Uygulaması Çok Kolay Cesaret Duası Muazzam Tesirli!

Cesaret Duası Yapmadan Önce Mutlaka Okuyun Müthiş Bir Özgüven Uygulaması Öğreneceksiniz!

Cesaret ve özgüvenin hayatın devam eden seyri içerisinde bize en çok fayda sağlayan kavramlar olduğunu söylemek yanlış olmaz, çünkü cesaretsiz ve özgüvensiz bir insanın atmış olduğu adımlar tamamen isabetsiz ve kaygan zeminde ilerleyecek ve kişinin kısa süre içerisinde yere kapaklanmasına sebebiyet verecektir. Bu nedenledir ki cesaret duası ve özgüven uygulaması isteyen ve talep eden birçok insan bulunuyor.

  • İşte insanların bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bizler bu yazımızı en detaylı anlatımıyla ve en açıklayıcı izahları ile cesaret duasına ayırmak istedik, bu nedenle cesaret duasının nasıl yapılması ve hangi hususlara dikkat edilerek tatbik edilmesi gerektiğine temas ederek size oldukça geniş bir yazı sunmaya çalıştık.

Eğer yazıyı dikkatli bir şekilde okuyup aktarmış olduğumuz ayrıntılara riayet ederek cesaret duasını uygulamaya çalışırsanız, hayatınızın ışığı hükmünde olan cesaret ve özgüven hayatınıza yeniden girecek ve içinde bulunduğunuz karanlık dağılıp aydınlık bir atmosfere bürünecektir inşallah.

Cesaret Duası Hangi Amaçla Yapılır?

Bir kişinin cesaret duasını günlük hayatında karşısına çıkan her türlü sıkıntı ve problem için okumasının mümkün olduğunu ifade etmeliyiz ve bu anlamda kişi, kendisini özgüvensiz ve cesaretsiz hissettiği herhangi bir vakitte ve herhangi bir zaman diliminde bu duanın bereketi ve feyzi ile ilerleyebileceğini ve hayatına güzel bir şekilde devam edebileceğini hatırlatmalıyız.

Yani cesaret duası herhangi bir zaman diliminde size musallat olan cesaretsizlik ve özgüvensizliği alt edip bu kötü duygunun üstesinden gelebilmek ve bu kötü hissiyatı en kısa sürede devre dışı bırakabilmek için uygulayabileceğiniz son derece etkili ve denenmiş bir dua uygulamasıdır.

Cesaret Duası Neden Çok Etkilidir?

Cesaret duası ile alakalı İslam alimlerinin aktarımlarını okuduğunuzda, bu uygulamanın gerçekten çok etkili olduğunu ve (kısa süre içerisinde) uygulamayı gerçekleştiren insanların cesaret ve özgüven kazandıklarını görürüz.

Peki, bu uygulama neden bu kadar etkilidir ve niçin bu kadar kısa süre içerisinde etki gösterir?

  • Çünkü cesaret duasının içinde bulunan ifadeler, tamamen esrarengiz bir şekilde Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam tarafından bize nakledilen ve onun mübarek beyanları esas alınarak aktarılan mucizevi sözcüklerden ve tılsımlı ifadelerden oluşmaktadır.

Bu nedenledir ki cesaret duasını uygulayan kişiler kısa zaman içerisinde yeniden eski cesaretlerine ve özgüvenlerine kavuşup hayat yolculuklarında isabetli adımlar atmakta ve kararlı bir şekilde hareket etmektedirler.

Cesaret Duası Hangi Malzemeler ile Yapılır?

Gelelim cesaret duasının malzemeleri konusuna ve bu malzemelerin nasıl temin edilmesi gerektiği hususuna:

Evvela cesaret duasının birkaç önemli malzeme ile yapıldığını ifade etmeliyiz ve bu malzemelerden birinin bir su bardağı dolusu süt olduğunu belirtmeliyiz.

