Sekine Duasını Doğru Yapın ve Değişimi Görün

Sekine Duası Nedir, Nasıl Tatbik Etmek Gerekir, Nelere Dikkat Edilir?

Sekine duası, İslam alimlerinden Bediüzzaman Hazretlerinin de tavsiyesi olan ve Risale-i Nur’da da kendisinden sık sık bahsedilen güçlü bir duadır ve Celcelutiye duası ile beraber Hz. Ali’nin duası olarak da bilinir. Şifa duası olarak da okunan bu mübarek niyaz, abdestli okunduğunda çok güzel sonuçlara vesile olur; fakat abdestsiz okunması da tabi ki mümkündür. Bu makalede birçok güzel detay bulacaksınız ve sekine duasına siz de hayatınızda yer vermeye başlayacaksınız.

Bazı dualar vardır ve İslam âlimlerince sıklıkla okunduğu gibi sıklıkla da okunması tavsiye edilmektedir. Bu dualardan biri de sekine duası olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Sekine duası insanlara sakinlik, ferahlık ve huzur veren bir dua olmakla beraber, insanların meşru dileklerine hiçbir sınırlama olmadan kavuşmalarına da vesile olur.

Bu nedenle bu duayı ruhsal olarak daraldığınız zamanlarda da okuyabilirsiniz, bela ve musibetlerin üzerinize sağanak sağanak yağdığını düşündüğünüzde de yine bu duayı sık sık okumalısınız.

Bu güçlü dua Kutsal Kitabımızda var olan 19 adet ayetten ve Allah’ın en güzel isimlerinden 6 tanesinden oluşmaktadır; bundan ötürü doğru yapılırsa kişinin dileklerinin Arş-ı Ala’ya çıkmasına vesile olacak bir kudrete sahiptir.

Sekine Duası Hangi Durumlarda Okunur?

Duaların gücüne İslam toplumu çok fazla inanmaktadır. Sekine duası da oldukça güçlü olan dualar arasında yer almaktadır. Bu güçlü duayı maddi ve manevi olarak sorunlar yaşamaya başladığınız zaman, başınıza sıklıkla bela ve musibetler gelmeye başladığını düşündüğünüz zaman, ruhsal olarak sıkıntılı zamanlar geçirmeye başladığınızda, işinizle alakalı sorunlar var ise, ailevi sorunlar hasıl olmuş ise, tövbe etmek için, unutkanlıktan kurtulmak için, kişilerin arasının düzelmesi için, bolluk bereket için ve ömür boyu bu duayı sürekli okuyarak günahlardan uzak kalmak adına okuyabilirsiniz. Yanı sıra aklınıza gelen her türlü dilek ve istek için de tatbik etmeniz tavsiye edilir.

İlgili Yazı: Bebekler İçin Nazar Duası

Sekine Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Kişiler sekine duası ile sıkıntılarından kurtularak huzura kavuşurken bu duayı okurken abdestli olmaya özen göstermelidir. Çünkü bu duanın tamamı Kuran’da geçmektedir.

  • Kendinizi çok daha iyi ifade etmek ve tam tesirli olması adına duayı yalnızken ve sabah veya yatsı namazlarından sonra duanın makbul olduğu vakitlerde edebilirsiniz.

Bu duayı aklınıza gelebilecek her türlü dilekleriniz için okumak isterseniz 3 gün sürekli tatbik etmeniz gerekiyor; bolluk bereket için okuyacak iseniz 7 gün sürekli okunması uygun görülmektedir.

Sekine Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Sekine duası yapılırken abdestli olmalısınız. Temiz bir ortamda kıbleye dönerek yahut namaz sonrasında okuyabilirsiniz. Bu dua biraz uzun olduğu için ezber yaparken zorlanabilirsiniz.

  • Ancak kâğıda yazılı olarak okunmasının herhangi bir mahsuru yoktur, yine İslâm alimlerine göre telefon ekranından da okunması uygundur. Samimi ve içtenlikle duanızı okumalısınız.

Duaya başlamadan niyet etmeli, tövbe etmeli, salâvat getirdikten sonra 10 defa tekbir getirilir, besmele çekilir, Allah’ın isimleri 19 kez tekrarlanır ve tüm ayetler 19’ar kez okunur.

Sekine Duası Şöyledir:

Sekine Duasının Türkçe Anlamı

Bu duayı okuyanlar, şu manaları düşünmek zorundadır aksi takdirde dua etkisini ve enerjisini kaybedecektir:

  • “Allah en büyük olandır, Allah her zorluktan sonra kolaylığı mutlaka verir. Her yaratılan Allah’a boyun eğmektedir. Allah şefkatlidir, tövbeleri kabul eder, bağışlayandır, her şeye gücü yetendir, her şeyi görendir ve bilendir, Allah’ın yanında olanlar mutlak kazanandır, çünkü O, zaferi inanan kullarına nasip eyler. Allah hiç kimseye muhtaç değildir. Allah övülmeyi tek hak edendir.”

Yukarıda da söylediğimiz gibi sekine duasını tatbik etme niyetinde olan her insan, yukarıdaki derin manaları teker teker düşünüp öyle tefekkür etmelidir, öbür türlü dua, etkisiz kalacaktır maalesef.

Şimdi de konuyla ilgili bir video:

Şu tavsiye de çok önemli:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*