Tesettür Üzerine 2 İbret Verici Olay ve Dini Açıklamalar

Tesettür Kanseri Yenmemi Sağladı

“Adım Büşra ve iki yıl öncesine kadar kanser hastasıydım, beni bu illet hastalığın elinden kurtaran mucize tesettür oldu. 33 yaşında bir ev kadınıyım, kocam birkaç kez söylemesine rağmen tesettür takmak istememiştim, ta ki kanser olup hayattan ümidimi kesinceye kadar.

Evet, kan kanseri olmuştum ve hayattan tamamen ümidimi kesmiştim, artık kesinlikle öleceğim diye düşünüyordum. Fakat bir gün uykumda bir ses bana ‘tesettür tak, kanserden kurtul’ dedi. Uyanıp kocamı sarstım ve benimle dalga mı geçiyorsun dedim. Bu sözleri kocamın söylediğini zannetmiş ve ona çok kızmıştım. Kocam, neye uğradığını şaşırdı, ne olduğunu anlamaya çalıştı ama benim de delirmiş olduğumu düşündüğü gözlerinden okunuyordu.

Kocama, az önce duyduğum sözü aktarınca şaşkınlığı arttı, bir şey demedi. Aradan birkaç gün geçti, gece aynı sesi bir kez daha duydum, yine ‘kanserden kurtulmak istiyorsan tesettür tak’ diyordu bana. Ben yine çok aldırış etmedim ama aynı sesi birkaç kez daha duyunca artık ciddi ciddi düşünmeye başladım.

Kan kanseri beni yavaş yavaş tüketiyordu, tek çözümün tesettür olduğunu düşünmek kanıma dokunuyordu, fakat bir taraftan da Allah’ın hikmetini düşünmeye çalışıyordum. Durumu dindar bir arkadaşıma açtığımda bana, bu durumun ilâhî bir işaret olduğunu söyledi, o söze itaat etmem gerektiğini dile getirdi.

Ben de 33 yaşına kadar tesettür takmayan biri olmama rağmen, artık tesettür takma kararı aldım. Bu karar oldukça sancılıydı ama yapacak bir şey yoktu. Tesettür taktıktan sonra neredeyse her gece şu sesi duymaya başladım:

“Evladım tesettür, mucizeler yaratır, artık kan kanseri değilsin.”

Bu sözü neredeyse bir ay boyunca her gün işittim ama bunun psikolojik bir durum olduğunu zannettim. Ta ki bir dahaki kontrolde doktorlar dahil bütün hastane personeli şok oluncaya kadar…

Gerçekten de kan kanserinden kurtulmuştum, bunun hiçbir mantıklı açıklaması yoktu, çünkü hastalık bir hayli ilerlemişti. Ama benim için önemli olan şey, tesettür sayesinde bu illetten kurtulmuş olmaktı.

Sonrasında birçok kez şu sesi duydum: “Evladım, her şey Allah’ın elindedir, Allah her şeyi bir sebebe bağlar ve O, senin tesettür takmanı istiyordu. Artık tesettüre sıkı sıkıya sarıl ve bu mucizeyi herkese anlat.”
Ben de bu mucizeyi herkese anlatmaya başladım, öyle ki çevremdeki herkes tesettürün mucizesine can u gönülden inanıyor, çünkü benim durumumu bilenler bunu fark ediyor. Lütfen siz de, size yazdığım bu olayı herkes bilsin diye okurlarınıza anlatın.”

Evet değerli okurlarımız, bir okurumuz bize tesettürün mucizevi yönünü bu şekilde izah etmişti, geçen yıl bize gönderdiği bu mektubu sizinle paylaşmak istedik. Şimdi, tesettür ile alakalı 2. mucizeyi aktaralım:

Tesettür Beni İntihardan Kurtardı

“Ben 29 yaşında bir diş hekimiyim ve bu yaşıma kadar (daha doğrusu 1 yıl öncesine kadar) tesettüre bürünmeyen açık bir kadın olarak hayatımı sürdürüyordum. Açıkçası bu halimden hiç de rahatsız değildim, çünkü çevremden ve ailemden böyle görmüştüm. Tesettüre bürünmenin önemli olmadığını zannediyordum.

Son 3 yıldır neredeyse her gün intihar etmeyi düşünüyordum, hayatımda tadabileceğim her şeyi tatmış, mutsuzluk içinde yaşamaya devam ediyordum. Diş hekimi olduğum için gelirim çok iyiydi ve parasal anlamda hiçbir sıkıntım yoktu, fakat içimdeki derin boşluk beni intiharın eşiğine sürüklemişti.