  • Bir su bardağı dolusu sütü temin ettikten sonra, bir çay kaşığı dolusu toz şekeri de temin etmeli ve bu şekilde bu iki dua malzemesi ile cesaret duasının yapılma aşamasına geçmelisiniz.

Kısaca cesaret duası bir su bardağı dolusu süt ve bir çay kaşığı dolusu toz şeker ile gerçekleştirilen bir duadır.

  • Bu iki malzemenin Cenab-ı Hakk’ın mübarek ve mukaddes nimetleri olduğunu düşünerek duayı yapmaya başlamalısınız ve duanın her aşamasında Cenab-ı Hakk’ın bize ihsan etmiş olduğu bu iki nimetin ne kadar değerli olduğunu tefekkür ederek Allah’a şükranlarınızı arz etmeli ve bu şekilde cesaret duasını uygulamaya devam etmelisiniz.

Ayrıca bu malzemelerin sadece duayı gerçekleştirebilmek için 2 adet basit malzeme olduğunu, asıl etkinin ve gücün, okuyacağınız kelimelerde ve tılsımlı ifadelerde olduğunu da hatırlatmak isteriz.

İlginizi Çekecek Başka Bir Yazı: İşlemi Çok Kolay ve Çok Etkili Büyü Bozma Duası!

Cesaret Duası Nasıl Yapılır?

Duayı gerçekleştireceğiniz zaman diliminde sessiz bir yer bulmalı ve kendinizi rahat hissetmeye çalışarak bu sessiz yerde kıbleye doğru yönelip yanınıza da almış olduğunuz bir su bardağı dolusu sütü ve bir çay kaşığı dolusu toz şekeri uygun bir yere koymalısınız.

Ayaktayken gözlerinizi kapatıp kıble istikametine dönerek 7 defa besmele çekmeli, bu esnada da cesaret duasını hangi amaçla yaptığınızı düşünmeye (yani niyetinizi tefekkür etmeye) çalışmalısınız ve bu işlemi yaptıktan sonra gözlerinizi açıp şu ifadeleri okumalısınız:

  • “Allah’ım sana geldim, cesaret ver kuluna, Allah’ım sana geldim, kuvvet ver bu koluma, ilahi yardım diler bu aciz kulun senden, bilirim ki kudretin ruhu alır bedenden, öyleyse bana da güzellikler bahşeyle ve beni de insanlar nezdinde aziz eyle, amin.”

Bu ifadeleri okuduktan sonra şimdi dizüstü çökmeli, süt ve toz şekeri 2 dizinizin arasına almalı ve aşağıdaki uygulama ile cesaret duasına devam etmelisiniz:

Cesaret Duası ve Ya Celil Esması

2 dizinizin arasına almış olduğunuz bir su bardağı dolusu sütün ve bir çay kaşığı dolusu şekerin üzerine 77 defa Ya Celil esmaül hüsnasını okumalısınız, yani 77 defa Ya Celil demelisiniz ve sonrasında da şu tılsımlı sözcüklerle bu iki malzemenin üzerine seslenmelisiniz:

  • “İşte kapına geldim, süt ve şeker önümde, bu nimetleri bize en güzel şekilde veren sensin Allah’ım sensin, bizi bahtiyar eyle, yarattığın kulları cesaretinle yürüt, bize şefkatini ve merhametini en güzel şekilde bağışla. Yüreğime kuvvet ver ve kalbimi pekiştir, bana bir nimet bahşet ve önümü aydınlat, beni insanlar nezdinde itibarlı kıl Ya Rab, bana merhametini yoldaş eyle Allah’ım. Kulunu yarı yolda bırakmak sana bağlı, fakat hayat yolculuğunu cesaretle tamamlat. Amin.”

Uygulamayı bu şekilde gerçekleştirdikten sonra, şimdi de cesaret duasının ikinci aşamasına geçmelisiniz, şöyle ki:

Cesaret Duası 2. Aşama, İnşirah Suresi

Bu aşamada aynı pozisyonda durmalı ve bir çay kaşığı dolusu şekeri, süt dolu olan bardağın içerisine döküp iyice karıştırmalısınız ve karıştırma esnasında da bu iki malzemenin üzerine İnşirah Suresi’ni 3 defa okumalısınız.

