Şahmeran Duası ve 5 Önemli Detay, Herkes Şaşıracak

Şahmeran Duası Nedir, Bu Mübarek Dua Hangi Amaçlar için Tatbik Edilmelidir?

Duaların şahı ve niyazların en önemlisi olarak da şöhret bulmuş olan ve çok etkili olduğu sabit bulunan bu niyaz, şahmeran duası olarak adlandırılır. Tüm alimlerce bu duanın çok tesirli olduğu bilinir.

  • Okumayı bilenler ve okumayı tercih edenler bu duayı düzenli olarak okurlar. Bu dua bir çok istek ve duanın gerçekleşmesi için okunur. Başarılı olmak için, güzel kısmetlerle buluşmak için, şans ve baht güzelliği için mal ve mülkün hayırlı olması için okunabilir.

Şahmeran duasına okumaya başlamadan önce abdest alınması makbule geçer. Ve bu duayı düzenli yapmakta büyük fayda vardır. Duayı okuyan kimse mutlaka inanarak gönülden dua etmelidir. İnanılarak yapılan her dua daha makbul olmaktadır.

Şahmeran Duasının Okunma Amaçları Nelerdir?

Şahmeran duası bir çok durumda okunur. Bunların en yaygını nazar için ve kötü enerjinin dağılması için okunmasıdır. Şahmeran duası kötülüklerden korunmak için çok sık başvurulan bir duadır. Tüm kötülüklerden koruyabileceğine dair inanışlar bulunmaktadır.

  • Güzel kısmetlerle karşılaşmak için, kazancın bereketli olması için, musibetlerden kazalardan, belalardan korunmak için okunur. Aklınıza gelebilecek tüm istekler için şahmeran duasının okunmasu makbuldür.

Dua okunurken mutlaka istenilen güzellikler dile getirilmeli ve korunmak istenilen kötülüklerden korunma istenmelidir. Yeni iş arayanlar ve işe girecekler okumalıdır. Hastalıklardan kurtulmak için fakirlikten ve borçlardan korunmak için düzenli olarak 3 ya da 7 kez okunmasında büyük fayda vardır.

Şahmeran Duasının İcabetini Artırmak için Neler Yapılmalıdır?

Şahmeran duası oldukça uzun bir duadır. Bu dua içten samimi ve inanılarak gönülden yapıldığında mutlaka tesiri görülecektir. Şahmeran duası kişilerin genelde bildiği ve günlük yaşamlarına yansıttığı bir duadır.

  • Borç içinde olanların düzenli okuması ile tesirli olduğu görülmüştür. Ve kazanılan paranın bereketli olması için okunması tesirli olacaktır. Güzel ve hayırlı kısmetlerle karşılaşmak için yapılınca tesirli olduğu bilinmektedir. Şahmeran duasının tesirli olduğu alanlar oldukça geniştir. Akla gelen tüm istekler için okunabilir. Kötülüklerden ve hastalıklardan kazalardan korunmak için düzenli okunması gerekir.

Şahmeran duasını okuyacak kişi akşam saatlerini tercih etmeli ve sessiz sakin bir ortamda duasını yapmalıdır. Duasını düzenli yapmalı dua sonunda isteyeceği isteklerini sesli dile getirmelidir.

İlginizi Çekebilir: Şahmeran Duası Bir Safsata mı Yoksa Bir Mucize mi?

Şahmeran Duasının Okunma Adabı

Şahmeran duası için öncelikle bir ön hazırlık yapılması şarttır. Bu ön hazırlıkta en önemlisi 2 rekat hacet namazı kılmaktır. Şahmeran duası için hacet namazı kılınması daha makbul olmasını sağlar. Bunlardan önce mutlaka abdest alınması gerekir. Şahmeran duasını okumaya başlamadan önce mutlaka ne için okuduğunuzu sesli dile getirmeniz gerekir. Niyet her duada olduğu gibi şahmeran duası içinde de çok önemlidir.

