Şirinlik Duası Yapacaksan Asla Kaçırma ve Oku!

Şirinlik Duası Etkili mi, Kalıcı mı, Bütün Gerçekleri Öğreneceksin!

Şirinlik duası, halk arasında bir kişinin sevilen, sayılan, hürmet edilen ve itibar kazanan biri haline gelmesi için yapılan bir dua olarak bilinmesine rağmen, esasında duadan çok bir büyüdür. Bu yazımda Şirinlik Duası ile ilgili bilmen gereken her şeyi bulacaksın; ayrıca Şirinlik Duası dışında bu duadan çok daha etkili bir yöntemi de öğreneceksin.

  • Fakat birçok yazımda dile getirdiğim bir husus var: Yazıyı baştan sona, hiçbir kelimesini atlamadan pür-dikkat okuman ve anlaman lazım. Bazı noktaları iki kez okuman gerekebilir. Başlayalım:

Şirinlik Duası, genelde âlimlerin bildiği bir ilim olan ebced ve cifir ilmiyle yapılan ve içinde bazı ayetler de barındıran bir dua, bir büyüdür. Bu duada yapılan uygulama özetle şudur: Halk arasında itibar kazanmak ve şirin (tatlı) olmak isteyen kişinin gün, ay ve yıl cinsinden doğum tarihindeki sayılar alınır; bu sayılar ebced ve cifir ilmiyle yoğrularak bazı işlemler yapılır. Bunun akabinde birkaç dua ile işlem bitirilir.

Şirinlik Duası, Ebced ve Cifir

Ebced ve cifir ilmi, Arapçadaki her harfin bir sayıya tekabül etmesi ile bilinen ve çok eski bir geçmişi olan (benim bildiğim kadarıyla 2000 yıldan fazla) bir bilimdir. Bazı noktaları Hurufiliği andıran ve fakat Hurufilik ile çok yakın bir ilişkisi olmayan; ama sonuçta Hurufilikte olduğu gibi harflerin simgesel değerlerine dayanan eski bir bilimdir.

  • Ebced ya da cifir ilminde 1’den 10’a, 10’dan 100’e ve 100’den 1000’e kadar artan sayılar vardır. Mesela elif harfi 1 değerindedir.  Ye harfi 10, kaf harfi 100 ve ğayın harfi 1000 değerindedir. Nun: 50, sad: 90, sin:60, fe:80 gibi…

Bu sayısal ifadelerle çok fazla kafanı karıştırmak istemem; ama bilmen gereken birkaç noktayı da atlayamam. Bir kere ebced ve cifir ilminin çok derin ve köklü bir ilim olduğunu bilmen gerekir; aynı zamanda bu ilmin eskiden şairler tarafından tarih düşürmek amacıyla da kullanıldığını; bu yönüyle oldukça masum bir yüzü de olduğunu bilmelisin.

Mesela ünlü şairlerimizden Urfalı Nabi’nin öldüğü zaman cebinde bir kâğıt parçası bulunur ve kâğıt parçasında şöyle yazılıdır:

  • “Nabi, be-huzur amed.” Yani, Nabi, huzura kavuştu.

Bu kâğıdın ebced değeri hesaplandığında Nabi’nin öldüğü yıla denk geldiği görülür. Muhtemelen şair, her sene, o sene için bir dize yazarak cebinde taşıyordu. Öldüğü zaman kendi ölüm tarihinin unutulmamasını istediği için. Nitekim Nabi’in ölüm tarihinin Hicri 1124, Miladi 1712 olduğunu artık herkes biliyor. Gördüğün gibi ebced ve cifir, böyle masum amaçlar için de kullanılıyordu.

Şimdi de şirinlik duasının nasıl yapılması gerektiğine geçelim, bundan sonraki kısımları daha dikkatlice oku:

Şirinlik Duası Nasıl Yapılır, Bütün Detaylar!

Evvela şirinlik duası için 1 adet kırmızı kurşun kalem temin etmeli ve 1 adet de A4 kağıdı temin ettikten sonra sessiz bir yere geçip içinde niyetini tutmalı, insanların nazarında şirin ve itibarlı bir konuma yükselebilmek için kendini Cenab-ı Hakk’a teslim etmeli ve bu bilinç içerisinde iken kıbleye doğru yönelip içinden 21 defa Ya Rahmân esması okumalısın.

