Peygamber Efendimizin ve Evliyaların Müthiş Sabah Duası

Okuyacağınız 3 Adet Sabah Duası Sizi de Hayırlara Taşıyacak

Sabah duası kapsamında din büyüklerinin ve İslam alimlerinin bize sunmuş oldukları duaları yapmak, acayip bir şekilde hayat meşgalesi içerisinde dipdiri kalmamızı ve motive olmuş bir şekilde hayatımızı idame etmemizi sağlamaktadır.

  • Bu anlamda her müslüman sabah duasını mutlaka yapmalı ve bu şekilde kendisini dipdiri ve capcanlı bir biçimde hayata hazırlamalıdır. Kaldı ki aktaracağımız 3 adet sabah duasını yapan insanların fakirlik illetinden kurtularak zenginlik nimetine vâsıl oldukları (yani ulaştıkları) bilinmekle birlikte, aynı zamanda bu kişilerin itibar ve şeref kazandıkları, şirinlik ödülü ile ödüllendirildikleri ve aynı zamanda hastalıklardan kurtulup şifaya mazhar oldukları, yine aşk hayatlarında türlü türlü güzellikler yaşadıkları da bilinmektedir.

Öyleyse aktaracağımız sabah dualarına tam bir itimat ve teslimiyet ile yaklaşmanızı tavsiye ederiz:

Allah’ın İsmi ile Başlayan Mukaddes Sabah Duası

“Bismillâhi mecrâhâ ve mursâhâ, inne rabbî le gafûrun rahîm.”

Bir kişi sabah duası olarak bu duayı bir bardak suyun üzerine okursa, ardından da defa İhlas Suresi’ni okuyup Cenabı Hakk’ın kendisine güzellik ve hayır ihsan etmesini talep ederse, o kişinin gün içerisinde daima güzelliklerle karşılaşacağı, uğursuzluk ve bahtsızlık gibi kötülüklerden mümkün mertebe muhafaza edileceği ve başına gelebilecek her türlü olaydan güzel bir sonuç çıkarabileceği rivayet edilir.

  • Öyle ise siz de yukarıya almış olduğumuz duayı bir bardak suyun üzerine her sabah okuyup afiyetle içerek sabah duasını tatbik etmelisiniz.

Bunu yaptığınızda hem istediğiniz kişinin aşkını elde edebileceksiniz, hem de muradınıza kısa süre içerisinde kavuşup mutluluk dolu bir hayat yaşayacaksınız inşallah. Din büyüklerinin aktarmış oldukları bir başka sabah duası da şöyledir:

Sahabeleri İsnad Edilen Hayırlı Bir Sabah Duası

“Rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ.”

Rivayetlere göre bir kişi sabah duası için Hasan-ı Basri Hazretleri’nin yanına uğrar, hayatının kötü gidişatını dile getirir ve bu sıkıntılı süreçten kurtulabilmek için ne yapması gerektiğini ısrarla sorar. Hasan-ı Basri Hazretleri, bu zata yukarıdaki duayı tavsiye eder ve bu duayı bir bozuk paranın üzerine okuyup o bozuk parayı yanında taşıması gerektiğini söyler.

  • Ardından da ekler: “Bu bozuk parayı her sabah önüne koyup üzerine yine sabah duasını okuyup tekrar yanında taşımaya devam etmelisin.”

Adam, Hasan-ı Basri Hazretleri’nin söylemiş olduğu bu uygulamayı yapmaya başladıktan sonra, hayatındaki köklü değişikliklere şahit olup hayretler içerisinde kalmaya başlar; çünkü bu dua vesilesiyle birkaç gün içerisinde bahtsızlıktan ve uğursuzluktan tamamen kurtulduğunu görür.

Aynı zamanda yıllardır talep ettiği fakat bir türlü kavuşamadığı insanla arasının düzelmesi neticesinde güzel ve hayırlı bir işe de imza atmış olur. Yanı sıra yıllardır kurtulamadığı birçok hastalığın da bedeninden adeta sökülüp atıldığını görür.

İşte böylesine mucizevi etkilerle karşılaşmasına vesile olan sabah duası doğru uygulandığında, bizde de çok güzel sonuçlara vesile olacaktır Allah’ın izniyle.

İlgili Yazı: Dua Nedir, Duanın Muazzam Faziletleri Nelerdir?

Büyük Zatlara Ait Olan Başka Bir Sabah Duası

“Asâ en yehdiyeni rabbî li akrabe min hâzâ raşedâ.”

İslam alimlerinden bazılarının yukarıdaki duayı her sabah yaptıkları yani sabah duası olarak tilavet ettikleri bilinmektedir. Bu İslam alimlerinin söylemlerine göre aslında bu sabah duası, sadece bir niyaz olmaktan öte kişinin, Arşın hazinelerine sahip olmasını sağlayacak bir uygulamadır.

  • Yine rivayet edilir ki fakirlikten kurtulup zenginliğe kavuşan ve bir anda insanların gözünde itibar ve şeref kazanan insanların tamamı, bu duanın yüzü suyu hürmetine yüksek maddi ve manevi makamlara ulaşmıştır; isteyip de bir türlü kavuşamadığı isteklerini ve taleplerini gerçekleştirenler de yine bu uygulama sayesinde amaçlarına ulaşmışlardır.

Yanı sıra aşk hayatında düzen isteyen ve muntazam bir güzellik yaşayan insanların neredeyse tamamı bu sabah duasının feyzi ve bereketi ile güzellik içerisinde yaşamışlardır.

Bu sabah duasını her sabah 7 defa üst üste okumanızı tavsiye eder ve bu güzelliklerden sizin de mahrum kalmamanız gerektiğini dile getirmek isteriz.

Şu önerimizi de incelemelisiniz:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*