İnşirah Suresi’nin Okunuşu Şöyle:

1- Elem neşrah leke sadrâk.

2- Ve vada’nâ ’anke vizrâk.

3- Elleziy enkada zahrâk.

4- Ve refa’nâ leke zikrâk.

5- Feinne me’al’usri yusrâ.

6- İnne me’al’usri yusrâ.

7- Feizâ ferağte fensab.

8- Ve ila Rabbike ferğab.

Bu mübarek Sûreyi bu iki malzemenin üzerine 3 defa okuduktan sonra, şu tılsımlı ifadeleri bu iki malzemenin üstüne okumalısınız:

  • “Şeker süte karıştı, yüreğime kuvvet ver, şeker süte karıştı kalbime basiret ver, şeker süte karıştı gözlerime fer ve gönlüme inşirah ver. Önüm arkam ve sağım ve solum sana dönük, ilahi sana geldim sen olmadan bu kulun, dünyalar dolu sönük. Ya Rab merhamet eyle beni dergahı izzetinde kabul eyle Allah’ım ve cesareti kalbime nakşeylesin Ya Rabb’im, amin.”

Bu uygulamayı takiben cesaret duasının en önemli kısımlarından biri olan Kalem Suresi 5. ayet uygulamasına geçmelisiniz, şöyle ki:

Cesaret Duası ve Kalem Suresi 5. Ayeti

Yukarıdaki tılsımlı ifadeleri uygun bir şekilde okuduktan ve telaffuz ettikten sonra, şimdi de Kalem Suresi’nin 5. ayeti kerimesini tam 23 defa az önce karıştırmış olduğunuz sütün üzerine okumalısınız, şöyle:

“Fe se tubsıru ve yubsırûn.”

Cesaret Duası Son Aşama: Mübarek Bir Dua

Kalem Suresi’nin 5. ayetini tarif ettiğimiz şekli ile okuduktan sonra, şimdi de bu iki dua malzemesinin üzerine şu tılsımlı ifadeleri okuyup cesaret duasının son aşamasını da gerçekleştirmelisiniz:

  • “Artık hüküm sendedir, sana yöneldim sana, kalbime güzellik ver ve bereket göster bana, cesaretin kaynağı elbet ilahi nimet, bana da özgüven ver cesaret gerek elbet. Kapına gelen kullar geri dönmez nihayet, nimetlerin hatırına bana da merhamet et. Okuduğum mübarek âyetler sana dönük, sen merhamet edersen dünya gözümde sönük, Allah’ım cesareti kalbime de bağışla ve nakış nakış işle kulunu aziz eyle, amin.”

Bu ifadeleri de içine toz şeker karıştırmış olduğunuz sütün üzerine okuduktan sonra, şimdi sütü elinize almalı ve sağ elinizle üç seferde sütü içerek cesaret duasını tamamlamalısınız.

  • Bu uygulamayı tarif ettiğimiz şekli ile gerçekleştiren birçok insanın en kısa sürede amaçlarına ulaştıkları ve cesaret anlamında harika ilerlemeler kaydettikleri bilinmektedir. Siz de inşallah bu nimete mazhar olarak hayatınızın geri kalan kısmında cesaretli bir şekilde yolunuza devam etme şerefine ve nimetine nail olursunuz.

Şimdi de cesaret duası bağlamında çok önemli ve kıymetli bir tavsiyede bulunmak istiyoruz, şöyle ki:

Cesaret Duası ve Çok Tesirli Bir Dua Kitabı

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın mucizevi etkisini kanıtlayan birbirinden garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar sizi de hayrete düşürecek, şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Buna benzer birbirinden garip yorumları okumak için kitabın tanıtım sayfasına bakın.

Şu yazımızı da okuyun: Yardım Duası Hazreti Muhammed’in Dilinden Muazzam Etkili Niyaz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*