Bu esmayı 21 defa okuduktan (yani 21 defa ya Rahmân dedikten) sonra ise şu tılsımlı sözcükler ile şirinlik duasına devam etmelisin ve bu tılsımlı sözcükleri kırmızı kurşun kalem ile A4 kağıdının üzerine okumalısın:

  • “İlahi, dergahı merhametine kırmızı bir kurşun kalem getirdim ve birazdan üzerine yazılacak sözleri yazmak için A4 kağıdını da temin ettim, kalbimde tuttuğum niyete vakıf olduğunu biliyorum ve Ya Rahmân esmaül hüsnanın gizemlerine ve tılsımına itibar ederek senden başka gidilecek ve müracaat edilecek hiçbir varlık olmadığını bilmenin bilinci ile sana yöneliyorum. Bana, yapmış olduğum şirinlik duasının hakikatini göster, beni insanlar nazarında itibarlı bir konuma yükselt, bana şirinlik ve güzelliğin en ulvisini bağışla, beni sevdiğim veya sevmediğim insanların nazarında prestijli ve itibarlı bir konuma yükselterek güzellikler ve hayırlar bahşeyle, amin.”

İlginizi Çekecek: Bu Sıkıntı Duaları ile Tüm Dertlerinizden Kurtulacaksınız, İnşallah!

Bu tılsımlı ifadeleri, şirinlik duası yaparken A4 kağıdının ve kırmızı kurşun kalemin üzerine okuduktan sonra şimdi kırmızı kurşun kalemi elinize almalı ve kağıdın ortasına gelecek şekilde şu ifadeleri yazmalısınız:

  • “Bu şirinlik duası elbet Kadir Allah’ın dergahına ulaşır, bunu yaz, kimden kime ve nereden nereye geçmiş olursa olsun, bütün ulvi varlıklar benim sesimi duysun, bütün yanlış yapanlar yanlışını bir köşeye koysun ve bütün doğru yapanlar bana doğru gelsin. İşte itibar ve prestij, işte güç ve şirinlik, işte saygı ve hürmet ve işte benlik ve ruh… Hepsi Allah’ın kulu, hepsi Allahu Teala tarafından bize armağan edilen yüce kutlu nimetler, bu nimetlerin hepsi kağıt ve kalem tarafından kayda geçirilmekte ve bu nimetlerin tamamı Cenab-ı Hakk’ın bize ihsanı ve lütfu olarak kayıt altına alınmaktadır. Bu bilinç ile şirinlik duasını tamamlıyorum, bu saygı ve hürmet ile Allah’a yönelmenin hazzını taşıyorum, duamı kabul eyle Yüce Rabbim, amin.”

Bu tılsımlı sözcükleri tarif ettiğimiz şekilde kağıdın üzerine yazdıktan sonra, kırmızı kurşun kalemi kağıdın içine koyup rulo haline getir ve bu ruloyu kimsenin göremeyeceği gözlerden uzak bir yere sakla, orada 2 hafta boyunca kalmasını sağla ve 2 hafta sonrasında ise gidip bu iki dua malzemesini alıp yine hiç kimsenin göremeyeceği bir yere git, orada toprağa göm ve toprağa gömme işleminin akabinde ise şu tılsımlı sözcüklerle duayı bitir:

  • “Bundan böyle Allah’ım senin kapının dışında hiçbir kapı bulamam, demir kapıyı kapat altın kapıyı aç ve benim ruhuma selamet ve hidayet bağışlayıp tamamla, amin.”

Evet, bu işlemleri tarif ettiğimiz şekilde yaparsan kısa süre içerisinde şirinlik duasının hakikati ile ödüllendirilecek ve Cenab-ı Hakk’ın merhametine mazhar olup güzellikler ile dolu bir hayat yaşamaya aday olacaksın inşallah.

Yazının bundan sonraki kısımlarını da dikkatli bir şekilde okuman gerektiğini belirtmeliyiz, çünkü bundan sonraki kısımlarda da şirinlik duası ile ilgili birçok önemli ayrıntıyı öğrenecek ve bu sayede duayı gerçekleştirirken işlem basamaklarına daha fazla dikkat edecek ve hiçbir yanlış yapmadan bu uygulamayı gerçekleştirebileceksin.

Gelelim Şirinlik Duası ile Alakalı Bazı Yorumlara

“Efendim Şirinlik Duası, bir duadan çok bir büyü mahiyetini taşır. Zira, bir kişinin, başkalarının gözünde değeri yokken ya da çok az bir değeri varken bir anda muazaam bir değer kazanması amacıyla yapılan bu büyüde, bir zorlamanın işaretlerini görmek mümkündür.

Başkalarının gözüne şirin mi gözükmek istiyorsun? Başkaları tarafından saygın bir şahsiyet olarak mı tanınmak istiyorsun? El üstünde tutulup baş tacı olmak mı diliyorsun?

Meşru bir arzu, gayr-ı meşru bir yolla istenmez, istenmemeli. Büyüden medet umup insanlara zorla bir şeyler yaptırmak İslamlığa da insanlığa da yakışmaz. Yani sen, “büyü zoruyla” insanların gözünde şirin gözükmekle bir şey elde etmiş olacağını düşünüyor musun?

