Nazar Duası İnsanların Kurtuluş Reçetesiymiş

Nazar Duası ile Kurtulan Birçok Kişi Var

Osmanlı döneminde Muhterem Bey isimli bir kişi ile Ayşe Hanım isimli bir kadının çocuğu olan Rıza isimli bir çocuğun başına bir hal gelir ve bu durum, dönemin önemli bir İslam alimine bildirilir, daha doğrusu Muhterem Bey ile Ayşe Hanım, çocuğa nazar değmiş olabileceği ihtimalini de hesaba katarak bunu dönemin İslam alimine götürürler.

Dönemin İslam alimi de bu durumun nazar olduğunun farkına varır ve Rıza isimli bu çocuğa nazar duası okur.

Bu değerli İslam alimi, Ayşe Hanım ve Muhterem Bey’in çocuğu olan Rıza’ya nazar duası okuduktan sonra, çocuğun üzerindeki bütün musibetler ortadan kalkar ve çocuk gün geçtikçe ferahlamaya, serpilip büyümeye ve ruhsal anlamdaki bütün sıkıntılarından kurtulmaya başlar.

Dönemin İslam alimi Rıza’ya nazar değdiğini ve aynı zamanda gizemli güçler kullanıldığını da ifade eder ve nazar duasının hem nazara karşı ve kötü göze karşı bir savunma kalkanı olduğunu, hem de aynı zamanda kişiye uygulanan ve gıyabında yapılan kötü enerjileri kökünden söküp atma kabiliyetine sahip olduğunu da ifade ederek Ayşe Hanım ve Muhterem Bey’in gönlüne su serper ve bu insanların mutlu mesut bir hayat ile kalmalarına da vesile olur.

İşin güzel tarafı, İslam tarihinde ve bilhassa Osmanlı döneminde nazar duası uygulaması çok defa yapılmıştır ve bu uygulamaların her biri neticesinde nazar duası, gücünü ve etkisini göstererek kendisine kötü enerji ya da kem göz değen kişinin bunalımlarını ve yaşadığı stresi ortadan kaldırmıştır. İşte dönemin ünlü İslam aliminin çocuğa okuduğu nazar duası şöyledir:

“Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnûn(mecnûnun). Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn(âlemîne).”

Aşağıda duanın okunuşunu da bulacaksınız:

Bu nazar duasını yapacak olan kişiler duayı uygularken hangi şartları yerine getirmek zorunda olduklarını ve duanın etkisini göstermesi hususunda neler yapmaları gerektiğini aşağıda öğrenebilirler:

Nazar duası serinkanlı bir şekilde yapılmalı ve dua yapılırken yine serinkanlı bir şekilde duayı yapan kişi de kendisine nazar ya da kötü enerji uygulanan kişi de Allah’a teslim olup kalbinde zerre tereddüt yaşamadan Allah’ın merhametinin kendisine arka çıkacağını bilmelidir.

√ Nazar duasını okuyan kişi mümkünse abdest almalı ve iki rekat nafile namaz kılarak içindeki arzusunu Allah’a açmalı ve içten içe nazar duası yapacağını düşünerek namazını eda ederken Alemlerin Rabb’inin muhafazasını düşünmeli ve koruyuculuğuna itimat etmelidir.

√ Yine nazar duasını yapan kişi duayı bitirdikten sonra 77 kez Ya Hannan ve ardından da 77 kez Ya Mennan esmalarını okuyarak Allah’ım mübarek isimlerinden de feyiz alıp nazarın kalkmasını ve kötü güçlerin ortadan kaldırılmasını talep etmelidir.

Tüm bu noktalara dikkat eden kişilerin yaptıkları nazar duası Allah’ın izniyle etkisini göstermeye başlayacak ve Ayşe Hanım ile Muhterem Bey’in evladı olan Rıza’nın rahatlamasına benzer bir şekilde size yapılan nazar ve uygulanan kem göz de ortadan kalkacaktır inşallah.

Şu öneriyi de inceleyin:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*