Şahmeran duasının ne için okunduğuna bağlı olarak akşamları tekrarı yapılması gerekir. Kötülüklerden korunmak isteyenler üç gün üst üste niyet ederek şahmeran duasını inanarak okumalıdır. Nazar ve kötü gözlerden korunmak isteyenler akşamları 7 defa okumalıdır bunda büyük fayda vardır.

Şahmeran Duasının Sözleri


 

Şahmeran Duası Yapmadan Evvel Mutlaka Şunları da Bilmeniz Gerekiyor:

Şahmeran duası anlatımında bulunan ve bizi bu duanın etkin rolüne hazırlayan İslam alimleri şu olayı özellikle anlatmaktadırlar:

Osmanlı döneminde Ahmet ve Mehmet isimli iki önemli din alimi bulunmaktadır ve bu kişiler hakikaten kendi dönemlerinin önemli şahsiyetleri arasında sayılmaktadır. Bu kişilerden Ahmet, camide insanlara vaaz ederken kardeşi Mehmet’in içeri girdiğini görür ve kardeşinin bir süre oturduktan sonra kendisini dinleyip camiden tebessüm ederek ayrıldığını fark eder.

Bu durumu yanlış algılayarak akşamleyin annesine durumu anlatır ve anne der, acaba Mehmet benim söylediklerime itibar etmediği için mi camiden tebessüm ederek ayrıldı?

Annesi durumu Mehmet’e açarak işin hakikatini öğrenmek istediğini bildirir, bunun üzerine Mehmet şöyle der:

“Anne, ben camiye girdiğimde kardeşim Ahmet’in beyanları o kadar etkileyici ve o kadar faziletli idi ki meleklerin tamamen camiyi akın akın doldurduğunu fark ettim ve camide oturacak yer olmadığını anlayarak oradan ayrılma ihtiyacı hissettim. Meleklerin bu huşu içerisindeki davranışını görünce de tebessüm ederek oradan ayrıldım.”

Annesi durumu Ahmet’e anlattığında Ahmet annesi şunları söyler:

“Anne kardeşim Mehmet camideki melekleri görmesine rağmen neden ben göremedim acaba?”

Annesi ise bunun hikmetini şu şekilde açıklar: “Evladım, ben kardeşin Mehmet’i hiçbir zaman abdestsiz emzirmedim, fakat bir ara sen bebekken kısa bir süreliğine dışarı çıkmış ve geldiğimde yan komşunun sen ağladığın için seni emzirdiğini fark etmiştim. O esnada komşumuza abdesti olup olmadığını sorduğumda abdestsiz olduğunu ifade etti. Seni de hiçbir zaman abdestsiz emzirmedim, fakat yan komşumuz seni abdestsiz emzirmişti, sebebi olsa olsa bu olabilir.”

İşte şahmeran duası konusunda bizi bilgilendiren ve yolumuzu aydınlatan kişiler, şahmeran duasının faziletine ulaşan kişilerin abdestli bir şekilde bu duayı yaptıklarını ve bu nedenle de fazilete ve selamete eriştiklerini bildirmişlerdir. Fakat şahmeran duasının faziletinden ve selametinden mahrum kalan kişilerin abdest hususuna riayet etmemeleri sonucunda böyle bir kısmetsizliğe ve nasipsizliğe uğradıkları sonucuna varılmıştır.

Dolayısıyla siz de şahmeran duasını her ne olursa olsun abdest alarak uygulamalı ve yukarıdaki hikayeyi de hayatınızda prensip haline getirmelisiniz.

 

Eğer şimdiye kadar En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nın etkinliğine şahit olmadıysanız artık tam zamanı. En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı ile alakalı okuyucu yorumları bizi hakikaten şaşırttı. Aşağıdaki birbirinden ilginç yorumları okuyunca siz de bize hak vereceksiniz.

Bu değerli eseri indirmek için şuraya tıklayın. (Tıkla, indir.)

İnternette buna benzer yüzlerce mucizevi yorum bulunuyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*