Senin bir katkın olmadan itibar ve prestij kazanmakla ne elde etmiş olacaksın ki? Vazgeç bu işlerden dostum. Büyünün ne sana ne de bir başkasına bir hayrı dokunmayacağını bil ve “büyünün hayrındansa itibarsızlığın şerri iyidir.” de. (Hani gecenin hayrından sabahın şerri iyidir diye bir atasözü var ya, ona gönderme yaptım).”

Şirinlik Duası ve Farklı Bir Yorum

“Değerli kardeşim, birazdan sana anlatacağım yöntem sayesinde büyü ile, Şirinlik Duası ile uğraşmak yerine çok daha meşru ve kolay bir yolla, emin adımlarla itibar kazanmanın mümkün olduğunu göreceksin.

Bu yol, emin ol Şirinlik Duası kisvesindeki büyüden çok daha selametli ve kalıcı bir olacaktır.

Hani bir sarmaşığın bir kavak ağacına bir ay gibi kısa bir sürede tırmanıp ulaşmasının ardından kibirlenerek şöyle dediği anlatılır:

Bak senin yirmi yılda geldiğin yere ben bir ayda geldim. Az zamanda çok iş başardım. Kavak ağacı olgun ve bilge bir tavırla susmuş. Sonbahar gelip de hazan çökünce bütün yapraklar dökülmeye başlamış ve bizim sarmaşık da bir anda süzüldüğünü, alçaldığını fark etmiş. Aşağı doğru inmeye başlarken can havliyle kavak ağacına sormuş: Sen dimdik dururken ben neden aşağı iniyorum?

Kavak ağacının cevabı muhteşemdir: Benim 20 yılda geldiğim yere sen bir ayda geldiğin için.

Gelelim kıssadan hissemize: Şirinlik Duası adı verilen büyülerle saman alevi gibi bir anda parlayıp etrafımızı aydınlattıktan sonra, “kelebek ömrü” kadar kısa bir saygınlığın ardından, sarmaşık gibi düşüşe geçince kim engel olacak buna?

Etrafımızdaki olgun kavaklar bize şunu demezler mi sonra: Kardeş, Şirinlik Duası gibi büyüler, büyünün etkisinin geçmesinin ardından (yani sonbahar geldiğinde) itibar ve şirinlik kalkanını indirir, savunmasız kalırsın. Böyle hezimete uğrar, hazan yemiş yaprak gibi dımdızlak ortada kalırsın.

İyisi mi sen, azim ve kararlılıkla kendi kişisel kurtuluş savaşını başlat ve kişisel gelişim konusunda kendini geliştirmeye çalış. Emin ol, çok sağlam ve emin adımlarla, büyü kadar olmasa da yine çok kısa sürede bu işin üstesinden gelerek Şirinlik Duası’ndan çok daha verimli ve avantajlı bir biçimde insanların gözüne saygın ve şirin gözükebilirsin.

Yukarıda da dile getirdiğim gibi bunun en kolay ve güvenilir yolu gelişim kitaplarıdır. Bu kitapları okumaya başlayınca kendindeki değişime inanamayacaksın; çevrendeki insanlar da inanamayacak.

Mesela Üstün Dökmen’in, Doğan Cüceloğlu’nun veya Mümin Sekman’ın kitaplarından eline geçen olursa al oku.”

Şirinlik Duası ile Alakalı Birkaç Yorumdan Sonra Şimdi de Muhteşem Bir Kitap Önerisi

Benim sana özellikle önereceğim bir kitap daha var dostum. Bu kitap sayesinde karizmana muhteşem bir renk katarak insanların gözünde bir “cazibe merkezi” haline geleceksin. Şimdiye kadar bu kitabı önerdiğim onlarca arkadaşım, kısa sürede çevrelerindeki insanların parmakla gösterdikleri kişi haline geldiler. Sen de bu emin ve sağlam yola adım atarak karizmana karizma katmak istersen (ki zaten onun için bu yazıyı okuyorsun):

  • Abdülkadir Çelik’in Kenzül Dua Kitabına bakmalısın mutlaka.

Kitabın indirme linkine tıklayarak açılan sayfayı dikkatli bir biçimde okumalı ve kararını vermelisin. Ya Şirinlik Duası aramaya devam eder ve bu işi yarım yamalak yapan kişilere tomar tomar para ve ümit harcarsın ya da şirinlik için en güvenilir yol olan bu yolu seçersin.

İşte indirme bağlantısı ve bazı okuyucu yorumları:

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Şu yazımızı da oku: Hıdırellez Duası Çok Etkili Bir Niyaz Mutlaka Okuyun!

Sağlıcakla kal…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*