Hatta birkaç kez intihar teşebbüsüm oldu, fakat her seferinde uykuya benzer bir hâle girdim ve bir ses bana ‘yapma’ dedi. Yani intihara kesin karar verdiğim ve uygulamaya başlayacağım her seferinde uyku hali geliyordu bana ve gaipten bir ses, bunu yapmamam gerektiğini söylüyordu.

Bunu bir kez daha denedim, bu kez kesinlikle intihar edeceğim diye karar aldım ve hatta herkesle kesin bir şekilde vedalaştım. Yine acayip bir uyku haline girdim, bu kez aynı ses bana şunları söyledi:

“İnsan, Rabb’inden ve O’nun emirlerinden uzak düştüğü zaman, kendini öldürmek de isteyebilir. Tesettür tak, özellikle başını ört ve hayatın zevkini çıkar.”

Bu gizemli sesi, öylesine güçlü bir şekilde duydum ki âdeta şok oldum. Hiçbir ses bu kadar canlı ve derin olamazdı, bu sesi duyduktan sonra tesettür kararı aldım ve başımı örttüm.

Bu karar, çevremdeki insanları şaşkına çevirdi ama ben garip bir şekilde kararımı vermiştim. Emin olun, bu kararı alıp başımı örttükten sonra içim ferahladı, son bir yıldır hiçbir sorun ve sıkıntı yaşamadım çok şükür. Artık intihar gibi bir düşünce bana oldukça uzak, çünkü artık hayatın güzelliklerini görmeye ve hayat dolu bir kadın olmaya başladım.

Çevremdeki insanlar da bendeki mucizevi değişimin farkına vardılar, eski soluk kadın gitti, yeni canlı kanlı kadın geldi diyorlar. Birçok arkadaşım, bu değişimin tesettür sayesinde olduğunu biliyorlar. Artık çevremde intihar düşüncesinde olan insanlara tesettürü tavsiye ediyorum, bu şekilde birkaç kişi ölümün eşiğinden döndü çok şükür. Ben tesettürün bu mucizesini defalarca gördükten sonra çevremdeki bütün insanlara bu durumu anlatıyorum, lütfen siz de bu yazımı yayınlayın ki insanlar gerçekleri görsün.”

Evet, bir diş hekimi hanımefendinin tesettür hakkında yazdıklarını aktardık size, bu sayede tesettür mucizesini daha yakından görmenizi istedik.

Şimdi de tesettür ile alakalı birkaç güzel ve faydalı bilgi aktaralım, lütfen okumaya devam edin, çünkü yazının sonunda bir sürprizim olacak:

Tesettür Nedir?

Sözcük olarak örtmek, gizlemek, saklamak gibi anlamlara gelir ve özellikle kadınların örtünmesi şeklinde anlaşılır. Bunun yanı sıra erkeklerin gözlerini haramdan sakınması anlamında da kullanılır.

Özellikle avret mahalli denilen ve kişinin bir başkasına göstermesi uygun olmayan yerlerini örtmesine tesettür denilir, bu kavram yerine “hicab” kavramı da kullanılır. Nitekim Kur’an’da örtünmeye emreden ayetlere “hicab ayetleri” adı verilir.

Tesettür İbadet midir?

Evet, Allahu Teâlâ birçok Kur’an ayetinde tesettürü müslüman erkeklere ve müslüman kadınlara farz kılmıştır ve dolayısıyla bu uygulama Allah’ın emri olan bir ibadettir. Bu konuda insanların yalan yanlış bilgiler içeren sözlerinin hiçbir kıymet-i harbiyesi yoktur, zira tesettürün Kur’an-ı Azimüşşan’daki hükmü çok açık ve nettir.

Örneğin Nur Suresi’nin 30. ayetinde Yüce Rabb’imiz mealen şöyle emreder:

“Mümin erkeklere söyle gözlerini haramdan sakınsınlar ve ırzlarını korusunlar.”

Ahzab Suresi’nin 59. ayet-i kerimesinde de kadınların örtünme emri şöyle beyan edilir:

“Ey Peygamber, eşlerine, kızlarına ve mümin kadınlara dış elbiselerinden üstlerine giymelerini söyle, bu onların özgür ve iffetli tanınması ve eziyet görmemeleri için daha uygundur.”

Yine Nur Suresi’nin 31. ayet-i kerimesi şunu emreder:

“Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar, bunlardan kendiliğinden görünen kısımlar hariç. Baş örtülerini yakalarının üzerine koysunlar.”

Evet, görüldüğü gibi Yüce Kitabımız Kur’an-ı Azimüşşan’ın tesettür konusundaki ayet-i kerimeleri gayet açıktır ve bu yönüyle yoruma kapalıdır, kısaca tesettür her mümin kadının ve erkeğin farz bilmesi gereken bir ibadettir.

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

 

 

İlginizi Çekebilir: Hac İbadeti Nasıl Yerine Getirilir, Şartları Nelerdir?

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*