu bir ay boyunca sürdürmeye gayret göstermelidir.

Şimdi de dualar ve zikirler başlığı altında bir başka önemli dua ve zikirden bahsederek yazımıza devam edelim:

Dualar ve Zikirler 2, Huzur ve Saadet için Duha Suresi

Konuyla alakalı İslam alimlerinin kitaplarını incelediğimizde ve onların mübarek söylemlerine kulak verdiğimizde son derece önemli dualar ve zikirlerden biri olarak aktarılan Duha Suresi’nin ne kadar faziletli ve ne kadar önemli olduğunu kolaylıkla kavrayabiliriz.

Çünkü birçok İslam alimi şunu açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur ve dile getirmiştir:

  • “Bir kişi Duha Suresini günde 21 defa okursa ve bunu bir hafta boyunca devam ettirirse, o kişi huzur ve saadet anlamında inanılmaz bir noktaya ulaşacak ve adeta peygamberlerin ve evliyaların huzuru ile ödüllendirilecektir.”

Bu noktada Duha Suresi’ni günde 21 defa okunmasının ve bunu bir hafta boyunca devam ettirilmesinin ne kadar önemli olduğunu açık ve net bir şekilde anlayabiliriz.

Eğer siz de kendinizi daimi bir huzur ve saadet içerisinde hissetmek, karşınıza çıkabilecek her türlü sıkıntı ve musibete göğüs gerebilecek bir potansiyele ve yeterliliğe ulaşmak isterseniz, Duha Suresi’ni günde 21 defa okumalı ve bunu bir hafta boyunca devam ettirerek huzur ve saadete ulaşmalısınız.

Şimdi de dualar ve zikirler başlığı altında bir başka önemli zikirden bahsedelim ve bu zikrin de ne kadar mucizevi olduğunu gözler önüne sermeye çalışalım:

Dualar ve Zikirler 3, Kötülüklerden Uzak Durmak için Kelime-i Tevhid Zikri

Bir kişinin dualar ve zikirler konusunda özellikle kelime-i tevhid duasını ve zikrini esas alıp hayatını anlamlandırması ve hayatına güzellikler çekmesi gerektiği, İslam alimleri tarafından defalarca kez ifade edilmiş ve kelime-i tevhid zikrinin kişiyi kötülüklerden uzak tuttuğu özellikle bildirilmiştir.

  • Bu anlamda tarihte yaşanan olaylar kelime-i tevhid zikrini gün içerisinde 21 defa tekrar eden kişilerin her türlü kötülükten uzak durduğunu ve her türlü musibetin kıskacından kurtulduğunu bize bildirmiştir.

Bu nedenle bir kişi hayatında gerçekten kötülükler yaşadığını ve problemli günler oluştuğunu hissediyorsa, kelime-i tevhid ile hayatına anlam katabilir ve çevresinde yaşadığı bütün kötülükleri uzaklaştırıp kendisine musallat olan bütün sıkıntıları alnının akıyla temizleyerek rahata ve selamete ulaşabilir.

Kelime-i tevhidin öyle bir mahiyeti var ki bu mübarek dua ve zikir kişinin kötü enerjilerin tamamından tam manası ile kurtulmasına da vesile olmaktadır.

Dualar ve Zikirler 4, Zenginlik ve Bereket için Vakıa Suresi’nin 7. Ayeti

Bir insan dualar ve zikirler ile zenginlik ve bereket içerisinde yaşayabilir ve ömrünün bundan sonraki kısımlarını tam manası ile zengin ve varlıklı bir insan olarak geçirebilir.

  • Bunun için tarihteki İslam alimlerinin aktarımlarını incelediğimizde ve yine tarihte yaşanan olayları mercek altına aldığımızda, dualar ve zikirler bağlamında zenginlik ve bereket için Vakıa Suresi’nin 7. ayetinin muazzam bir potansiyele sahip olduğunu görebiliriz.

Bu anlamda bir kişi Vakıa Suresinin 7. ayetini her gece uyumadan önce 7 defa okursa ve bu esnada da Cenab-ı Hakk’ın kendisini zenginlik ve berekete mazhar kılması için içtenlik içerisinde duasını tamamlarsa, o kişi en kısa süre içerisinde Allah’ın izniyle bereket ve zenginlik ile ödüllendirilecek ve hayatının bundan sonraki kısımlarında varlıklı bir insan olarak yaşamaya devam edecektir.

Bunun için kişi her gece uyumadan önce 7 defa Vakıa Suresi’nin 7. ayetini okumalı ve bunu bir alışkanlık haline getirmelidir.

Vakıa Suresi 7. Ayet-i Kerimesi Şöyle:

“Ve kuntum ezvâcen selâseh.”

Dualar ve Zikirler 5, Şirinlik ve İtibar için Kamer Suresi’nin 9. Ayeti

Dualar ve zikirler başlığı altındaki aktarımlarımıza devam edelim ve bilhassa İslam alimlerinin kaynaklarını esas alarak kişinin her türlü itibara ve şirinliğe kavuşabilmesi için okuması gereken Kamer Suresi’nin 9. ayet-i kerimesi ile yazımızı sürdürelim.

Bu anlamda bir kişi çevresindeki insanlar tarafından itibar görmek ve karşılaştığı hemen hemen her insan tarafından oldukça şirin ve sempatik bir biçimde algılanmak istiyorsa, bu kişinin Kamer Suresi’nin 9. ayet-i kerimesini her sabah uyandıktan sonra 9 defa okuması gerekmektedir.

  • Birçok insanın her sabah uyandıktan hemen sonra Kamer Suresi’nin 9. ayet-i kerimesini okuması sayesinde çevresinde müthiş bir izzet ve ikrama mazhar olduğu bilinmektedir.

Yine birçok kişinin bu sayede itibar ve şeref kazandığı, şirinlik ve sempati ile ödüllendirildiği bilinmektedir, bu nedenle Cenab-ı Hakkın kudretinin sonsuzluğuna iltica etmeli ve Kamer Suresi’nin 9. ayetini her sabah 9 defa okuyarak hayatınıza renk ve anlam katmaya çalışmalısınız.

Kamer Suresi’nin 9. Ayet-i Kerimesi Şöyle:

“Kezzebet kablehum kavmu nuhın fekezzebu abdena ve kalu mecnunuv vezducir.”

Evet, dualar ve zikirler başlığı altında çok önemli aktarımlarla hayatınıza anlam katmanızı sağlayacak bazı hususları sizinle paylaştık ve İslam alimlerinin bu konuda neler söylediklerini açık ve net ifadelerle size aktardık.

Şimdi de şiddetle tavsiye ettiğimiz ve gönül rahatlığıyla önerdiğimiz müthiş bir kitap üzerinde durmak istiyoruz kısaca:

Dualar ve Zikirler Konusunda Müthiş Bir Başyapıt Olan Kenzül Dua Kitabı

Hayatı boyunca güzelliklere mazhar olmak ve hayatına gerçek anlamda hayır ve güzellik katmak isteyen her insanın adeta başucu kitabı olması gereken Kenzül Dua Kitabını gönül rahatlığıyla bütün okurlarımıza tavsiye etmekteyiz.

  • Zaten okurlarımız bu kitabı neden bu kadar rahat bir şekilde kendilerine tavsiye ettiğimizi diğer okuyucu yorumlarını mercek altına aldıklarında rahatlıkla anlayabilirler.

Bu anlamda kitabın indirme linkini ve bazı okuyucu yorumlarını aşağıya alıyoruz. Bu okuyucu yorumlarını incelediğinizde ne demek istediğimizi daha rahat anlayacaksınız ve Kenzül Dua Kitabının gerçekten etkili ve işlevsel olduğunu görerek bize dua edeceksiniz inşallah:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Eğer dualar konusunda daha detaylı bilgiler edinmek ve dua kültürünüze katkı sağlamak isterseniz, sitedeki farklı dua yazılarımızı da incelemelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*